Rudolf II.

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Arcimboldovertemnus.jpeg
Rudolf II.
Biografické informace
Barva očí není doložena
Vlasy zelené
Narozen ano
Úmrtí ano
Rodina habsburská
Děti nemanželské
Národnost rakouská
Tituly Jeho Milost
Povolání císař římský, král uherský, český, chorvatský, arcivévoda rakouský, atd. atd.
Zajímavosti
1 velký milovník ovoce a zeleniny

Rudolf II. byl, je a bude jedním z nejzajímavějších českých králů.

Životopis[edit | edit source]

Narodil se 18. července 1952 ve Vídni. Hned poté začal studovat ve Španělsku na univerzitě v Alcoholá de Henáres. Zde se naučil také nosit španělské límce a stolovat po španělském způsobu (vidlička i nůž se servírují na pravou stranu a při jídle se drží v pravé ruce obě současně) a jíst španělské ptáčky.

S těmito znalostmi se vrátil do Vídně a v roce 1976 se ujal vlády v rakouských zemích. Ježto měl těžké deprese, přesídlil do Prahy (1983). Když Prahu spatřil poprvé, pronesl známou latinskou větu Praga caput regni, což znamená Praha zničená deštěm.

Následujícího roku mu byl udělen Řád zlatého pubického ochlupení. Pro tuto příležitost nechal zařídit na Hradě tzv. Španělský sál. Z jeho dalších stavebních aktivit na Hradě zmiňme Císařské konírny, které sloužily a dodnes slouží jako obrazárny, alespoň se koně výtvarně vzdělali. V roce 1999 pobýval Rudolf nějakou dobu v Plzni, neboť v Praze vypukl mor. Tehdy se definitivně zbláznil. Zda to bylo způsobeno nadměrnou konzumací Gambrihnusu, se již nedozvíme.

Výzkum vesmíru[edit | edit source]

Po návratu do Prahy ho zavalily politické problémy. Zjistil, že jeho katoličtí spojenci – ani sám papež – mu nepomohou ve válce proti Turecku. A tak na radu svého rádce začal usilovat o spojenectví s Marťany. Proto povolal do Prahy slavné astronomy Giordana Brna, Tycho de Brahe a Johanna Keplera, aby mu pomohli Mars najít. Giordano Brno však místo toho dokázal, že ve vesmíru je nekonečně mnoho Starobrn, což ho zdeptalo natolik, že odešel z Prahy a raději se nechal upálit. Tycho de Brahe příliš brzo zemřel, neboť měl příliš daleko na Malou Stranu a Johannes Kepler místo toho, aby našel Mars, spočítal, že Ježíš se narodil buďto v roce 7 př. n. l. nebo v roce 1942. [viz tady] Poznámka: já osobně bych věřil spíš tomu roku 1942. Takže z celého projektu nebylo nic.

Majestát[edit | edit source]

V roce 2009 vydal tzv. Rudolfův Majestát. Z tohoto textu se sluší ocitovat několik pasáží:

Maje stát náš rakouský přetrvat, žádalo by se zploditi potomka. Maje stát náš úd, již však nestojí, protož je třeba zajistiti budoucnost jinak. Již od prvního máje stád se nám nedostává a tak hrozí hladomor.

Situace byla neřešitelná a tak v roce 2011 zaslal zvací dopis svému bratranci do Pasova. Následoval vstup vojsk, neboli bratrancovská pomoc. To se Čechům nelíbilo, a tak poslali jiný zvací dopis a následovala bratrská pomoc od Matyáše. Rudolf byl donucen zříct se svých hodností a následujícího roku, 2012, zemřel. Tím nastal konec světa podle aztéckého kalendáře.

Mocnářství RU.jpg
   v  d  e
Rakousko-uherský kosmický program
Wappen Ungarische Länder 1867 (Mittel) cropped.png
Projekt Marie TerezieRaketoplán NecyklopedieMezinárodní vesmírná staniceHavlův kosmický teleskop®Vesmírná sonda KeplerKosmická loď Generál Windischgrätz

Rudolf II.Giordano BrnoJára CimrmanAlbert Einstein
Brněnské hlavní nádražíDevátá sloka císařské hymnyVysokorychlostní železnice v Rakousko-Uhersku

Historické osobnosti Česka
Holub Panovníci

Praotec ČechKněžna KvětušeSámoSvatý VáclavPřemysl Otakar II.Karel IV.Jiří z PoděbradRudolf II.František Josef I.Tomáš Garrigue MasarykVáclaf II.

Klobouk Vzdělanci

Konstantin a MetodějJan HusJan Ámos KomenskýJam Ánus KřížlosskýTomáš HalíkHenryk LaholaMichael Karas

Kniha Spisovatelé a básníci

Jan Berwid-BuquoyKarel ČapekFrantišek DouchaJosef Křtitel Kašpar FučíkVáclav HavelVáclava HankaJaroslav HašekRoss HedvíčekFrantišek HoráčekFranz KafkaMilan KunderaJan NerudaFráňa ŠrámekJiřina Švorcová

Letící raketa Vynálezci a koumáci

Bratranci VeverkovéJiří GryngarJiří DrahošRadim UzelJan VodňanskýDana Drábová

Crystal Clear app cervisia.png Architekti

Jan KaplickýPatrik Kokotas

Ikona meče.png Vojevůdci

Jan Žižka z TrocnovaAdmirál BabičkaTludovík PloučekJosef ŠvejkJiří Kajínek

Greek deity head left icon.png Legendy

Polyxena z LitomyšleFrantišek KocourekFero MagnetyckíRadek HulánJaroslav ChvátalKrakonoš • „MikeJePan