Tučňáci

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Vzácný záběr nerovnocenného tučňáčího souboje natočený Albertem Einsteinem. Pro mráz není příliš jakostní.
Patagonský tučňák
Tučňáčí samička, používající make-up je velmi podobná děduchálkovi
Krásný exemplář tučňáka (Pengus Linux)

Tučňáci jsou roztomilí nelétaví rybožraví ptáčci přidrzlého chování. Vyskytují se v chladných oblastech, hlavně v Antarktidě, při jižní točně, a v zahradách. Jsou baculatí, přibližně jednu třetinu hmotnosti tvoří tuky. (Taková tuková vrstva se přibližuje vlastnostem Jiřího Paroubka.) Nedovedou létat, ale dobře plavou. (Na rozdíl od křižníku Václava Klause, který už ani k hladině nevypouští vzduchové bubliny.)

Vzhled[edit]

Od základního černobílého zbarvení přešli někteří tučňáci k pestřejšímu zbarvení, ale jde spíše o výjimky. Patagonský tučňák má na kožíšku kromě černé a bílé také červenou a oranžovou barvu. Když proplave nánosem řas, je také zelený.

Chování[edit]

Tučňáci jsou mírně drzí, ať už mezi sebou nebo i k lidem. V zahradách se s oblibou pohlavkují a kradou lidem kelímky, brčka a dřívka. [1]

„Už jsme se s naším ledoborcem přibližovali k antarktickému pobřeží, když jsme zahlédli opravdová hejna tučňáků. Pískali jeden přes druhého a nemotorně se kolébali k tekoucí vodě. A pak se to stalo. Jeden neobratně zakopl a jeho otec mu dal pohlavek a plácl sebou do moře. Podařilo se mi natočit jen kus, protože kvůli mrazu se mi vypnul nahrávač. A tak vám to, co se pak odehrálo, musím vypovědět slovy. Tučňáka ve vodě to nijak nevyvedlo z míry a vyskočil na svého otce a také ho stáhl pod hladinu. Tihleti tučňáci jsou tak roztomilí...“

- Albert Einstein o výpravě k jižní točně

Madagaskarští tučňáci[edit]

Kowalski, Skipper a Rico se svým dynamitem.

Na Madagaskaru se vyskytují čtyři vzácní zástupci tučňáků, kteří sem utekli z novoyorské zahrady. Vyznačují se zejména všudypřitomnými pohlavky a dynamitem. Jmenují se Skipper, Kowalski, Rico a Private. Byli námětem pro film Madagaskar, kde se nenamáhali ani upravit jména.

Kočičce zachutnala rybička!“

- Skipper o lvu Alexovi

Hvězda Linuxu[edit]

Častá tučňáčkova poloha: vykročeno s vlaječkou v rukou.

Tučňáček se stal hvězdou sovětského Linuxu, který má za úkol k němu nalákat co nejvíce chudáků. Protože náboženství je opium lidstva a chudáci levné drogy potřebují (když už nemají na drahé), stalo se uctívání svatého Tučňáka hlavní činností linuxářů.

Původ názvu[edit]

Název tučňáků je odvozený od jejich silné tukové vrstvy. (Jsou zde však nesrovnalosti. Proč se po tuku nejmenuje také Jiří Paroubek? A proč se jmenuje jedna masožravá rostlina tučnice, když nemá s tukem nic společného?)

Reference[edit]