Ptakovlk obecný

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Ptakovlk obecný
Ptakovlk obecny.jpg
Aviovulpus vulgaris

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: členovci (Arthropoda)
Třída: ptáci (Aeros)
Řád: dravci (Accipitriformes)
Čeleď: smrtonosní (Mortidae)
Rod: ptakovlk (Aviolupus)
Binomické jméno
aviovulpus vulgaris
(Ujel Israzil, 2013)


Ptakovlk obecný patří mezi nejnovější druhy živočichů ve vesmíru. Nejčastější výskyt je na planetě Bíďošála, ale může se vyskytovat i na Zemi ve velmi znečištěných oblastech (Ukrajina, Čechy (neplést s Českem), severní Afrika..). Objeven byl velmi neznámým vědcem Ujel Israzilem, který si tento druh nejdříve spletl s malým štěnětem, avšak doma zjistil, že se jedná o masožravého predátora, poněvadž mu spořádal jednoho prasopsa a manželku, která chystala oběd. Není ještě plně prozkoumán, a díky svému apetitu pravděpodobně ani nebude.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Ptakovlk obecný je průměrného vrůstu (cca 1 metr v dospělosti, 15 centimetrů v dětství), křídla při rozpětí dosahují rozměrů až 2 metry. Samice mají bílé zbarvení s modrým bříškem, nemají vyvinuté skoro žádné zuby, narozdíl od samců, u kterých se u nejsilnějších samců objevují zuby dlouhé až 10cm. U samců se také liší zbarvení, mají modré peří s šedým bříškem. Vydávají zvuky podobné sirénám a ječením s příměsí tikajicích hodin. Dožívají se v průměru 99,9 let.

Vlastnosti[editovat | editovat zdroj]

Ptakovlci jsou velmi inteligentní živočiši. Při plnění IQ testu určených pro lidi na Zemi, průměrně ptakovlci abnormálně převyšují IQ těch lidí považovaných za nejchytřejší ve vesmíru. Dokážou si také vyrobit primitivní nástroje, například krumpáče a lžíce, aby si mohli vychutnávat pochutiny jako například rtuť. Nenechte se ale jimi zmást, jsou to dokonalí predátoři. Přesvědčit se o tom mohlo lidstvo na počátku jejich objevení, jak už bylo zmíněno, kdy dokázali spořádat prasopsa. Člověk ani jeho chytřejší a silnější odnože proto pro něj nejsou žadným soupeřem, nýbrž vyhledávanou delikatesou.