Kunratice
Kunratice jsou třída těžko zařaditelných létajících živočichů, obtížně zachytitelných a vyskytujících se nejspíš dosti vzácně.
Popis kunratice[edit | edit source]
Popsán[1] byl výskyt kunratice lochtavé, kterou bylo možno nejčastěji zastihnout během jasných letních soumraků jako těleso neurčitých tvarů, připomínající fakt hodně velký, vánkem nafouklý a nadnášený mikrotenový vak. Ze spodní části vznášejícího se těla kunratice lochtavé splývá dolů větší množství vláken, zvaných "lochtadla", zakončených zvláštními, extrémně dráždivými útvary. Vlákna dosahují téměř až k zemskému povrchu, obvykle nad ním udržují výšku 30-120 cm. Tělo kunratice se přitom vznáší přibližně 10-20 m nad povrchem. Samotná vlákna se přitom velice obratně vyhýbají všemu, do čeho by se mohla zamotat.
Projevy kunratic[edit | edit source]
Typickým projevem kunratic je lochtativní napadání lidí i dalších živočichů, nalézajících se v jejich dosahu. Vlákna kunratice lochtavé i příbuzné kunratice šimravé svou lochtativně šimratační činnost aplikují na nekryté části těla své oběti, kterých právě v jasných letních dnech bývá dostatek. U napadených jedinců dochází k záchvatům nezvladatelné chechtavky, spojené s typickými spasmy zádových i břišních svalů, i s charakteristickými doprovodnými zvukovými projevy.
Výskyt kunratice lochtavé v lokalitě Ryšánka[edit | edit source]
Tohoto blíže neurčeného dne (zatracená skleróza!) došlo cestou do školy (mateřské) k napadení mladistvého K. W. kunraticí lochtavou. Atak, trvající několik minut, byl zakončen (dle popisu napadeného) náhlým a nečekaným útokem dračice zelenkavé, která prodrápla vlastní tělo kunratice. Tato začala postupně splaskávat, následkem čehož ukončila svůj lochtativně šimratační atak a odfrčela do pryč. Úplně splasklé tělo kunratice, ne nepodobné splasklému meteorologickému balónu, bylo později nalezeno v lokalitě na její počest dodnes nazývané Kunratice.
Závěr[edit | edit source]
Tento vodovodní závěr, nacházející se na chodníku, měl částečně odklopený litinový poklop, v důsledku čehož došlo k akcidentálnímu zakopnutí. Důvodem bylo čumění kde co lítá a následkem bylo odřené koleno zakopnuvšího.
Reference[edit | edit source]
- ↑ Vzhledem k tomu, že dotyčný zoolog tenkrát ještě neuměl psát, jednalo se zde o memorisovaný popis slovní. Dodatečný záznam písemný je tedy zápisem dědským.