Zpovědnice

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Slovo Zpovědnice má v českém jazyce více významů.

Zpovědnice v kostele[edit]

Zpovědnice v kostele sloužila k udávání lidí, církev tak mohla lidi upalovat na hranici a zabavovat jim jejich majetky. Dneska je udávání neskonale snadnější díky telefonům a internetu, takže už nemusíme chodit udávat lháře, zloděje a nemravníky do zpovědnice v kostele.

Zpovědnice.cz[edit]

Zpovědnice je internetové anonymní fórum, které vzniklo v roce 2001. Každé fórum na internetu vyžaduje registraci, aby zde byla kontrola nad uživateli. Proč se vlastně anonymní uživatelé na anonymní Zpovědnici chovají čuňácky? Je to otázka odměny a trestu. Pokud zde nefunguje odměna a trest, následkem je zvlčilý obsah Zpovědnice a o takový špatný obsah nemají vyhledávače zájem. To vedlo nespokojené uživatele k vytvoření konkurence stránky Zpovědnice, problémem konkurence je však požadavek registrace, pročež tato konkurence neuspěla. Dobrotu si musí každý zasloužit, o tom je příběh zvaný ekonomika a politika.

Zpovědnice je zastaralá po stránce vzhledu i po stránce programové, velikým problémem Zpovědnice je, že moderátoři často přesouvají obsah jedné rubriky do jiné rubriky. Nejméně navštěvovaná je zde rubrika Tvorba, možná by bylo fajn tento název změnit, jenže provozovatel Zpovědnice nemá zájem cokoli měnit, a tak na zpovědnici vládnou moderátoři, co suplují chybějící administrátory.

Trollové[edit]

Na Zpovědnici se nověji rozmáhá trollování a zneužívání Zpovědnice. To si trolík splácá fiktivní příběh a píše, že se mu stalo to a to, že neví, co s tím a žádá po lidech pomoc a radu. Takže když se někdo vskutku svěří s něčím neobvyklým, je označen za trolla. Problém s trolly není jenom na stránce Zpovědnice, díky trollům sociálních sítí skončilo hafo. Ideálním řešením je snad jen pomoc boží.

Problematičtí uživatelé[edit]

Typickou ukázkou trolla je jakýsi Guru Vít Kouba Bhagavan. Hraje si na zachránce světa a vymyslel zkombinováním Křesťanství a Džinismu jakési podivné náboženství, kteréžto tento podivín nazval Koubismus. Denně Zpovědnici zahlcuje svými "zpověďmi", kde káže své svaté, leč hloupě nudné učení, což většině ostatních uživatelů leze na nervy. Takže mu admini tolerují maximálně 3 zpovědi denně, což on šoustavně porušuje. Měl zde za posledních 16 let již přes tisíc profilů, které se mu admini stále dokola mažou, leč on zakládá okamžitě další. Jeho nejdéle existující nicky byly Bhagavan, Bha, Svatá celebrita, Svatý kazatel, GVKB atd.

Moderátoři[edit]

Moderátoři na Zpovědnici jsou ze všeho nejvíc Viktorové Čističi, co imrvérefurt virtuálně uklízejí virtuální špínu, kterou trolíci Zpovědnici soustavně zasírají.