Guran

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Guran.jpg
Guráň
Biografické informace
Pohlaví Kusok z chlapa kusok z diviaka
Barva očí Blizko seba
Vlasy Bez lupin
Narozen Vyliahol sa
Úmrtí Nezomieraju oni idu uplne prec
Národnost Guranska

„Guran žere uran. Asi mu chutná.“

- Jiří Paroubek


Guran je hanlivé označení pro podzemního člověka odvozené od jména Švinédy vyvražděného severoslovanského kmene Guranů, které Švinédi používali jako tu nejtvrdší nadávku.

Život guranů[edit | edit source]

Chraktetristické znaky guranů jsou: dorozumívání se skřehotáním podobným elfštině, drápy na hrabání chodeb a zarostlé tělo. Gurani žijí v podzemí. Když se nějaký guran náhodou a omylem prokope na povrch zemský (protože úmyslně a záměrně to žádný guran neudělá), je z Guranie (autonomní podzemní stát guranů) nepodmíněně a okmažitě vyhoštěn, s čímž dostává absolutní zákaz vstupu do podzemí. Vyhoštěný guran poté prodělává tzv.Reguranifikaci tzn. během necelé hodiny se přemění na člověka. Opakem tohoto procesu je tzv.Guranifikace, to se pro změnu změní člověk na gurana. To se často stává horníkům, když jsou pod zemí moc dlouho. Gurani se dožívají stejného věku jako lidé a mají i stejné technologie (pokud se nenachází pod USA). Gurani jsou velká pracovní síla a proto jsou z Guranie vyhnáni a bráni do zemědělských kolchozů a protože mají pracky vyvinuté na hrabání chodeb v podzemí, tak také tunelují. Když hrabají tunely, je však nebezpečné, že se prohrabou zpět do Guranie. Gurani jsou také výborní vojáci a jsou proto povoláváni do armády. Bohužel nerozlišijí rozdíly mezi spolubojovníkem a nepřítelem a pošle na smrt každého, kdo se jen pohne. Jako v bitvě u Stalingradu, kdy sovětský důstojník (původem Guran) poslal pod německé kulomety své vlastní vojáky.

Guran má rád kohokoliv

¨

Slovníček guranů[edit | edit source]

  • ááá - ahoj
  • ýaáý - drž hubu
  • ašiěoaý - hrabej
  • šjaášchinaučýčíáý! - prokopal se do Číny,vyhoďte ho!
  • šaiádlciřieýaálo - mé vznášedlo je plné úhořů
  • Zatancuj si so mnou - znicim ti den
  • Noooooo - vycucnem ta ako dzusik

Popularita guranů[edit | edit source]

  • V písničce Pátá z filmového muzikálu Rebelové měla být původně také zmínka o guranech. Původní návrh byl:

...zvonek zvoní, škola končí, po schodech se běží,
guran leze do podzemí a je náhle svěží...

Jelikož by se ale jednalo o sci-fi (gurani nesmí lézt opět do podzemí, jestliže z něj už jednou vylezou), byl text nakonec přepracován.

Novodobý výskyt Guráňov

Dlhodobym sledovanim a testovanim sa potvrdil vyskyt Gurana na upati Zapadnych a zaciatku Vysokych Tatier.

Dokonale prisposibeny na fungovanie v spolocnosti ci uz spravanim sa ,nevynechajuc vyzorom plne zapada medzi ludi. Prevzal muzske pohlavie ,ktore mu dovolilo najst si aj polovicku ktoru pomaly ale isto guranifikuje.Opacne pohlavie vykazuje prudke podvedome guranizmi nasobené rasovou prislusnostou. Napohlad by sa zdalo ,ze Guran je neskodny no uz stare pohadoske prislovie hovori Akmahani tu ableni... v preklade neni otvoriino kde je vystrcino...

Guran svojim spravanim svoje okolie z pociatku ukludnuje svojou pritomnostou a velmi lahko pri nom dokazete relaxovat a nemysliett na nic... ale bacha... prave vtedy sa Guran krmi...vasu energiu z Vas cucia az kym uplne nestratite chut byt napriklad na jednej terase.

Guran ma zvlastny hudobny styl hoc svojim vyzorom pripomina Snoop Doga inklinuje skor k Duricovi a Heribanovi.Ich tvorbou prave on vysiela hypnoticke hesla a guranifikuje a zaroven sa krmi.

Guran sa zivi nie len ludskou energiou ,zivi sa aj na zvieracich alergiach.99% cicavcov,hlodavcov ,parnokopytnikov ma silnu alergicku reakciu pri kontakte s nim.

Pojem Guran neraz pouzivame vo vypatych situaciach a ani nevieme ze tento reflex mame zakoreny este z cias davno minulych ked kmene brazdili stary kontinent hladajuc vhodne miesto pre osady. Pri vykopovych pracach neraz narazili na vtedy rozsireneho predka dnesneho gurana a svoje plany chtiac nechtiac neboli schopni dokoncit. Najhorsi guran v historii bol velky Dzingischan ,ktory sa infiltroval a zguranifikoval cely kmen natolko,ze radsej ako pocuvat jeho sa vybrali na pole smrti a krvi...


1 Kc zlamana.jpg Tento článek stojí za jednu zlámanou grešli. Je třeba jej převést na konvertibilní měnu, nebo na zlato, případně na sůl, která je nad zlato. Moeda mafagafo.jpg