Antarktická říše

From Necyklopedie
(Redirected from Antarktida)
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Antarktida (kontinent).

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.


Antarktická říše
Eunaqertyd aýrík, Antarctic empire, Antarktis reich, 南極帝國, الإمبراطورية في القطب الجنوبي, अंटार्कटिक साम्राज्य
Vlajka Znak
Vlajka Znak
Motto: "Kor so eudu verginsó!"
(V doslovném překladu Svět musí držet pospolu)
Hymna: Ko jeld euf?
(Kde zima má?)
Mapa Antarktida.jpg
Oficiální jazyk de iure antarktičtina, de facto mlaskání
Státní zřízení rozšířený ledovec
Hlavní město Uachtar Reiote (a další administrativní města)
Počet obyvatel 2 359 513 000
Velemocník (panovník s neomezenou mocí) Leedovecc Chalífa-Abdul bagr Fjörđur (zastupován fekrely v jednotlivých oblastech).
Měna Ledu Kostka
Náboženství Tvrdě zavedený Ledový Islám
Vznik 4. ledna 2016 (Velespolečenské přiznání k závislosti všech podmaněných států v Uachtar Reiote)
Národní jídlo Tučňák na ledu (inspirace z české kachny na medu)
Následující podmanění Protektorát Karlovarského Velkovévodství, Čech a Moravstánu,

Polární Sibiř, Kanada, Republika Švábů, Finsko, Sicílie, Jižní Itálie, Sardinie a Korsika, Anglie, Bankrotní republika.

Předcházející státy Vlajka Kanady.png Ostrovy královny devadesátky
Norwegia.JPG Nora
Dánsko-vlajka.jpg Tropický ostrov Grónsko
Rusovětská vlajka.png Předuralské Rusko
Flag of Estonia.svg.png Baltské státy
100px-Godelko.gif Polsko
Turkeyflag.gif Turecko
Flag of Australia.svg Protinožecký protektorát
!0German flag.png Německo

Antarktická říše (antarkticky Eunaqertyd aýrík) (na mapě vyznačena akvamarínově) je velkomocnost, která drží momentální nadvládu nad světem. Antarktická říše má nyní 2 miliardy, 315 miliónů obyvatel. Jejímu území náleží např. Spojené dráty ampérické, Grónsko, Předuralské rusko, Spojené arabské emiráty, Indie, Sýrie a mnoho dalších států.

Vznik

Když se začala Antarktida oteplovat, byla obyvatelná. Začala se zde tvořit velmi vyspělá civilizace v čele s vůdcem Leedovceem Chalífou-Abdulem bagrem Fjörđem (prý potomek Atlanťanů). Díky technické vyspělosti Antarktidy zastavila Antarktická vláda veškeré jaderné a bojové ponorky na světě kromě svých. Nyní si mohla Antarktida dovolit vyrazit proti ostatním státům. Jejím cílem bylo (a stále je) ovládnout celý svět. To se jim nepovedlo, povedlo se jim však obsadit velmi vyspělé státy, nebo alespoň jejich hlavní města, jako USA, Velká Británie (převážně Skotsko, ale i Londýn), Itálie (její velká část), celá Francie, Předuralské Rusko (evropská část Ruska), Spojené arabské emiráty, apod.

Neovládnuté a spojené státy

Všechny státy se Antarktidě ovládnout nepovedlo, některé se buďto spojili, nebo na sebe také začali útočit, vzniklo zde však několik spojenectví.

 • Zoufalé státy rozpadlé Evropy, Kanady, Kolumbie a polární Sibiře (tmavě modrá)
 • Pobřeží střední a jižní Afriky (fialová)
 • Vnitrozemská Afrika (oranžová)
 • Mongolské impérium (rudá)
 • Tichomořské ostrovy (žlutá)
 • Brazilská velmoc (tmavě zelená)
 • Sibiř (středně modrá)
 • Al-Arabsko (zelená)

Zoufalé státy

Zoufalé státy jsou spojené státy ze zbývající EU, Kanady, Kolumbie a Nového Zélandu. Pod správu zoufalých států patří i Tokelau, kde je místo pro nejdůležitější lidi v Zoufalých státech. Jelikož se jedná o poslední ráj, Antarktida by se tam neměla dostat. Hlavním městem je Cajzlograd.

Pobřeží Afriky

Pobřeží Afriky, nebo také Smluvní Afrika je spojenectví chudobinců v Africe, což má za důsledek ještě větší hlad. Hlavním městem je Johankaburg, kde jsou všechny obchody trvale vykoupeny. Prezident je Muhaha Déšť Buldozer Antananan.

Mongolské impérium

Když se spojila Antarktická říše, vláda zaměstnala všechny Indy v továrnách, které začaly vyvážet do celé říše, čínské fabriky přestaly mít vývoz a Číňané začali umírat na nevývozní nemoc. V tu chvíli zaútočilo Mongolsko, které vyléčilo všechny Číňany pod podmínkou, že se přidají k nim. Hlavním městem je údajně U lan bral a tál (původně Úlánbátár). Číňané však žijí v bludu, že hlavní město je Pečink (Peking).

Vnitrozemská Afrika

Vnitrozemská Afrika není ve skutečnosti nijak spojená. Jde jen o podporu vesnic a měst dotací banány a kokosy. Díky těmto dotacím sice umírá méně lidí na hlad, ale více lidí umírá ve rvačkách právě o banány. Prezident je Ăņñąńāş Bæńņåņ Şàhêł Tŕőp, který sídlí ve městě Ķøķķœśş.

Tichomořské ostrovy

Tichomořské ostrovy jsou ostrovy hlavně před Mariánskou louží. Jedná se o spojení Malajsie (proč zrovna Malajsie, když Malá Asie je 8000 km daleko?), Papaly Nové Guiney, Syna Puru, Japanistánu, KLDR a Jižní Korei. Hlavní město je Tomio, v čele stojí Tokio Okamura.

Brazilská velmoc

Brazilská velmoc, nebo také Brazilská malomoc je teritorium okolo Amazonky pro rybaření Jakuba Vagnera. Státy se rybímu bláznovi podmanily v Limetce (někdy i Limě) v Peru, hlavní město je však Ryju do Žanéto (Rio de Janeiro).

Sibiř

Sibiř je odpadlé Rusko, kde téměř nikdo nežije, proto si ho ani Antarktida nenárokuje. Jeden zaměstnanec na ropném těžišti v Omjajkonu, Dmitrij Ropvodič (Дмитргй Роршодгс) řekl, že ani v příštích měsících nebude jejich ropu a strdí okupovat Antarktida, tak zde založil stát, ve kterém nic není. Hlavní město je tedy Omjajkon a prezident Дмитргй Роршодгс.

Al-Arabsko

Al-Arabsko je slepení těch nejhorších a nejlepších arabských států. Skládá se z Saúdské Arábie, Omlánu, Afghánistánu, Ajránu, Párkystánu a Ajráku. V čele prý stojí monarcha Saúdské Arábie a hlavní město je Rejžád, ale podle místních obyvatel je hlavní město právě to jejich město a vůdcem jsou právě oni.

Města v říši

Města v Antarktické říši byla vyznačena jako centra. Údajně v každém v centerním městě je fekrel, což je zástupce velemocníka, tyto správní města jsou:

 • Uachtar Reiote (hlavní město a centrum Antarktidy)
 • Nový Jork (původně uváděn jako New York je centrem Ameriky)
 • Brejlín (Brejlín je centrem Evropy)
 • Konstantinopol, Cařihrad či Istanbul (Konstantinopol je centrem blízkého východu)
 • Nový Delete (Nový Delete [Nový Dylýt], bylo dříve hlavní město Yndyje, avšak poté se stalo centrem Asie.
 • Protinožecké město, (Protinožecké město je centrem Protinožeckého protektorátu).
 • Naanuuk (Centrum Grónska)

Uachtar Reiote

Uachtar Reiote je hlavní město celé říše, nachází se 30 kilometrů od jižního pólu a existuje jen proto, aby se neřeklo. Sídlí zde vůdce říše a podle mluvčích města i parlament, který je tu jen na ozdobu. Do Uachtar Reiote byla převezena i nejvyšší budova světa Burdž Chalífa.

Nový Jork

Nový Jork je centrem celé Ameriky, najdete zde údajně nové obchodní centrum Trojčata, ve kterém koupíte například rohlíky. Občané Ameriky nesmějí opustit Ameriku, takže byla Socha svobody přejmenována na sochu zajetí.

Brejlín

Brejlín byl hlavním městem Německa a byl také hlavním městem Německé říše. Nyní si Brejlín splnil alespoň částečně přání, je centrem Evropy.


Konstantinopol

Konstantinopol, nebo Cařihrad, nebo Istanbul je centrem blízkého východu a Islámu, byla sem z Mekky převezena islámská kostka, která byla pohozena na dálnici, jen aby si muslimové nestěžovali, že se nemají k čemu modlit.

Nový Delete

Nový Delete je centrem hlavně Indie a Asie. Prý zde bylo vše vydeletováno a mohlo se začít od znova. Zde stojí největší obchodní centrum na světě, Deletské stánky.

Protinožecké město

Protinožecké město (dříve Sydney) je centrem Protinožeckého protektorátu. Je to centrum plné pavouků, hadů a klokanů, odkud není úniku.

Naanuuk

Naanuuk je hlavní město Grónska. Město se nachází trvale pod pískem, jelikož leží na největším tropickém ostrově a největším ostrově vůbec.

Důležité fráze

Ahoj! = Okló!

Toalety? = Ponorhov?

Mé vznášedlo je plné úhořů = Is é mo sciorártach lán na naskán!

Země Koruny české BohemiaBójskoBudvajzskoBrněnská republikaČeskoČeská říšeČeskoslovenskoČeskotskoHoráckoChacharstánIslámský stát v TeplicíchJižní ČechyKatolická AOKarlovarské VelkovévodstvíKřivočeskoLužiceMaleschauMexxikoMongolská kolonieMoravstánOsoblažskoPráglRepublika Tercie ASámova říšeSlezmorčeSlizkoSudetenlandTěšínskoTuzemskoValašskoVelká MoravaVietnamVysočinaZarakovnickoNRVK

EvropaAlbánieAnglieBaskickoBavorskoBělehradský pašalíkBelgieBěloruskoBulharskoČerná HoraČeskosaské ŠvýcarskoČtvrtá říšeDámskoDánskoFinskoFrancieChorvatskoIrskoItálieIslandIslandský státKatalánskoKosovoSA KosovoLiberlandLichtenštejnskoLucemburskoMaďarskoMoldavskoNěmeckoNDRNizozemskoNorskoNultá říšePolskoPortugalskoRakouskoRumunskoŘeckoSealandSeverní KyprSicílieSkotskoSlovenskoSlovinskoSrbskoSRDSvobodné město HamburkŠpanělskoŠvédskoŠvýcarskoUkrajinaWalesOsmanská říše

Kdó de pořád doléva, octné se vprávo

AsieCajzlistánČečenskoČínaIndieÍránIslámský státIsraelJaponskoJižní KoreaKatarKLDRKurvajtLibanonMíránMongolskoOnánOlympijští sportovci z RuskaRuskoRusko podle západuSovětský svazStanSýrieTibetTureckoTydlistán

AfrikaBurkina FasoEgyptGambieKarlovarská Jihozápadní AfrikaMoravská Jihovýchodní AfrikaSúdán

AmerikaBrazílieGrónskoJamajkaKanadaRepública Socialismo o Muerte de CúbaSpojené státy americkéVenezuela

AzuraBilírieKatowská federace

OstatníAbsurdistánAntarktická říšeAtlantidaAustrálieBanánová republikaÇek CumhuriyetiČudlíkistánDámskoGighaHavajHněďKrakoziaKrálovství kněze JanaLiberlandNový ZélandPapu PapuPirátský státSadistánSeychellyTokelauUsámova říšeZeleň