Vznik planet

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Vykricnik.png

Pozor

Tento článek je pouze o maličko lepší, než Olivia Newton-John

Planeťačka

Když už značně vyvinutý planeťák (vyvinutý - to u planeťáků znamená, že mají v prstenci už dozrálé balvany) sbalí nějakou taktéž vyvinutou planeťáčku (vyvinutá-v jejím jádru se utvořily všechny potřebné plyny) a přitahují se (gravitačně), může dojít k prcání.

Planetární prc[edit | edit source]

Prcání znamená, že se musí k sobě přiblížit na takovou vzdálenost, aby se jejich gravitační síly spojily a výsledným tlakem dojde u planeťačky k otevřený kráteru k jádru a u planeťáka k vystřelení milionu balvanů. Za nějakou tu miliardu let planeťačka zmohutní a za další miliardu let ta část, o kterou vyrostla se díky erupcím uvolní do vesmíru, seskupí se a vznikne malé planeťátko.

Nový život[edit | edit source]

Postupem času planeťátko roste a roste (tedy pokud ovšem vstřebává dost dusíku, neonu a hélia) a stává se z něj adolescentní planetka se spousty kráterů, z kterých prýíští síra. V tomto období se rozhoduje, co bude dál. Některé planetky mívají anarchistické sklony a nepostojí na svém místě a stávají se z nich meteority. Ale pokud tak neučiní, tak se z nich stanou další planeťáci a planeťačky připravené k seksování, aby obohatili nebe. Výjimkou je planetka Bíďošála, která vznikla Velkým třískem.

Jiné teorie[edit | edit source]Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?


Sluneční-soustava.png
Sluneční soustava
Merkur Venuše Země Mars Jupiter Saturn Uran Neptun Pluto
Praha2889 BrnoMěsícHomosBíďošála
Kalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyVznik planet