Hněv
„Nikdy se ženy neptejte, proč se na vás zlobí, protože se rozzlobí ještě víc proto, že to nevíte.“
Hněv je lidská emoce, kterou popisují všechna světová náboženství. Světovými mistry v hněvu jsou Češi, předstihují je pouze Moravané, kterým Češi rozložili Velkou Moravu a Moravané jim tento drobný kanadský žertík nikdy nezapomněli. Proto v Beskydech pěstují ve velkém množství smrděnku hněvuplnou.
Řecká mytologie[editovat | editovat zdroj]
Zeus se hrozně hněval na Prométhea který ukradl bohům oheň. Přinesl jej lidem ukrytý v dutině hole. Jako trest za tento čin Zeus vymyslel hrozný trest. Přikoval Prométhea k pohoří Kavkaz, kde orel každý den vyrval jeho játra, která mu pak do druhého dne dorostla. On Zeus byl dost velký nervák.
Tento příběh dobře ukazuje, jak hněv často postihuje i nevinné. Zeus si schladil žáhu, Prométheus dostal svůj trest, ale ještě je tady ten chudák orel, nevinná němá tvář, na kterého dopadl hněv Diův, aniž se jakkoli provinil. Jen si to představte: Každý den pořád jen játra a játra ...
Hary Krišna, Hary Hary[editovat | editovat zdroj]
V tomto staroindickém náboženství je symbol hněvu (viz obrázek) znamením pro muže k takzvanému udobřování. To se děje různými způsoby, které jsou popsány v jejich bibli, kterou nazývají kamasútra.
Egyptští bohové[editovat | editovat zdroj]
Když Mojžíš vysvobodil svůj lid z egyptského otroctví a přivedl jej do zaslíbené země, egyptští bohové se velmi hněvali. Mojžíš se tedy vrátil do Egypta. Jeho jednání s faraonem však bylo neúspěšné, a tak Bůh skrze Mojžíše potrestal Egypt deseti ranami (devítiocasou kočkou)
Křesťanství[editovat | editovat zdroj]
Hospodin se hněval na občany Sodomy a Gomory, proto na ně dštil oheň a síru. Někteří Češi by si z toho měli vzít ponaučení.