Google Marx

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Vizionářský otec myšlenky Google Marx. Na obrázku s charakteristickými brýlemi
Nové logo téhle appky

Po velkém boomu sociálních sítí (např. Facebook, MySpace) se internetový velikán Google rozhodl posunout celou věc ještě o něco dále.

Konkrétně službou Google Marx.

Základní údaje[editovat | editovat zdroj]

Google samotný označuje aplikaci Marx za tzv. socialistickou síť. Umožňuje standardní operace jako například Facebook – tj. messaging, sdílení, přidávání různých aplikací apod. Oproti Facebooku ale přináší několik významných rozšíření. Za prvé – systém přátel je otevřený všem uživatelům (za přátele jsou automaticky označeni všichni uživatelé). Je možné prohlížet fotky nebo videa, které vložil kdokoli komukoli, stahovat do počítače cizí data a neomezeně je zdarma a legálně používat bez svolení autora. Aplikace je tím pádem svižná, protože neobsahuje žádná nastavení soukromí jako její konkurenti.

Finance[editovat | editovat zdroj]

Jedním z významných benefitů funkcí je zveřejnění vašeho finančního stavu a čísel Vašich kont. Google Marx automaticky udržuje účty všech uživatelů na stejné hodnotě. Nemůže se tak stát, že by Vaši kamarádi byli bohatší nebo se nad vás jakkoli materiálně povyšovali. S tím souvisí i aplikace, která automaticky distribuuje všechny programy, hudbu a videa, která si zakoupíte, všem uživatelům služby – pochopitelně následně dorovná schodek vašeho bankovního konta.

Ostatní majetek[editovat | editovat zdroj]

Samozřejmým doplňkem je aplikace hodnotící počítač, pomocí kterého se připojujete. V rámci rovnosti se dorovnávají i hardwarové dispozice – majitelé nejvýkonějších počítačů jsou povinni poslat majitelům těch nejslabších část svého hardwaru poštou. Do příští verze se plánuje podobný modul pro nemovitosti.

Google Marx také umožňuje fyzicky si na dobu neurčitou vypůjčovat osobní majetek ostatních uživatelů (vrtačka, lopata).

Nedostatky[editovat | editovat zdroj]

Prozatím není díky programátorské chybě možné nařizovat ostatním uživatelům, aby pro vás pracovali (tj. zahrádku si zatím musíte porýt sami). Jinak je aplikace úžasná. Do pěti roků se připravuje nová funkce, která umožňuje sloučit profily na Google Marx a na síti VKontakte.

Bezpečnost[editovat | editovat zdroj]

Oproti sociálním sítím konkurence byla, je a navěky bude ve všech ohledech bezpečnější. Nemá potíže s ruskými hackery ani s žádnými jinými. Liší se od Facebooku, Twitteru i MySpace též tím, že nekšeftuje s osobními daty svých uživatelů a před korporacemi data svých oveček pečlivě střeží. Naopak je posílá ke správě do centrály, kde jsou zaměstnanci školeni na drobné, ale nesmírně důležité úkony: např. kontrolují pravopis vaší síťové korespondence a tak se o vás drahá polovička nemusí nikdy dovědět, že neovládáte pravopis. Když máte štěstí, může se vaše korespondence dostat do správných rukou a dojde k úpravě (vylepšení) vašich (světo)názorů.

Google Marx nově představuje také aplikace – tzv. agenty. Agenti umí hledat aktualizace; hlídat vaší korespondenci; když se zratíte či prostě zmizíte, ohlásí vaše zmizení i s polohou, kde jste se ztratil a kam… Za obrovské plus odborníci považují to, že agenti zůstávají v činnosti i poté, co se klidně navždy vzdáte používání sítě Google Marx. V každém případě je Google Marx sázka na jistoty.

Hodnocení profilů[editovat | editovat zdroj]

Dalším mezníkem je použití hodnotících aplikací. Zapomeňte na nudnou statistiku hodnocení Vašimi přáteli. Na Google Marx mají všichni hodnocení 90 procent ve všech vlastnostech (vždy je co zlepšovat) – pořadí se pak určuje snadno – všichni jsou na prvním místě. V praxi se toto odbourání individuálních rozdílů osvědčilo.

Původně ke každému uživateli patřila také aplikace Gossip – klepy. Zde mohli všichni uživatelé moci očerňovat ostatní a zveřejňovat na sebe navzájem různé výmysly. Bohužel se ukázalo, že aplikace neúměrně vytěžovala celý Internet, takže byla bohužel prozatimně odstraněna.

Budoucnost projektu[editovat | editovat zdroj]

Profil, pod kterým se přihlašujete bude od roku 2010 vytvářen hned po narození a dle paragrafu 281/12 sb. jej vyplní Vaši rodiče.

Ke dnešnímu dni aktivně používá Google Marx FauxCounter.gif a toto číslo stoupá každou sekundou zhruba o 300 uživatelů.

Wikipedie[editovat | editovat zdroj]

Jako důkaz se Necyklopedii podařilo získat plugin speciálně pro Českopedii určený k vyhledávání výhradně komunistických témat snadno a rychle. Po dlouhém a namáhavém přeprogramování nyní funguje pouze na články, které říkají jen čistou pravdu.


Design[editovat | editovat zdroj]

Přehledný design lahodící oku.

Design aplikace je typicky Googlovský. Tentokrát je vše laděno do šedi, protože bylo dle marketingových výzkumů zjištěno, že barvy jsou zbytečné.

Zdroje[editovat | editovat zdroj]


Vera Pohlova.jpg
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala
Amateri.czAtlas ObscuraČeština 2.0ČSFDČeskopedieDuolingoFacebookFirefoxGoogleGoogle AluminiumGoogle MarxGoogle vyhledáváníLiterární serverNecyklopedieNeckykykloppedieNenecycykokotpedieNelibimseti.czNenecyklopedieNovinky.czParodie na NecyklopediiSeznamSociální síťWikipedieZpovědnice
TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBayKnížectví Sealand

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA