Stínový ministr

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Metrosaurus.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá skoro nic společného s článkem Poslanec.

To je dobře, kdyby byly stejné, nebyl by důvod, aby se jmenovaly jinak.


Kabinet prohlédneme vždy přednostně

„Až Ti bude úzko otoč se čelem ke slunci. Všechny stínové ministry budeš mít za zády.“

- Jan Werich

„Pouhým stínem je celá vláda, láska je věčným světlem.“

- Julius Zeyer

„A black man follows me everywhere when it’s sunny… I call him Leon.“

- Brick Tamland

Stínový ministr je označení pro vzácnou bytost, která přežívá v samotných útrobách budov ministerstev České republiky. Na přelomu let 2016 a 2017 bylo předními odborníky odhadováno, že tito tajuplní živočichové na českém území počtem nepřesahují několik desítek exemplářů. V běžném životě se s tímto tvorem člověk vůbec nemusí setkat, což dává prostor pro vznik všelijakých báchorek a mýtů. Přesto se v žádném případě nejedná o pohádkovou bytost, nýbrž o bytost skutečnou.

Obecně vzato se stínoví ministři chovají velmi mírně a má se zato, že je možné si je i pohladit. Živí se různorodou potravou, jsou tedy považováni za všežravce a díky tomu jsou přirovnávaní k prasatům či prasopsům. Jejich chování se však prudce mění při setkání s členy vlády, které často verbálně napadají. Některá exotická plemena stínových ministrů v jiných zemích dokonce mohou svou oběť napadnout fyzicky.

MUDr. Adolf Satan ve svém výzkumu popsal, že stínoví ministři nejsou hermafrodity, jakkoliv se tak na první pohled může zdát. Samice stínového ministra se nazývá stínová ministryně.

Známé exempláře[edit]

Jakékoliv heslo na téma Stínový ministr byste na české Wikipedii hledali marně.
Nehopsající Wikipedie.png

ministerstvo zdravotnictví – jedna (minimálně) stínová ministryně, rudé zbarvení, ráda se krmí třešněmi, byla pojmenována jako Soňa
• nebezpečným exemplářem je tzv. Klaus Junior
• dříve byl touto příšerou pronásledován někdejší ministr „spravedlnosti“ Jiří Pospíšil, ale s přestupem k TOP 09 přišla očista a klid na jeho duši, i když duši nemá
• dnes se jeden stínový ministr přisál na ministra obrany Martina Stropnického, který ze zoufalství dokonce oznámil kandidaturu na hrad, aby obludě (viz obrázek dole) unikl a též aby se zbavil obzvláště vtíravého stínového ministra (viz obrázek dole)