Vakorak

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Jediný důkaz o existenci vakoraka - Obrázkový záznam

Co je to Vakorak?

Vakorak je vlastně rak, který má vak. Ten vak má na škopky.

Toto je prapůvodní definice tohoto tvora. Dnes (po roce od objevení) již víme, že do vaku prakticky ukládá vše. Mimojiné ve vaku má i svůj malý žaludek. Ten ale využívá jen ke trávení víček od piva, protože implantovaný ústní otvírák neumí víčka vyvrhnout tlamou zpátky.

Kde se vzal? Tu se vzal...[edit | edit source]

Vakorak byl poprvé objeven v Jánských Lázních v Česku nedaleko polských hranic. Tento zvláštní tvor byl zachycen na kousek papíru, který je jediným důkazem jeho existence. Objevil ho jistý nejmenovaný člověk, označující se jako SeeYou, který je jediný žijící člověk, který může dokázat jeho existenci.

Anatomie Vakoraka[edit | edit source]

Jak již bylo řečeno. Vakorak je rak, který má vak. Můžeme si proto představit naprosto obyčejného českého raka s igelitovou taškou. Což je taky správně. Vakorak se liší od obyčejného raka jen v detailech. Tělo se skládá ze tří článků. Na každém z článků je pár končetin. Na prvním článku jsou končetiny přeměněná v klepeta. Ostatní jsou obyčejné nohy (jako příklad můžeme zvolit nohy mravence). Na levém klepetu má vakorak vak. Ve vaku se nachází obvykle žaludek -> Vakorak má mimotělní trávení. Mimo žaludku se zde nachází obvykle tři až čtyři lahváče - záleží na kurzu měn, protože vakorak ačkoliv žije v České republice, dováží si pivo ze západu. Mimojiné je vakorak také savec.

K čemu nám vlastně je?[edit | edit source]

Vakorak je výborné zvířátko na nošení piva. I když k tomu není primárně určen a pivo si nosí jako svoji potravu, dá se využít jako jeho nosič. Vakorak si pivo šetří a obvykle mu vydrží i několik minut, tudíž máme velikou šanci se také napít a zhatit tak vakorakovi jeho šetřící plány. Mimojiné jeho vak je klimatizován. Nesnáší totiž teplý pivo.

V horských oblastech se také využívá vakorakovo mléko, které se zde využívá k výrobě alkoholické čokolády. Jinak vakorak sám o sobě jedlý není. Zde se jedná o krok ochránců přírody, kteří zakázali jakkoukoliv jejich konzumaci. Nejdříve se musí pořádně druh prozkoumat;-)

Jak probíhá dojení?[edit | edit source]

Jak již víme, jediným člověkem, který vakoraka viděl, je jistý SeeYou. Ovšem ten ale žije daleko v hlavním městě Moravstánu (v Brně). Vakorak žije v horách. Z toho nám logicky vyplývá otázka: Kdo vakoraka dojí? Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Místní horští obyvatelé přišli na to, že matka vakoračice (není ověřena její existence) dojí svá mláďátka vakoráčátka (neověřena jejich existence) nejčastěji při obstarávání piv. Horští obyvatelé pak dávají na noc vždy lahváče před své obydlí. Když se pak ráno probudí a vyjdou před dům, tak zde objeví pár kapek mléka. Pak už jen stačí obejít vesnici a je dost mléka pro výrobu jedné tabulky alkoholické čokolády