Máj (čtvrť v Českých Budějovicích)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem První máj.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Luxusní bytová výstavba na Máji

„Máj, vyženeme kozy v háj.“

- Karel Hynek Mácha

Máj je městská čtvrť nalézající se na západě Českých Budějovic. Máj je převážně rezidenční čtvrť, tomu odpovídá i skladba druhů staveb.

Obyvatelstvo[edit | edit source]

Na Máji žije přibližně 300 000 obyvatel, z čehož se přibližně dvě třetiny hrozně rády opalují. Tyto obyvatele zbytek obyvatel nebere moc vážně, neboť neustále vylehávají na trávě a opalují se. Dvě třetiny z těchto dvou třetin a dvě třetiny zbytku jsou havrani a holubi.

Výstavba[edit | edit source]

Máj je jednou z rezidenčních čtvrtí Českých Budějovic a tomu odpovídá i výstavba. Ta byla zahájena na popud jednoho z radních (ano, Gustíka, který se o město velmi zasloužil již tím, že navrhl výstavbu metra). Tehdy bylo velmi kvalitně, soudružsky rozhodnuto o charakteru budoucí čtvrti - byla zvolena výstavba luxusních panelových domů, které si svůj neotřelý půvab zachovávají dodnes.

Doprava[edit | edit source]

I když zrovna bydlíte na Máji, daleko od centra, nemusíte zoufat. Na Máji se totiž nachází 247 zastávek trolejbusů, 1 zastávka metra a bezpočet zastávek autobusů (vzhledem k absenci Chucka Norrise v Českých Budějovicích nebylo možné zastávky spočítat, protože Chuck je jediný člověk, který umí počítat do nekonečna).