Žralok býlí

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Žralok býlí
Žral2.jpg
Úsměv prosím

Stupeň ohrožení
neškodný až přítulný
Vědecká klasifikace
Říše: živočichové
Kmen: strunatci
Podkmen: obratlovci
Třída: paryby
Řád: obrouni
Čeleď: lamovci
Rod: žralok
Druh: Žralok býlí primalexem


Žralok býlí je blízký příbuzný žraloka obrovského, na rozdíl od něj je však výlučně býložravý a lidožravý. Živí se převážně mořským býlím a občas lidmi, od čehož také pochází jeho jméno. Pohybuje se u dna moře, kde do otevřené tlamy nabírá řasy, potápěče a jiné rostliny. Žije téměř ve všech mořích světa, protože má v povaze cestování do neznámých vod. /řespává převážně v krčmách u pobřeží.

Povaha[edit]

Žralok býlí je velice přátelské zvíře. Celý život se usmívá, a pokud se v jeho blízkosti objeví člověk, okamžitě si vynutí jeho pozornost veselým skákáním a plácáním ploutví. Je často chován pro jeho um žonglovat míčem, či lidskou hlavou a proskakovat obručí. Žraloci jsou často vidět jak dovádí podél výletních lodí a dávají na odiv své hřbetní ploutve. Každý námořník je rád, když na nějakého na cestách narazí. Byly dokonce zaznamenány případy, kdy se žralok ujal trosečníků z potopené lodi a odpomohl jim od jejich trápení.

Film[edit]

Toto přítulné zvířátko má pro svou povahu velkou oblíbenost u filmařů. Například režisér Steven Spielberg o něm natočil hned trilogii filmů Čelisti. Film vypráví o skupině cellistů, kteří se na hudebním táboře u moře setkají s veselým žralokem Jawem.

Rada[edit]

Pokud se chystáte vyjet na moře, je dobré mít vždy po ruce nějakou tu chaluhu, či lidské maso (NOSTE HO VŽDY PŘI SOBĚ!!!). Žádný žralok býlí nikdy neodolá krmení přímo z ruky. Vaše domácí video vždy obohatí záběr žraloka, který hladově chňapá po vaší ruce a schramstne chaluhu i s rukou.