Leproduktory
Leproduktor (někdy též Lemroduktor) je periferní zařízení počítače a dalších moderních technických vymožeností
Leproduktory původně sloužily ke sledování nálady uživatele. Tento původně ušlechtilý záměr výrobců se však překotným technickým vývojem a chybějící standardizací na poli umělé inteligence postupem času zvrtl. Zařízení začala být více a více zákeřnější. Moderní leproduktory, v případě že je detekována špatná nálada uživatele nebo náchylnost ke vzteku, posílají tuto informace řídícímu čipu a hlavní zařízení se pak snaží uživatele co nejvíce vytočit doběla. Název zařízení je odvozen od podobnosti s leprou, kdy obojí velmi znesnadňuje uživatelskou práci na daném zařízení, uživateli doslova "tečou nervy" (staročesky Nervenfließen).
Mnoho lidí si leproduktory plete s reproduktory, ale ne každý reproduktor se chová jako leproduktor. Například staré hlásné trouby klikových gramofonů tuto vlastnost ještě nevykazovaly. Největšího rozmachu leproduktory zaznamenaly s příchodem operačního systému Windows, chytrých mobilních telefonů a umělé demence.
Typické reakce zařízení na leproduktory[editovat | editovat zdroj]
Na špatnou náladu uživatele různá zařízení reagují rozdílně. Zde uvádíme pouze nejvíce reprezentativní příklady:
Počítače[editovat | editovat zdroj]
- spuštění aktualizace Windows
- zaseknutí aktualizace Windows
- odinstalovávání aktualizace Windows
- spuštění Windows
- sekání grafiky
- zamrznutí počítače
- modrá smrt (dříve také Laguna bezednosti)
Mobilní zařízení[editovat | editovat zdroj]
- náhlý restart
- zaseknutí aplikací
- neodpovídaní zařízení
- odpovídání zařízení až moc
Ochrana[editovat | editovat zdroj]
Vzhledem k tomu, že drtivá většina moderních zařízení je od výroby vybaveny leproduktory, není ochrana příliš snadná. Nejlepší možností je používání zařízení typu TP (tužka a papír), popřípadě hudebních logarytmických pravítek.