Generál Windischgrätz (rakouská kosmická loď)

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Rakousko-Uhersko loď.jpg

Generál Windischgrätz je název kosmické lodi Rakousko-Uherska a pýcha jeho vesmírného programu. Buduje se již řadu let a má být dokončena roku 2048, tedy k dvousetletému výročí bohabojných aktivit generála v Praze. Loď je součástí zcela nové třídy Gavrilo Princip, podle které mají být ještě vybudovány další lodě, a to Šašo na koni v Budapešti (aby se Maďaři dočkali, když už dostali toho vyrovnání) a Alexander Bach na počest bravurního rakouského politika, jehož příspěvek českému jazyku nezůstane zapomenut. Bacha na to!

Vlajková loď Generál Windischgrätz má být dokončena v roce 2048, k dvoustému výročí vpádu generála Windischgrätze do Prahy (nebo jak to tehdy bylo). Kritikové tvrdí, že za cenu, za kterou se tato loď staví, se mohla na oslavu 200 let od porážky maďarské revoluce vybudovat na Dunaji tzv. Pannonská přehrada, gigantická obdoba České přehrady, která by vytvořila přehradní jezero o ploše přes 120 000 km². Proti vybudování přehrady však již předem protestovali poslanci za Horní Uhry, protože by všechnu vodu smetanu slízli Maďaři a oni by z této celoříšské investice zase nic neměli. Proto se jako efektivnější investice zvolila kosmická loď. Čest vesmírnému programu Rakousko-Uherska! Slovinská delegace na říšském sněmu zase urgovala, aby se loď jmenovala Generál Slovenj Gradec, ale byla přehlasována, neboť Slovinsko je vskutku trapně prťavé.

Kosmická loď Generál Windischgrätz je vybavena dvanácti palubami, plazmovými kanony a silnými vysílači. I tyto pomohou šířit slovo císaře Františka Josefa do nejvzdálenějších koutů vesmíru. Neboť až šediví nebo zelení emzáci uslyší hymnu „Zachovej nám, Hospodine, Císaře a naši zem“ rozpláčou se dojetím. A to bez ohledu na to, kolik očí mají.

Mocnářství RU.jpg
   v  d  e
Rakousko-uherský kosmický program
Wappen Ungarische Länder 1867 (Mittel) cropped.png
Projekt Marie TerezieRaketoplán NecyklopedieMezinárodní vesmírná staniceHavlův kosmický teleskop®Vesmírná sonda KeplerKosmická loď Generál Windischgrätz

Rudolf II.Giordano BrnoJára CimrmanAlbert Einstein
Brněnské hlavní nádražíDevátá sloka císařské hymnyVysokorychlostní železnice v Rakousko-Uhersku