Linus Torvalds

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Slavný uživatel operačního systému Microsoft Windows - Linus Torvalds
Linux-commie.png

Linus Torvaldskij, mezi přáteli přezdívaný RTFM, domácky Käyttöjärjestelmäytimen je finský lovec tučňáků, ve volném čase také programátor a počítačový hacker. Proslavil se především spoluprací na vývoji sovjetského operačního systému Linux, název kterého vyvodil ze svého jména. Zabíjení tučňáků v něm vyvolalo nesmírnou lásku a obdiv k těmto roztomilým a inteligentním zvířátkům, v důsledku čehož je začal zabíjet ještě víc. Poprvé byl tento systém implementován do sovětského superpočítače Torvaldskij-T1, který byl nasazen pro řízení Černobylské jaderné elektrárny, ovšem s nevalným výsledkem, jak známo. Proto byla vytvořena vylepšená verze Torvaldskij-T3(verze T2 explodovala již při zahořování), která dokáže způsobit mnohem větší katastrofu, možná i konec světa.

Linus Torvaldskij byl Matematický ďábel, přesto pracoval jako sovětský programátor, jelikož všichni dobří sovětští matematici byli v té době poslání na Sibiř do gulagů. Jeho životním idolem byl Chuck Norris, který se však v té době připravoval na natáčení seriálu Walker Texas Ranger, a nějací finští myslivci ho zkrátka nezajímali. Když mu Linus napsal v dopise

Että Chuck Norris, haku syntyi lumiseen kylään Veden maahan. Hänen lapsuudessaan, maassa vallitsi sisällissota ja kaikki verilahjoja omaavia haluttiin käyttää työkaluina sodassa. Useat henkilöt myös pelkäsivät heitä. Hakun äiti oli yksi lahjan omaavista, mutta piti sen salaisuutena lopulta päätyen naimisiin ja synnyttäen Hakun. He pystyivät elämään rauhallista elämään kunnes nuori Haku huomasi, että oli perinyt äitinsä kyvyn ja tietämättömänä leikki voimallaan, minkä hänen isänsä näki. Hän murhautti vaimonsa ja olisi tehnyt saman Hakulle, mutta tämä loi paniikissa asunnon täyteen jääpiikkejä tappaen isänsä ja tämän palkkaaman murhaajan. Näiden tapahtumien jälkeen Haku harhaili Veden massa ja kerjäsi kunnes Zabuza Momochi löysi hänet. Zabusa lupasi ottaa nuoren Hakun mukaansa, varoittaen tätä odottamasta minkäänlaista ystävyyttä. Haku lupasi tyytyväisenä tulla Zabusan täydelliseksi aseeksi. Haku suoriutui tästä täydellisesti. Hän oli todella suojelevainen ja vartioi, ettei Zabusa tekisi mitään typeryyksiä. Hän muun muassa esti Zabusaa tappamasta Gatoa, josta uskoi olevan vielä hyötyä.:

Chuck Norris na to odpověděl:

I am sorry, but i didn´t understand your letter:

Jelikož Linus v té době neuměl anglicky, pochopil to tak, že Chuck na něj kašle. Tato událost poznamenala Linuse na celý život. Začal praktikovat Satanismus a uzavřel se do sebe. Dnes žije v Helsinkách a nadále vyvíjí Linux, občas si hackne nějakou microsoftí síť a také poslouchá známou světovou death-metalovou skupinu Eva a Vašek.


Několik jeho známých hlášek[edit]

  • Skutečně nemám v plánu zničit Microsoft. Bude to jen zcela neúmyslný vedlejší efekt.
  • Když řeknete „Napsal jsem program, který shodil Windows“, lidé na vás budou zírat a pak řeknou „Ale já mám takové už v systému a zadarmo“.
  • Jenom lamy používají páskové zálohy: opravdoví chlapi prostě nahrají důležité materiály na FTP a nechají to zbytek světa mirrorovat.
  • Software je jako sex, je lepší, když je zadarmo.
  • Je „doufám, že všichni zemřete strašlivou smrtí“ příliš tvrdé?
  • Tak například GPLv2 neznamená žádné limity v použití software. Pokud jste šílený vědec, můžete použít GPLv2 software pro své ďábelské plány ke získání nadvlády nad světem (Žraloci s lasery na hlavách!!) a GPLv2 vám jen přikazuje zveřejnit zdrojové kódy. Podle mě to je v pořádku. Já mám rád žraloky s lasery.
  • Většinu dní se probouzím s pocitem, že jsem nejšťastnější mizera na světě.
  • … filosofie Linuxu zní „smát se nebezpečí do očí“. Aha. Ehm. Špatně. „Udělej si sám“. Tak je to.
  • Ani nekonečné množství opic bušících do GNU Emacs nedokáže nikdy stvořit dobrý program.
  • Všichni víme, že Linux je skvělý… dokáže dělat nekonečné smyčky za pět sekund.
TECH WARS
Think different hitler.jpg Impérium

AcerAmazonAppleAvastAVGBoschDellFacebookGoogleHewlett-PackardHPIntel
Kaspersky LabLenovoMicrosoftNokiaSamsungSamsung ElectronicsSymantecTencentVerbatimWikipedie
Bill GatesGordon MooreGiacomo Vista
iPhoneIPhone 7iPrdNoPhoneuPhoneSamsung Galaxy Note 7Google Marx

Rebelové

AnonymousMozilla FirefoxLinux
Elon MuskLinus Torvalds

Piráti

PirateBay

ostatní

Aktron TelekomCETINIG FarbenKult AmpérmetruMatrixNASA