Národní párky

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Národní párky

Národní párky jsou oblíbeným českým pokrmem. Vyznačují se obsahem až 80% vody, což je moc dobře, protože v lidském těle je podíl vody ještě větší a voda je tudiž potřeba. Tohoto stavu dosahují výrobci národních párků speciální technologií sycení párků vodou, což se dělá jen a jen proto, aby byly párky zdravější. Vysoká cena národních párků je pak tudíž zapříčena nikoliv jejich hmotností, ale jejich zcela unikatní hodnotou z národnostního hlediska.

Paradoxně nejsou národní párky považovány za vegetariánskou stravu, ačkoli obsahují podíl masa menší než žádný.

Zákon stanoví čtyři druhy národních párků:

  • Krkonošský národní párek - KRNAP
  • Šumavský národní párek - ŠUNAP
  • Národní párek Podyjí
  • Národní párek České Švýcarsko (pro námitky ohledně národnostní korektnosti názvu se řízení protáhlo).

Dříve se jednalo o naše národní parky, až do doby, kdy je osvícený prezizub Kocourstánu Mlhoň Lžeman doporučil zrušit, neboť jsou výmyslem zelených fanatiků, ekoteroristů a Bursíků, a ve veřejném zájmu bylo z nich udělat párky.

Německá obdoba národního párku se jmenuje Bratwurst. Bratwurst je sice hezčí, větší, křupavější a chutnější než národní párek, ale není tak dobře národní a tudíž nestojí za nic.

Národní párek je nutno zapíjet pivem. Polský párek ( z prošlého polského masa a posypové soli, vynalezl Tadeusz Czewapcziczi ) nutno zapíjeti polským pivem (pivo pijte teplé 3krát denně).

Špekáček[editovat | editovat zdroj]

Oblíbené jídlo chudých občanů čech (Moraváci a Slezáci takový sajrajty nejí) tzv. 5. cenová skupina a výš. Hlavní suroviny: mouka, myši, švábi, pavouci a nejméně 666 kg jejich pavučin, sklípkani, půďani a vůbec všechno co nevyběhne z mlýnku na maso než se začne mlít, hafo vepřových pajšlů a 1 kostička masa na 165 kilo buřtů.

Špekáčky je před požitím nutno důkladně tepelně upravit, aby byly zlikvidovány případné choroboplodné zárodky pocházející z nekontrolovatelných přísad. Tepelná úprava se v Čechách tradičně provádí žíháním plamenem (autogen, plamenomet, hořící benzín). Podávají se na klacku nebo na kusu rezavého železa, přikusovat možno chléb.

Podívejte se také na[editovat | editovat zdroj]

Švejk2.jpeg „Pak se vrátili do hospody a Švejk řekl k panu Palivcovi: Já mám pět piv a jeden rohlík s párkem. Teď mně dej ještě jednu slivovici a já už musím jít, poněvadž jsem zatčenej.“
I / 1 - Zasáhnutí dobrého vojáka Švejka do světové války