Tučňáci

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Vzácný záběr nerovnocenného tučňáčího souboje natočený Albertem Einsteinem. I zde jde vidět krutost krvumilných tučňáků.
Patagonský tučňák
Tučňáčí samička, používající make-up je velmi podobná děduchálkovi
Krásný exemplář tučňáka (Pengus Linux)

Tučňáci jsou krvomilní, roztomilí nelétaví rybožraví ptáčci přidrzlého chování. Vyskytují se v chladných oblastech, hlavně v Antarktidě, při jižní točně, a v zahradách. Někdy když pořádají rozsáhlé vojenské výpravy na sever, můžou parazitovat na lidských obydlí, často jim lezou do komínů, záchodů, avšak i pod postel kde vás v noci sežerou za živa. Jsou baculatí, přibližně jednu třetinu hmotnosti tvoří tuky. (Taková tuková vrstva se přibližuje vlastnostem Jiřího Paroubka.) Nedovedou létat, ale dobře plavou. (Na rozdíl od křižníku Václava Klause, který už ani k hladině nevypouští vzduchové bubliny.)

Vzhled[edit]

Od základního černobílého zbarvení přešli někteří tučňáci k pestřejšímu zbarvení, ale jde spíše o výjimky. Patagonský tučňák má na kožíšku kromě černé a bílé také červenou a oranžovou barvu. Když proplave nánosem řas, je také zelený.

Chování[edit]

Tučňáci jsou mírně drzí, ať už mezi sebou nebo i k lidem. V zahradách se s oblibou pohlavkují a kradou lidem kelímky, brčka a dřívka. [1]

„Už jsme se s naším ledoborcem přibližovali k antarktickému pobřeží, když jsme zahlédli opravdová hejna tučňáků. Pískali jeden přes druhého a nemotorně se kolébali k tekoucí vodě. A pak se to stalo. Jeden neobratně zakopl a jeho otec mu dal pohlavek a plácl sebou do moře. Podařilo se mi natočit jen kus, protože kvůli mrazu se mi vypnul nahrávač. A tak vám to, co se pak odehrálo, musím vypovědět slovy. Tučňáka ve vodě to nijak nevyvedlo z míry a vyskočil na svého otce a také ho stáhl pod hladinu. Tihleti tučňáci jsou tak roztomilí...“

- Albert Einstein o výpravě k jižní točně

Madagaskarští tučňáci[edit]

Kowalski, Skipper a Rico se svým dynamitem.

Na Madagaskaru se vyskytují čtyři vzácní zástupci tučňáků, kteří sem utekli z novoyorské zahrady. Vyznačují se zejména všudypřitomnými pohlavky a dynamitem. Jmenují se Skipper, Kowalski, Rico a Private. Byli námětem pro film Madagaskar, kde se nenamáhali ani upravit jména. Jinak to jsou jedni z nejkrvumilnějších druhů tučňáků. Dokážou sníst i vzduch. Za jejich oběť padlo už 1 000 000 000 000 000 000 000 00 lidí.

Kočičce zachutnala rybička!“

- Skipper o lvu Alexovi

Hvězda Linuxu[edit]

Častá tučňáčkova poloha: vykročeno s vlaječkou v rukou.

Tučňáček se stal hvězdou sovětského Linuxu, který má za úkol k němu nalákat co nejvíce chudáků. Protože náboženství je opium lidstva a chudáci levné drogy potřebují (když už nemají na drahé), stalo se uctívání svatého Tučňáka hlavní činností linuxářů.

Původ názvu[edit]

Název tučňáků je odvozený od jejich silné tukové vrstvy. (Jsou zde však nesrovnalosti. Proč se po tuku nejmenuje také Jiří Paroubek? A proč se jmenuje jedna masožravá rostlina tučnice, když nemá s tukem nic společného?)

Reference[edit]