Bíďošála

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Souhvězdí Velký kočárek

Bíďošála je růžová planetka střední velikosti, vznášející se od nás v takové vzdálenosti, jaká se dá uletět v supervýkonné růžové raketě za 3 dny. Vzdálenost zatím nikdo neměřil, protože se neví jak. Ze Země ji na noční obloze uvidíte lehce, je nepřehlédnutelná. Společně s dalšími malinkatými růžovými planetkami tvoří souhvězdí Velký kočárek. Jistě vás zajímá, proč se planetka jmenuje zrovna Bíďošála. Je to prosté, pojmenoval ji její první obyvatel, dědeček Hříbeček. Když poprvé přistál na planetě, byla tam strašlivá bída = Bíďo, a jelikož si zrovna pohrával se svou růžovou šálou, vznikla z toho Bíďošála.

Vznik Bíďošály[edit]

Kabelka Louis Vuitton, která způsobila hádku dvou blondýnek

Bíďošála vznikla před 1013 lety (to je prvočíslo) tzv. Velkým třískem (neplést s Velkým třeskem), což je světoznámý třísk do hlav dvou podprůměrně inteligentních pohublých blondýnek, který byl následkem jejich hádání o kabelku Louis Vuitton. Velký třísk se dá pojmenovat taky jako „Berany berany duc“. Při Velkém třísku vyletěl do vesmíru růžový prach z jejich mozků, a po smíchání s vesmírnými plyny vznikla tato planetka.

Bíďošála - taktéž růžová planeta

Vzhled[edit]

Bíďošála je kulatá. Je barvy růžové, s odstíny tmavě růžové. Svítí, nečekaně – zářivě růžově. Vypadá jako Saturn, ale je mnohem menší. Když se podíváte za obzor, uvidíte růžovou polární zář. Kolem planety krouží růžový prsten, který uletěl jedné z hádajícíh se blondýnek. Na Bíďošále se nachází dokonce i stromy, jezera, a růžové studánky, takže je na ní možný život. Teplota je na ní zhruba kolem 25°C, což je naprosto vyhovující pro dvounohé obyvatelstvo. Žádné zvíře podobné Lajce zatím na planetce nepřistálo, tudíž se ani nedoporučuje tam žádné posílat.

Popis[edit]

Když přistanete na Bíďošále, první co uvidíte, bude dědeček Hříbeček provozující pasivní ležing. Abyste ho nemuseli budit, má hned vedle sebe rozcestník. Když půjdete pořád rovnou za nosem, jste IQ tykve a můžete rovnou někde vrazit do sloupu a umřít, protože si obejdete planetu celou kolem dokola a to je fakt dlouhá štreka. Když půjdete doleva, dostanete se k luxusnímu aquaparku a hotelu, který je určen pro náhodné hosty, jako jste vy. Pokud se vydáte doprava, spatříte obří multikino a vedle něj Pink club, kam můžete jít večer na piškotéku s DJem (čti Dý džejem) dědečkem Hříbečkem a stát se mástrem Džou-džou. No a pokud se rozhodnete jít směrem na jih, narazíte na zoologickou zahradu s blonďatou paní pokladní (neplést s lvíčkem zlatým). Hlídají ji čtyři prasopsi. Ale pozor, jestli půjdete kolem ZOO pořád na jih, obejdete si planetku kolem dokola z druhé strany, a to se vyplatí!

První obyvatel[edit]

Prvním, a zatím jediným obyvatelem Bíďošály se stal dědeček Hříbeček, kterému je krásných 139 let (to je taky prvočíslo). Nikdo neví, proč zrovna on, ale spekuluje se, že chtěl utéct Mrazíkovi a při letu do vesmíru narazil na tuto hloupou růžovou planetku. Ta ovšem měla po celém svém růžovém povrchu napsáno, že na ní může přistát pouze s růžovou raketou, jinak se poškodí její povrch. Dědečkovi Hříbečkovi se planetka hrozně líbila, protože byl zhýčkaný svými růžovými blondýnkami, které schovával ve svém úkrytu před chamtivým Mrazíkem, závistivou Marfušou a nezkušenou Nástěnkou. A tak doletěl zpátky na Zem, vyrobil si supervýkonnou růžovou raketu, sbalil si s sebou to nejnutnější, jako například GPSku, fofrklacek, spoustu růžového oblečení a jednu ze svých blondýnek (22 let starou – to není prvočíslo), a vyletěl zpátky do vesmíru.

Zajímavosti a rady[edit]

  • Na planetce bylo nalezeno malé množství helia, takže se nelekněte, až budete mluvit jako Chipmánek.
  • Střídají se tu roční období – léto a zima. V zimě tu padá růžový sníh.
  • Na Bíďošálu se dá vyletět pouze růžovou supervýkonnou raketou, která musí odstartovat výhradně za jakýmkoliv hřbitovem (na památku dvou rozhádaných blondýnek).
  • Pozor na dědečka Hříbečka – se probudí a zavětří vás svým dokonale vyvinutým čuchometrem, začne křičet, že jste vetřelec a bude se vás snažit zkopnout z planety dolů (často zapomíná na chybějící gravitaci).
  • Nesnažte se prokopat do jádra planetky, nic tam není, stejně jako v mozku blondýnky.
  • Pokud si budete chtít na Bíďošále postavit dům, zeptejte se nejdřív dědečka Hříbečka, kde jsou volné parcely.
  • Koukejte se pod nohy, ať nešlápnete na růžovou fofrmušli.
  • Jestli při své vycházce po Bíďošále zaslechnete zvuky podobné siréně a ječení dohromady, je s vámi ámen a nezachráníte se ani zakopáním kilometr pod zem. Znamená to totiž, že se k vám blíží masožravý predátor ptakovlk.

Závěr[edit]

Až budete chtít odjet domů, nezapomeňte se s dědečkem Hříbečkem řádně rozloučit pozdravem ,,Džůůůs‘‘, jinak vás nebude mít rád. Svou raketku najdete překvapivě tam, kde jste přistáli. Přeji vám šťastnou cestu a žádné nehody.


Sluneční-soustava.png
Sluneční soustava
Merkur Venuše Země Mars Jupiter Saturn Uran Neptun Pluto
Praha2889 BrnoMěsícHomosBíďošála
Kalendáře na ostatních planetách sluneční soustavyVznik planet