Ent

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Tři Enti v lese u malé vísky u Olomouce.
Entí pohlavní styk. (18+)
Penta Investments prošla procesem restrukturalizace a změnila i název

Ent je tajuplná bytost z bájí a legend obývající lesy. Na první, druhý, třetí i šestapadesátý pohled jsou naprosto nerozeznatelní od neživých stromů. Lidé na Enty zpravidla nevěří.

Popis[edit]

Tito tvorové jsou velice podobní stromům. Vyskytují se ve dvou formách — stromové a entí. Při formě STROM stojí nehybně na jednom místě a vypadají jako normální strom. Při formě ENT se Entí mění a to tak, že jim z kmene vyrostou nohy, z větví se v mžiku upletou ruce a z koruny se stane skvělý účes, který najde uplatnění v době páření. Enti jsou obrostlí mechem, houbami, houbičkami a různými druhy rostlin.

Původ[edit]

První zmínka o existenci Entů pochází již z doby kamene, kde byli zobrazováni jako stromy s obličejem stojící u lesa. Ve starověku pak lidé sepsali, že se zde Enti objevili jako ochránci lesů před lidmi. Enti byli uctíváni např. Amazonkami, proto v této době vznikalo mnoho Stromounů (kříženec Enta a člověka). Když se ženy střetnou s velkou kládou, jako by jim nohy šly od sebe samy.

Chování[edit]

Když je doba páření a Ent je v ENT formě, tak se kvůli svému druhu klidně posune i o metr, někdy i o několik kilometrů. Při této cestě narazí na zvířata a i na lidi. Entové mají během páření ve své koruně zabudované „detEKTORy lásky“. Tento detektor používají na cestách, takže když narazí na člověky a detEKTOR zaznamená zamilovanost, Ent po něm skočí, zmocní se jej, zneužije jej, smočí. Proto může dojít ke vzniku hybridů stromů a člověků — Stromounů. Tito „lidé“ se většinou ve věku pěti roků přemístí do lesa, zakoření a stane se z nich Ent, ale jen v podobě STROM slyší a vnímá okolí, jinak se ale nehýbe a neumí se proměnit.

Významní Entové[edit]

Enti dnes[edit]

Dnes Enta lidé potkají na kdejakém rohu. Proto ministerstvo životního prostředí (ale nikoli VTN) doporučuje rozmyslet si, jestli se vyčůráte u stromu nebo počkáte než dorazíte domů. Enty lze spatřit v ENT formě v období páření, tedy jednou za sto roků.

Entština — jazyk Entů[edit]

Enti vyvinuli také svůj vlastní jazyk, kterým se dorozumívají klidně i s Enty až na druhé straně sídliště ve městě na druhé straně světa. Tento zvuk zní jako šumění listů. Když lidé tento jazyk slyší, domnívají se že fouká vítr. Přitom jsou Enty pomlouváni.¨

  • Taurelilómëa-tumbalemorna Tumbaletaurëa Lómëanor. — Mé vznášedlo je plné úhořů.

Galentie[edit]