Uran

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Uran je tak líná planeta, že se po své dráze válí sudy.

Guran žere uran. Asi mu chutná.“

- Jiří Paroubek

Uran je sedmou planetou sluneční soustavy. Je zajímavé, že je to prvočíslo. Uran je vůbec velice zajímavá planeta. Zajímavá především tím, že je to zřejmě nejnudnější a nejlínější nám dosud známá planeta...je také maličko...výstřední.

Parametry planety[edit]

Uran je celkem velká plynná planeta dost daleko od Slunce. To by nebylo nic výjimečného, podobně je tomu u dalších třech nebo čtyřech těles. Neobvyklý je však fakt, že Uran se neotáčí kolem své osy podobně jako ostatní spořádané planety, planetky a planetesimály, nýbrž se po své oběžné dráze líně kutálí. To je lenoch, co? Planeta má také několik slabých prstenců, které jsou tvořeny hranatým a tvrdým materiálem, který byl pravděpodobně vypovězen z planety kvůli své hranatosti a tvrdosti. Jak se tomu stalo, netušíme. Můžeme se pouze domnívat, že jej ze své planety vyhostili její obyvatelé, jakkoli se to kvůli jejich lenosoti a neschopnosti zdá nepravděpodobné.

Všechny planety mají (dle vědeckých výzkumů) nějaké to pevné jádro a kolem něj postupně různé další vrstvy. Ne však Uran. Uran je od okrajů po prostředek, naprosto homogenní. To znamená, že v celém Uranu prakticky není nic jiného, než stejnorodá, nudná látka o nejistém tekutoplynném skupenství, takzvaný liquidogasus.

Je třeba též poznamenati, že kromě lenosti se Uran vyznačuje též nestabilitou ve finanční oblasti. Zejména v tištěném periodiku se lze setkat s termíny obohacený Uran nebo ochuzený Uran (lidově zvaný socka Uran). Zprvu to vypadalo, že se jedná o marnotratného jedince, ale příčinou jsou daně. O tu bohatou variantu mají, zcela logicky, eminentní zájem různé státy, organizace a zájmové spolky, které jej chtějí využít k pěstování hříbků zejména na území USA.

Autentické foto obyvatele Uranu pořízené vesmírnou sondou Sputnik 666.

Obyvatelé Uranu[edit]

Obyvatelé Uranu jsou, stejně jako celá planeta, kulatí, líní, a ze všech stran téměř stejní. Samozřejmě mají oči a ústa, ale...prostě...když je zavřou, jsou všude stejní. OK?

Problémem je však název obyvatelů Uranu. Je sice mnoho variant, jak je nazývat, ovšem není tu žádná tak jasná a přesvědčivá, jako třeba Marťané. Kdepak. Máme na výběr z Uraňanů, Uranaňanů, Uranitů, Uranánců, Uránců, Urálců, Uraniťánců, Urinálců, Uraniňálců, Urouňů, Urounů, Urologů a vůbec nejprapodivnější verze - Urouňakanálňálců. Bohužel se nám nepodařilo s obyvateli Uranu zatím navázat kontakt a zeptat se jich, jak že si říkají. Zdá se totiž, že byli líní vyvinout řeč či nějaký jiný způsob komunikace, protože neodpověděli ani na depeše poslané poštovními holuby.Sluneční-soustava.png
Sluneční soustava
Merkur Venuše Země Mars Jupiter Saturn Uran Neptun Pluto
Praha2889 BrnoMěsícHomosBíďošála
Kalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyVznik planet


Chemistry.png Prvky
bolševikum
Bo
hliník
Al
arogantin
An
zlato
Au
bursík
Bs
uhlík
C
měď
Cu
debilit
Db
drtík
Dq
gentellur
Gn
vodík
H
hoaxium
Hx
chrastík
Chk
paroubkium
Pk
polonium
Po
prdík
Fu
prudík
smrdík
Sd
stalinium
St
tvrdík
Tu
vakuum
Va
womanium
Wo
noobium
No
potěmkinium
Pn
imbecilit
Im
dusík
N
kyslík
O
selen
Se
rozvodík
ROH
zemanium
Ze
transprdan
Tp
světlan
Lm
Bortlium
B
Ununpolium
Uup
Euran
Eu
Random
Rn
Praseodym-Hafnium
Pr-Hf
Úchylík
Bdsm
Olovo
Pb
Pneumonium
Pneu
Smajlík
:)
Uran
U
Plutonium
Pu
Lithium
Li
Éter
Ae
Arsen
Ass