Vyhubení Indiánů

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Google uncyc.jpg Vyhubení Indiánů na googleTohle je nejlepší článek na téma „Vyhubení Indiánů“ na celým internetu.

Tento článek popisuje historickou událost, která změnila chod dějin a umožnila vznik Spojených států amerických.

První písemná zmínka o této události pochází z análu světoznámého historika Krtkoprasa a je datována mezi snídani a dopolední svačinu 20. listopadu roku 1855.

Krtopras zde poprvé použil označení Lihocida - tedy genocida páchaná za pomocí fermentovaných rostliných nápojů.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Až do roku 1492 nebylo v severní části amerického kontinetu zaznamenáno žádné lidské osídlení. Původní obyvatelé (Indoameričané, vulgárně indiáni) byli do země omylem zavlečeni z Indie flotilou Kryštofa Kolumba. Pravděpodobně přežili cestu ukrytí mezi nákladem velmi ostrého kari a surového opia.

Po kolonizaci severoamerických prérií se zde se pokojně věnovali trvale udržitelnému způsobu života až do přichodu zlého bílého muže z Evropy. Až do začátku 17. století probíhalo soužití Indoameričanů s bílými osadníky téměř sluníčkově. Na Španěly a Portugalce byla na severoamerických pláních zima, takže jeli plundrovat vyspělé civilizace na jih. Francouzi byli nuceni po potupné porážce ve Strkanici u padlého stromu, ke které došlo roku 1601 prchnout na sever a založit Kanadu.

Problémy v soužití Indoameričanů a Evropanů se začaly objevovat až po roce 1620, kdy se objevili osadníci z Anglie. Šlo převážně o puritány, kteří jsou, jak je známo, příjemní jak osina v prdeli. Největší problémy způsobila loď Mayflower (známější pod kódovým označením Archa B), která přivezla poddané Anglického krále, které už nešlo použít ani jako kontrolory hygieny pečetících razítek, či obchodníky s ojetými kárkami na odvážení obětí moru.

Vinnetou a Old Shatterhand zkoumají, zda mezi mrtvými není Chuck Norris

Chybné teorie[editovat | editovat zdroj]

Až do příchodu prvních Angličanů se všechny známé teorie o přičině vyhynutí indiánů, až na drobné detaily, shodují a jako viníka označují se značnou mírou jistoty USA v čele s G. W. Bushem, který na špinavou práci najal Chucka Norrise. Ten během jednoho podzimního rána roku 1755 s indiány naložil následujícím způsobem:

  • 173501 dospělých mužů vlasnoručně popravil
  • 18932 žen znásilnil
    • 7503 z nich dokonce dvakrát
  • celkem 8965 dětí donutil sledovat popravu velikonočního zajíčka

Druhá nevýznamější teorie tvrdí, že za všechno může Václav Klaus. Ten byl však v roce 1755 viděn na autogramiádě v Portugalsku, kde způsobil jedno z nejničivějších a nejvíce smrtících zemětřesení v historii Evropy.

Popis události[editovat | editovat zdroj]

Archeologické naleziště na místě pitlky U Little Big Hornu

Ve skutečnosti došlo k vyhubení naprosté většiny prériiních Indiánů v severní Americe mezi lety 1792 a 1804. Dnes s jistotou víme, že je zahubilo masivní nasazení chemických zbraní. Konkrétně šlo o obrovské množsví silného nervového jedu, známeho pod názvem chlast. K jeho použití došlo poté, co vláda USA zjistila, že indiáni neumí chlastat. Příkaz k nákupu celkem 773 189 000 litrů kořalky podepsal sám George Washington a utratil za něj rozpočet USA na dva roky. Archeologické vykopávky na místě největší pitky U Little Big Hornu prokázaly masivní nasávání slivovice značky Rudolf Jelínek dovezené až z Rakousko-Uherska, Ouza z Kréty a neidentifikovalné samohonky z oblasti východní Sibiře.

Většina populace se uchlastala do roku 1804. Pouze kmen Komančů si vypěstoval rezistenci na vodku. Poté, co Komančům došly zásoby financované federální vládou, sestrojili křižník Aurora a vydali se na nákup.

Důsledky[editovat | editovat zdroj]

Na celém území dnešního USA zbylo pouhých několik tisíc Indiánů. Na zbývající populaci byly vydány lovecké povolenky a po značné redukci stavů, kterou způsobili ziskuchtiví obchodníci s kožešinami byli indiáni roku 1848 zapsáni kongresem na seznam zákonem chráněných druhů. Toto opatření způsobilo zhroucení trhu s Čerokézkými vlasovými tampóny.

Firma Procter&Gamble byla nucena uzavřít dvě spřádelny chlupů a propustit 1500 zaměstnanců. To nastartovalo urychlený vývoj hygienických potřeb na bázi bavlny. Vysoká poptávka po bavlně si však vynutila dovoz levné pracovní síly z Afriky.