Dívadlo

Z Necyklopedie
(přesměrováno z Oko)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
lidské dívadlo
Tetování v dívadle [1]

„Lepší než drátem do dívadla“

- anonym

Dívadlo je kus hlavy. Nachází se mezi čelem a bradou. U lidí jsou obvykle dvě (všimněte si, že dvojka je prvočíslo), ale jsou i výjimky, např. kyklopové mají jen jedno (viz Jan Žižka, Jan Lucemburský - než přišel i o druhé dívadlo apod.) (Jsou vůbec kyklopové lidi? Pokud ne, tak žádná výjimka neni.). Kuli němu se dá i vidět, což někteří lidé používají k různým prospěšným věcem, jako je třeba čtení tohoto článku. Původně ho stvořil všemohoucí a milosrdný Bůh na dívání; od toho se tomu říká dívadlo, ale třeba i voko (čti: uoko) - 7. pád množného čísla - vočmama, ale to jen tam, kde přestalo plnit svůj původní účel - dívání. Smysl zabývající se díváním se nazývá zrak. Více informací o něm se nedozvíš, protože článek zrak ještě nikdo nenapsal.

Poruchy a nemoci dívadel[editovat | editovat zdroj]

Porucha každého člověka[editovat | editovat zdroj]

„Když zavřu dívadla tak nevidím.” Pozor bývá často zaměňována s „Když zavřu oči tak nevidím.” Tato choroba je léčitelná pouze amputací dívadelných víček.

Slepota[editovat | editovat zdroj]

Slepota je dosud nevyléčitelná nemoc dívadel. Vyznačuje se tím, že slepý člověk vidí jen tmu. Je doživotní.

Příčiny slepoty:[editovat | editovat zdroj]

  1. vypíchnutí nebo vypálení prvního i druhého dívadla
  2. genetické abnormality - těm se snažil Hitler zabránit (asi víte jak), ale nepovedlo se mu to
  3. nemoci - nejzákeřnější z nich je škytavka
  4. vypití metylalkoholu

Slepotou trpěli různí lidé, například tito:

Bystrozrakost[editovat | editovat zdroj]

Tím trpěl Bystrozraký z jedné známé pohádky, málokdo však ví, že vychází ze skutečného události. [2] Ta česká verze tak jak ji znám já je ale tak neuvěřitelná, že by to do ní nikdo neřek. (zaškrtnutá místa na mapě z odkazu značí místa, která Bystrozraký viděl; hvězdička je tam, odkud pocházel; Antarktida tam chybí, protože ji lidé v té době už neznali)

Dalekozrakost[editovat | editovat zdroj]

Tato vada je velice nepříjemná, zvláště pro výrobce dalekohledů. Dalekozraký člověk totiž vidí daleko i bez dalekohledu a proto ho nepotřebuje a chudáci výrobci dalekohledů tak příjdou o kšeft.

Krátkozrakost[editovat | editovat zdroj]

Krátkozraký člověk vidí jen na krátkou vzdálenost. Pozná se tak, že krátkozraký člověk nedohlédne ani na svou bradu. Měl by nosit brejle.

Takhle to vypadá, když se do dívadla dostane prst

Několik krátkozrakých lidí:

Bordel v dívadle (radši si ho tam nikdy nedělejte)

Šeroslepost[editovat | editovat zdroj]

Šeroslepost se vyznačuje tím, že šeroslepý člověk vidí tmu, když je šero, a chová se tak, jako kdyby byl slepý.

Poranění dívadel[editovat | editovat zdroj]

K poranění dívadel může dojít při špatné manipulaci s nimi. Je několik základních typů. Vedou až ke slepotě (viz výše).

Povrchová zranění nastávají docela snadno a běžně. Nejsnadnější cesta k tomu je vniknutí cizího tělíska do dívadla při neopatrném zacházení. Může to být cokoliv, třeba trám, tříska, hřebík, špendlík, kus skla, prst, dva prsty, pilina, poleno, strom, vlakové nádraží, jak je ctěná libost.
Například o trámu a třísce v dívadle mluvil už Pán Ježíš. [3]

Poranění chemickými látkami působí všeljaká chemie, kterou si nalejete do dívadla. Bolí to, takže to radši nezkoušejte. Jste-li masochista, neváhejte.

Zdravotnictví
Ukopnutý palec Anatomie

BradaviceČakraDívadloErekceG-BodJazykKadidloKouleKoulenoKrevní plazmaMyšlenNosPatologiePenisPlešPlícePrsPrstySrdceStydké pyskyUherVaginaVlasyZuby

Prašule Léky na choroby

BukakeMočPlaceboVšemženPoloniumWobenzym

Arteterapie Léčebné metody

Domácí léčeníJak získat správnou liniiKardiostimulátorLobotomieMasážNarkózaNeurologické vyšetřeníOperacePorodRH faktorTotální endoprotézaUrinoterapieVodková pumpaZdravíZimním spánkem proti obezitě

Zdravotníčka Zdravotníci

LékařRadim UzelLeoš HegerMirek Oplzlák

Zákaz vstupu, hadi! Zdravotní zařízení

Ministerstvo zdravotnictvíNemocnice na kraji městaPatologieParacelsus (lékárna a poliklinika)Pobyt v nemocniciStomatologická ambulanceVšeobecná zdravotní pojišťovna