Kraken
Kraken (lat. Cracen domesticus) je divoký obojživelný ochapadlovaný živočich. Existují ovšem domněnky (potvrzené několika fotografiemi, očitým svědectvím břevnovského obecního blba a latrináliemi na brněnském hlavním nádraží), že existují i výhradně suchozemští jedinci. Častou, leč pohopitelnou mýlkou je též to, že je kraken podobný chobotnici. Tuto fámu s úspěchem šíří chovateli krakenů, aby dosáhli mýtizace a tím pádem de facto popření jejich existence.
Krakeni jsou velcí asi jako mužik. Jejich původní domovina není známa, avšak objevují vedle lidí od nepaměti. Už v bájném Absurdistánu se vedly pokusy o jeho domestikování. Nutno dodat, že s podobnými úspěchy jako dnes u nás.
Úloha krakenů v historii[editovat | editovat zdroj]
Původně byli krakeni šlechteni Templáři podle tajného kodexu zvaného Šifra mistra Leonarda. Krakeni jsou hodnoceni pro svou fanatickou agresivitu a byli využívání pro likvidaci nepřátel. Pokud kraken ucítí krev, je k neudržení stejně tak, jako plecháček s horkým kafem. Je schopen utrhnout člověku i hlavu (Kurt Cobain byl podle první vyšetřovací hypotézy zavražděn běsnícím krakenem, než si někdo všiml ještě teplé brokovnice).
Mnoho pupkatých padesátníků bylo povoláno do služeb Krakenovského odboje pod velením Aštara Šerana. Umějí zakouzlit "vyvolání krakena" v jeho plynné formě. Pokud snědí fazole nadopují krakena známým pachem tísíců tlejících těl.
V moderní době s nástupem střelných zbraní ustupuje úloha krakenů do pozadí. Mnozí krakeni držení v zajetí byli slavnostně 23. 7. 1908 vypuštěni za pokřiků "Vypusťte krakena!" do beskydských lesů. Odtud se stahují do měst a mnozí z nich se civilizují, avšak Matce přírodě není možné poručit a stává se, že se v těchto krakenech opět bouří krev.
O krakenech se tvrdilo, že to původně byla „hlubokomořská zvířata“. Tato fáma byla následně vyvrácena, když tým archeologů, biologů, genetiků... (zkráceně Vědecký tým Necyklopedie) a v neposlední řadě hloubkoměřičů přinesl důkazy, že stále divoce žijící krakeni do vody pouze přenášejí své mrtvé, kteří pak klesnou ke dnu.
Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]
- Chuck Norris vlastní všechny krakeny ve vesmíru. Pro více informací zavolejte na jeho mobilní telefon.
- Svého osobního krakena měl také český dopisovatel Karel Čapek. Věnoval mu svůj román Krakatit.