Ekologie

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
V Opatovicích už místní populace vymřela, ale prozatím se to dařilo tutlat.
Na Třinecku je ovzduší také nádherné.
Díky podniku jménem Setuza to v Ústí nad Labem krásně voní.
Smog v Ostravě zajišťuje lidem krásnou vůni a navíc se jim skvěle dýchá!

Ekologie je věda, která se zabývá oblastmi s příliš čistým ovzduším a snaží se tento problém řešit. Nejčastějším řešením je stavba chemičky, či tepelné elektrárny.

Ekologičtí aktivisté[edit | edit source]

Jsou lidé, kteří milují ekologii a velmi rádi by prosadili tepelnou elektrárnu například na Šumavě či v Krkonoších, kde je ovzduší příliš čisté. Občas se taky mají chuť přivázat ke stromům, aby si jejich kácení užili. Policisté však jejich záměr často špatně pochopí a myslí si, že chtějí kácení zabránit, kvůli tomu je pak od stromů odvazují. Ekologičtí aktivisté také rádi demonstrují. Vymyslí si nějaký pěkný slogan, např. "Na Šumavě je moc čisté ovzduší, chemička to vyřeší!" a ten pak hromadně vyvolávají na nějakém veřejném místě. Zatím se jim však bohužel chemičku nepodařilo prosadit do žádného z českých národních parků.

Česká ekologická asociace[edit | edit source]

ČEA - Česká ekologická asociace je společnost, která svolává již zmíněné demonstrace či jiné akce. Tato společnost má také vedení, které rozhoduje o tom co budou ekologičtí aktivisté v Česku dělat a co se budou snažit prosadit. Jejich poslední kampaň vyzývá občany, aby se pokusili vyřešit problém s ovzduším v národních parcích sami, tím, že tam budou pálit PET-lahve. Další kampaň pak má za úkol do roku 2020 prosadit do každého z českých národních parků alespoň jednu chemičku. Za příklad těmto oblastem dávají například Ostravsko či Třinecko, kde je ovzduší ideální. Do roku 2040 by také rádi viděli chemičku v každém městě.

Co se ekologům povedlo? Naprosté hovno[edit | edit source]

Ekologičtí aktivisté už za sebou mají několik velkých (ne)úspěchů:

Smog v Ostravě a v Třinci

V těchto moravských městech je minimálně jednou do roka krásný voňavý smog, ve kterém se skvěle dýchá a to díky ČEA.

Vůně v Ústí nad Labem

Když přijede nějaký člověk z oblasti s příliš čistým ovzduším do Ústí n/L, musí se cítit jako v ráji, protože to tam krásně voní díky podniku jménem Setuza, který do tohoto města také prosadili aktivisté z ČEA.

Ostrava má nejlepší ovzduší v Evropě

Ano, vidíte dobře. Nejlepší ovzduší v Evropě má Ostrava, kde skutečně už není co vylepšovat.

Ať nekřivdíme..[edit | edit source]

Zelení aktivisté si ale přeci jenom jeden výrazný úspěch připsat mohou. Podařilo se totiž výrazně snížit množství bursíku v ovzduší. Otázkou zůstává zda-li je to jejich zásluhou.

Související[edit | edit source]