Giordano Brno

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Google uncyc.jpg Giordano Brno na googleTohle je nejlepší článek na téma „Giordano Brno“ na celým internetu.
Giordano Bruno.jpg

Giordano Brno (1548–1600) byl brněnský heretik, kacíř, astrolog, filosof a šaman, který poprvé vyslovil myšlenku, že Brno není středem Vesmíru. Za to byl po zásluze upálen na špičatých kůlech na Zelném rynku.

Život[edit]

Narodil se v rodině bašmackého vojáka Moravské osovobozenecké armády v Brně-Kéniku a jako velmi nadaný chlapec studoval v madráse při Petrovské mešitě. Jeho učitelé v něj vkládali velkou naději, že jednou z něho bude imám, opora pravověří. Avšak Giordano se začal věnovat pohanské západní filosofii, černé magii a vůbec věcem, které se nesluší řádného muslima. Opustil Brno, v Anglii a v Ženevě se stýkal s pochybnými učenci a četl pochybné knihy.

Pak zamířil do Práglu za podivínským císařem Rudolfem II. Zde se ucházel o profesorské místo na Čunkově univerzitě. Když jej neobdržel, odešel na univerzitu do Helmstedtu na hranici mezi Západním Německem a NDR. Tato univerzita byla zřízena jako odkladiště nepohodlných profesorů v naději, že v případě vypuknutí třetí světové války mezi SSSR a USA bude Helmstedt prvním cílem konvečního úderu nebo dokonce atomové bomby.

Případ Giordana Brna byl však tak naléhavý, že se nikomu nechtělo čekat 350 let na studenou válku, navíc s dost nejistou vyhlídkou, zda bude Helmstedt skutečně zničen. Proto byl v roce 1593 pozván zpátky do Brna, pod vcelku průhlednou lstí, že mu bylo nabídnuto místo na Pičurinově univerzitě. Po příjezdu do Brna byl pochopitelně uvržen do žaláře na Špilberku a nakonec po sedmi letech upálen.

Učení[edit]

Giordano Brno tvrdil, že existuje nekonečno Vesmírů, v každém je nekonečně mnoho Práglů, kolem kterých obíhá nekonečně mnoho Štatlů, ve kterých je nekonečně mnoho mešit, kolem kterých jezdí nekonečně mnoho šalin, které se skládají z nekonečně mnoha atomů. Zjevně to jsou úplné nesmysly, takže můžeme říct, že Giordano Brno byl upálen zcela po právu.

Mocnářství RU.jpg
   v  d  e
Rakousko-uherský kosmický program
Wappen Ungarische Länder 1867 (Mittel) cropped.png
Projekt Marie TerezieRaketoplán NecyklopedieMezinárodní vesmírná staniceHavlův kosmický teleskop®Vesmírná sonda KeplerKosmická loď Generál Windischgrätz

Rudolf II.Giordano BrnoJára CimrmanAlbert Einstein
Brněnské hlavní nádražíDevátá sloka císařské hymnyVysokorychlostní železnice v Rakousko-Uhersku