Kůň dvouanálový

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kůň dvouanálový
Kun dvouanalovy.JPG
Kůň si přirozeně zakrývá své zcela přirozené výstupy

Stupeň ohrožení

Status cr.png

Diakriticky Ohrožený

Vědecká klasifikace
Říše: živočichové (Animalia)
Kmen: strunatci (Chordata)
Podkmen: obratlovci (Vertebrata)
Třída: savci (Mammalia)
Řád: lichokopytníci (Perissodactyla)
Čeleď: koňovití (Equidae)
Rod: kůň (Equus)
Druh: Kůň dvouanálový (Equus duo-anus)


Kůň dvouanálový neboli Equus stereo-anus, je druh, u kterého lze jen spekulovat o jeho domovské krajině, a proto nelze přesně určit jeho národnost. Vypadá stejně jako obyčejný kůň, ale hlavní rozdíl spočívá v tom, že má místo jednoho vylučovacího otvoru dva.

Metaxonomie[edit | edit source]

Poprvé koně plně popsal Miloš Zeman, kdy se ukázalo že mu koberec neshrnul pes, ani opice, ale onen kůň. Po čtvrté becherovce a třetí metaxe se mu objevil přímo u koberce a začal ho ožužlávat. Když ho šel hrdinně zkrotit, zakopl o shrnutý koberec a utrpěl vážná zranění.

Výskyt[edit | edit source]

O původní domovské krajině lze opravdu jen spekulovat. Vědci tvrdí že po jejich vývinu z Koňomuta obecného se jejich druh rozprchl po celé zemi. Skeptici ovšem tvrdí, že se tito koňové, zatím nevyskytli na Madagaskaru, Antarktidě a v Grónsku a proto je zcela chybné říkat že se nachází všude. Původní domov těchto vzácných stvoření se dle prozatimních údajů nacházel v Severní Korei. Ač je tento druh hojně rozšířen, je ho velmi málo (asi kolem 550 128 kusů). Na černém trhu se jen minulý minulý rok prodalo 1200 kusů, a proto je přísně chráněný.

Strava[edit | edit source]

Kůň dvouanálový žere především trávu ale nepohrdne ani jablkem, kostkou cukru či lahví švestkové šťávy.

Kůň, sport a historie[edit | edit source]

Tento kůň je ke sportu jako stvořený, díky dvěma otvorům se dokáže efektivněji vyprázdnit. Díky tomu je při jakékoli práci lehčí, rychlejší samozřejmě efektivnější. První zmínky o tomto koni pocházejí ze starého Řecka kde byli mylně označovány za Pegase. Toto mílka nastala, protože když se tento kůň vyprázdní je tak lehký, že dokáže tancovat po stéblech trávy a tak někdy mohl vypadat jakoby létal. Další zmínky přicházejí až teprve z období římského impéria kolem roku 65 př.n.l. byli to nepochybně nejrychlejší a nejdůležitější koně v celém jezdectvu! Díky těmto koním se Juliovi Ceasarovi podařilo dobýt Galii a smést ze země i obávané Galy Asterixe a Obelixe. Další zmínky pocházejí až z pozdějších let vlády Habsburků, kdy je císař Rudolf II. nechal posílat pro jejich lehkost do vesmíru jako bezpilotní letouny. Tito koně měli při startu četné zážehové potíže, protože i když ohon uhořel, nedařilo se zapálit trus. Navíc musel být kůň předem nadopován uhlím. Po 60. nezdařilém pokusu byly pokusy o jejich dopravení na zemskou oběžnou dráhu zrušeny. O něco později začal být jejich druhu loven díky četným recenzím jídla od Ládi Shnilé Hrušky ze série chutně a levně. Prý se maso méně kazí a neobsahuje tolik škodlivých látek. A tak se jeho počty snížily z 12 milionů na pouhý půl milion. V dnešní době se tento kůň občas považuje za posvátného i když není. Nejstaršího koně z celé populace vlastní majitel Jindřich Obrovský a svému koni říká Historie. Někdy se ve spojením s koněm chybně říká „nahlédnu do análů historie“.

Ohrožení a ochrana druhu[edit | edit source]

Fotka onoho vycpaného koně

Tento kůň je jak už bylo zmíněno přísně chráněný. Díky hrdinným českým celníkům se uskutečnil zásah v libereckém muzeu. Ředitel a tedy pán muzea tu uchovával starého vycpaného Koně dvouanálového. Teď mu hrozí pokuta až 1,5 mil. korun. Vzhledem k tomu, že nebyla vyplněna celá darovací listina, není tedy možné určit, zda-li bylo možné koně zastřelit, a ani kdo ho zastřelil, tím pádem je uchovávání koně nezákonné. Celníci nalezené zvíře ihned zabavili a nyní se prodiskutovává jeho zpětné vypuštění do divočiny.

Chování[edit | edit source]

Jako většina druhů koní se i tento chová stejně, ale vyvinul si i jednu zvláštnost. Jak už víme tento kůň má dva základní otvory a to nasvědčuje tomu, že je více odpadu a tak si tito vzácní koně kopou latríny svýmy kopyty. Toto chování svědčí o jejich nezměrné čistotě.

Kůň a člověk[edit | edit source]

Jako vzácné můžeme považovat, i vztah k člověku, kdy kůň, a to doslova, na člověka sere. Chování tohoto druhu se dosti podobá kočkám, dělají si co chtějí a kdy chtějí, občas vám vykálejí na koberec. Je znám i případ, kdy se člověk pokusil na koni jet. Kůň ho vyhodil za svá záda a....Pan Zdislav Uzdichcal vyvázl jen s lehkým zraněním a zničeným oblečením.

Kůň a ostatní[edit | edit source]

S ostatními tvory žijí v míru a lásce. Kůň dvouanálový se občas objevuje i na akcích hippies v policejním oděvu.