Amazonský prales

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
BRD458a26 yanomami.jpg

Amazonský prales je považován za největší souvislou biologickou zbraň hromadného ničení na světě. Tuto zbraň je nutné vykácet. Rozprostírá se na území jižní Brazílie a v dnešní době se naštěstí neustále zmenšuje. Zmenšování (kácení) pralesa odstartovalo přibližně v roce 1750 a díky oddanosti tamních lidí probíhá až do dnešních dní.

Situace v roce 1750 aneb jak se začalo kácet[edit | edit source]

Od roku 1600 do roku 1822 v Brazílii působili portugalští kolonisté, což byli žoldnéři, a chcete-li pravdu, tak nájemní vrazi, najatí právě portugalskou armádou, aby vyhubili tamní původní obyvatelstvo (triviálně domorodce, což byla jižní odnož tzv. indiánů). Nájemní vrazi toto obyvatelstvo hubili pouze z důvodu závisti. Záviděli jim totiž jejich schopnost přežít v pralese. Genocida se jim vydařila asi na 60%, jelikož jim zbylých 40% domorodců v roce 1730 uprchlo do pralesa, kam za nimi kolonisté nemohli. Když nebyli domorodci, kteří prales z vnějších částí mírumilovně redukovali, tak se prales začal nekontrolovatelně rozšiřovat a rozrůstat. Kolonisté se zalekli, jelikož je prales začal utlačovat a povolali portugalský lid, aby se přistěhoval a pomohl jim s kácením tohoto nebezpečného živlu. Portugalský lid se zde usídlil, začal kácet a na vykácených místech zakládal nové vesnice.

Amazonský prales dnes[edit | edit source]

2041744 makak.jpg

Jak již bylo zmíněno výše, s tímto pralesem se bojuje dodnes, nicméně stává se „kultivovanějším“, jelikož zde Portugalci staví dálnice, vznikají zde nová prostranství, kde je možné pěstovat obilí a chovat květákovce. Prales však stále neztrácí na nebezpečnosti, přestože se zde nachází kultivovaná města, zacházení do pralesa je stále velice nebezpečné. Mnoho lidí, kteří se do pralesa vydali (pokud to nebyli domorodci, kteří se v pralese stále skrývají a sabotují některé akce prováděné Portugalci) se od tamtud již nikdy nevrátili. Někteří se o to pokusili, avšak v podobě tzv. opice. Tuto diagnózu člověk dostane, je-li v pralese déle, než je zdrávo (tj. asi pět centimetrů), zjistili vědci.

Kácení v součanosti zajišťuje společnost Amazon, jejíž majitelem je Jeff Bazoš.

Pojmenování pralesa[edit | edit source]

Prales byl pojmenován podle jednoho známého kolonisty, jenž v roce 1730 uprchl do pralesa za domorodci, jelikož se mu nelíbila tehdejší situace a myslel si, že domorodci mají právo žít (dnes se ví, že je to samozřejmě hloupost). Sjednotil pod sebe všechny uprchlé domorodé kmeny, které potom podnikaly systematické výpravy z pralesa a bojovaly tak s Portugalci až do roku 1750, kdy to vzdaly, jelikož tento bývalý kolonista pravděpodobně zemřel. Kolonista se jmenoval Amazon, ale jelikož byl transvestita, tak mu všichni říkali Amazonka. Podle něj se nakonec v roce 1910 pojmenoval tento prales i největší řeka světa, Amazonka, jež jím protéká.

Související[edit | edit source]

Článek Amazonský prales dokazuje, že mnohé z toho, co se píše na Českopedii je opsáno z Necyklopedie.
Nehopsající Wikipedie.png


TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBay

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA