Mraznička Jakutsk

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

„Kurva, to je zima“

- Spokojený majitel mrazničky Jakutsk ve verzi GTi

„ZZZZzzzzzz....“

- Po otevření mrazničky

Mraznička Jakutsk je nejnovější vynález Jakutských strojírenských závodů a samozřejmě hrdá pýcha strojírenství a spotřební bílé elektroniky Sovětského svazu. Její úspěch byl korunován na několika veletrzích mrazniček, které se konaly v Chanty-Mansijsku, Yellowknife a v Chabarovsku. Ve všech třech byla zvolena Mrazničkou roku a tento titul tak drží třikrát za sebou. Své konkurenty předčí v mnoha ohledech.

Výkon[edit | edit source]

V případě vystavení otevřené mrazničky okolnímu světu může dojít k nehodě. Velký výkon zařízení nemá problém zamrazit i středně velký byt, včetně jeho osazenstva

Mraznička Jakutsk stejně jako počítače Minsk drží čest svému jménu. Zatímco v Jakutsku v lednu pravidelně zamrzá peklo a pivo vám zmrzne ještě, než ho stačíte otevřít, mraznička Jakutsk se přibližuje těmto hodnotám. Je velmi dobrá pro mražení hlavně masa, které se ovšem již hůře převádí do stavu poživatelného (tj. kuře jak kámen létá po kuchyni). Rovněž se také může použít pro uskladnění zeleniny ale i zmrzliny. U té však nastává problém, známý již z filmu Obecná škola. Obecně vzato ovšem většině dětí zmrzlina s jazykovou příchutí moc nechutná.

Vývoj[edit | edit source]

Mraznička Jakutsk začala být vyvíjena podobně jako mnohé další sovětské úspěchy, armádními kruhy. Ty potřebovaly výkonné mrazící zařízení pro válku v Afghanistánu, kde bylo nezbytné zmást soupeře vyvoláním sněhové bouře v poušti. Dlouho trvalo, než se přišlo na to jak, avšak teprve nové chladící reaktory poháněné plutoniem z Černobylského závodu na zpracování jaderných materiálů, se ukázaly jako osvědčená a bezpečná a hlavně použitelná technologie. Díky mrazení na teplotu až -70 °C se podařilo v Afghánistánu dosáhnout zprvu nemalých úspěchů, nicméně sovětští plánovači jaksi zapomněli, že nové zařízení zastavilo nejen útočníky, zmrazilo ale i postup armády a jim tak pořádně zamrzl úsměv na rtech. Bylo proto nezbytné tuto technologii využít jinak a tu se objevil civilní sektor. Sovětské domácnosti měly již dost problémů s páchnoucí zeleninou díky nevýkonným starším strojům, vyráběným ze dřeva, a bylo také nezbytné kapitalistické cizině ukázat, jak se věci mají. Po odstranění všech radioaktivních částí, tajných součástek a lidských kostí byl sice výkon mírně snížen, avšak i to stačilo k poražení USA na poli trhu s mrazničkami.

Nastavení[edit | edit source]

V případě nastavení na možnost 3) tedy → Zasraná zima, je nezbytné použít přibalený krumpáč k vysvobození potravin
Zmražené vydrží jídlo čerstvé až 190 let

Uživatel má celkem tři možnosti nastavení mrazničky:

  • Ruská zima (-30 °C)
  • Kurevská zima (-45 °C)
  • Zasraná zima (-55 °C)

To se provádí pomocí velkého kola, musíte však ale rychle, aby vám prsty nepřimrzly k samotnému zařízení. U verze DeLuxe se uvažovalo i o vytápění ovladače, nakonec bylo ale rozhodnuto přibalit ke krabici s mrazničkou pár extrasilných sibiřských rukavic.

Nehody[edit | edit source]

Mrazničky, které se rozšířily hlavně díky velkému úspěchu a výdrži všude po světě, však mají problémy s dodržením technických norem. Jednak jsou příliš těžké, fungují když jsou odpojené od elektřiny (protože mají vlastní akumulátory) a samozřejmě na nich vydělává petrodolarové Putinovo impérium. Z toho nejednoho politika samozřejmě zamrazí v zádech. Nejvíce samozřejmě europoslance Evropské unie, kteří se setkali s mnoha případy, kdy šťastný majitel mrazničky otevřel svůj technický skvost na tak dlouho, až to vedlo k jeho likvidaci. To samozřejmě odporuje evropské směrnici o smrtelné křeči, která nesmí být způsobena nepředepsaně nízkou teplotou v místnosti. Ruské velvyslanectví proti tomuto samozřejmě protestovalo se slovy, že se všichni v europarlamentu naprosto zbláznili, protože je ale stejně nikdo nebral vážně, obchoduje se s mrazničkami Jakutsk i nadále.

Vliv na životní prostředí[edit | edit source]

Loď převážející mrazničky do USA, za účelem zmrazit růst imperialistické ekonomiky, ztroskotala na severním pólu. Mrazničky, které se při havárii otevřely, způsobují globální ochlazování.