Šumavské povstání

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Průběh války
Viva la revolución
Libertad.jpg

Velká francouzská revoluce
Velká trpasličí revoluce
Milovická revoluce
Povstání rudých turbanů
Sousedský puč
Revoluce ve skladování
Povstání chemikářů
Čtvrtý odboj
Moravská osvobozenecká armáda
Šumavské povstání

MELSM.gif

Šumavské povstání[editovat | editovat zdroj]

Šumavské povstání bylo (a pořád trochu je) povstání Šumavanů a pokus o založení Království Šumava nezávislém na Čechistánu. Bylo vedeno králem Ivanem I. van Chrastenem velikým a po několika měsících bylo potlačeno. Dodnes je však možné potkat na území Šumavy partyzány, bojující za nezávislost království Šumava a jiné vojenské jednotky, např. zelená armáda.

Počátek[editovat | editovat zdroj]

Šumavské povstání započalo hned z několika důvodů.

  1. Šumavané jsou nespokojeni s okupací turisty v letních a zimních měsících.
  2. Šumavané nesouhlasí s odkoupení pekárny Odkolek Agrofertem, kde se peče chléb Šumava.
  3. Šumavané chtějí vlastní království v čele s králem Ivanem I. velikým, navíc nesouhlasí s vládou Andreje Babiše.
  4. Šumavané nechtějí dále snášet represe ekologických organizací (ekoteroristů)

Povstání je pečlivě plánováno a připravováno, Šumavské jednotky nakupují zbraně (z neznámého zdroje), získavají (nebo se alespoň snaží získávat) nové členy, nakupují pohonné hmoty (v žádném případě nenakupují od Islámského státu), obrněné trabanty, dokonce se prý jednalo o nákupu obrněných šaliny, od toho však bylo upuštěno, protože šaliny nejsou uzpůsobeny k náročným horským podmínkám (převýšení tratí, navíc se zde občas vyskytuje sníh, jenž dělá šalinám problém), navíc moravstánské vedení dospělo k tomu, že Šumavané jsou Češi a proto nemají právo používat obrněné šaliny.

Průběh[editovat | editovat zdroj]

31.2.Povstání začala 31.2. V 6 hodin a 66 minut v Modravě obsazením místní policejní stanice. A o 20 minut později byla obsazena celá Modrava. O několik hodin později bylo bez problémů dobyto několik dalších vesnic- Kvilda, Prášily, Borová Lada, Srní, Horní Vltavice a Strážný.

1.3. Česká armáda se dozvídá o Šumavském povstání,zatím jí to nevadí ,věří, že se to samo vyřeší. Na Šumavě se nic neděje, protože je neděle a nic se nedělá.

2.3. Šumavským vojákům daří a obsazují města Vimperk, Kašperské hory, Hartmanice, Prachatice a Volary.

5.3. České armádě začne vadit Šumavské povstání a rozhodne se ho zničit. Vyšle 500 vojáků na Šumavu. Ve stejný den napadá Šumavská armáda Železnou Rudu. Začíná nejdelší bitva povstání. Česká armáda útočí ve třech směrech

  1. na Železnou Rudu
  2. na Vimperk
  3. na Volary

Ve stejný den dorazí armáda jen do Železné Rudy, ve směru na Vimperk se armáda rozhodne jet s ČD a dojeli později (jestli vůbec). Ve směru na Volary si otočili mapu a dojeli do Krkonoš.

10.3.

Šumavanům se podařilo zatlačit české jednotky za železniční trať v Železné Rudě.

Jednotky ve směru na Vimperk stále čekají na vlak. Volarské jednotky jsou někde v Praze.

13.3 pátek Nic se neděje, protože je pátek 13. Všichni jsou někde zalezlí a modlí se k všemohoucímu bohu aby se nic nepodělalo.

14.3 Vimperským jednotkám přijel vlak. Bohužel na trati byla výluka a místo vlaku jezdil vlakobus, do kterého se jednotky nevešly a musely jet na několikrát a ani v tento den se do Vimperku nedostaly. Železnorudským jednotkám se nedaří a jsou zatlačeny až k Šukačce. Šumavské jednotky dobývají též Kokotsko a jakési zbloudilé jednotky se dostaly do Pičína.

Zde po dlouhé cestě bez alkoholu našly sklad nemrznoucí směsi, kterou vypili a v ožralosti stihli vypálit Pičín. Poté všichni pomřely. Vimperské jednotky jsou na cestě.

15.3. Vrchní velení armády se dozvědělo zprávy z fronty. Bohužel se v této chvíli nemohlo rozhodnout, co dělat, protože vrchní velitel ozbrojených sil byl tak namol, že nemohl mluvit.

Vimperské jednotky dorazily před Vimperk kde se potkaly s prvními šumavskými jednotkami. Protože byla neděle, tak se mezi nimi nic nedělo. Volarské jednotky se octly na Šumavě, ale protože napadl sníh tak kvůli kluzkému povrchu skončila polovina obrněných vozidel v Lipně. Jinak se nic neděje, protože je neděle.

18.3. Šumavské jednotky byly vytlačeny z Vimperku. Ve Vimperku nechaly všechny zásoby pitné vody a protože vojáci měli žízeň tak vypili vodu z jakési studánky, načež polovina vojáků dostala průjem.Vrchní velitel ozbrojených sil konečně vystřízlivěl a rozhodl zakročit proti Šumavanům Železné Rudy probíhá bitva o Šukačku. U Lipna stále probíhají vyprošťovací práce.

19.3. Šumavští vojáci se nasrali (doslova) a vyvraždili oba tři obyvatele obce Solná Lhota.

U Lipna stále probíhají vyprošťovací práce.

20.3 Šumavští vojáci pronikli na Moravu, kde vyplenili místní vinné sklípky. Moravané se nasrali a posílají na Šumavu několik obrněných šalin. U Lipna stále probíhají vyprošťovací práce. Česká armáda vytlačila Šumavany z Šukačky

21.3. U Lipna skončili vyprošťovací práce. Moravané zjistili, že tratě na Šumavu nejsou elektrifikované a proto přestavují obrněné šalina na šalinokoptéry  a motorové šaliny.

22.3. Na Šumavě začalo jaro a roztál sníh. Rozsáhlá ofenzíva České armády zatlačuje Šumavany zpět do Šumavských hvozdů.

23.3. Moravané již upravili šaliny, které ale nevyjely místní kopce. Šalinokoptérám se sice podařilo přistát, ale vojáci se utopili v rašeliništích nebo prostě zdrhli do Německa. Šalinokoptéry tam jsou dodnes, protože je nikdo neumí ovládat.

30.3 Šumavané jsou zatlačeni hluboko do šumavských hvozdů, Ivan I. Veliký van Chrasten utíká ze Šumavy, podle některých zpráv kamsi do Polabí.

1.4 Nic se neděje.

2.4. Šumavané přecházejí na partyzánskou válku

3.4. Na Brno spadl meteorit ( nová superzbraň Šumavanů)

4.4 na Prahu spadl meteorit

5.4. Šumavané dobývají Hartmanice. Patyzánská válka jim celkem jde. Meteorit spadl na Borek a Kozovazy.

6.4 poslední meteority spady na Pnětluky a Rožďalovice.

7.4 Česká armáda nasadila novou zbraň proti Šumavanům. Kůrovce!. Kůrovec sežere lesy a Šumavští partyzáni se nemají kde schovávat a jsou účinně likvidováni.

8.4. Ekologičtí aktivisté se dozvěděli o používání kůrovce na Šumavě. Formují  zelenou armádu a budou se snažit zachránit Šumavu.

10.4. Šumavané jsou zatlačeni hluboko do nitra Šumavy.

11.4 Kůrovec se šíří mimo Šumavu. Dozvídá se to zelená armáda a připravuje se na invazi.

13.4 Šumavané jsou oficiálně poraženi. Mnoho partyzánských skupin však pokračuje dál v boji.

15.4. Začíná invaze zelené armády. Je to ukázkový blitzkrieg a česká armáda je ze Šumavy vytlačena za 5 dní.

20.4. Česká armáda je vytlačena ze Šumavy. Na Šumavě se však bojuje dodnes, ale jen proti kůrovci nebo občas proti partyzánům

Závěr[editovat | editovat zdroj]

Šumavanům se to nepovedlo, Čechům také ne, Zelená armáda se stáhle a jedině kůrovci se daří.

Vlajka Československa.svg Války, bitvy, revoluce, povstání, puče a rvačky týkající se Česka edit 

Pravěk: Studená válka
Středověk: Nultá světová válkaDívčí válkaHusitské válkyBlitva u Sudoměře
Raný novověk: Defenestrace (1618)Bitva na Bílé hoře (1620)Bitva u Vídně (1683)Malá Desenská válka (1691)
Světové války: Revoluce 1848První světová válkaVálka s čolky (1939)Druhá světová válkaPrvní Desenská válka (1945)
Studená válka: Druhá Desenská válkaVálka volů (1987)Sametová revoluce
Devadesátá léta: Studená občanská válka
Nultá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostMimoňská občanská válkaKopřanská krizeSedmidenní válka s Rakouskem (2008)Šumavské povstání
Desátá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostChilsko-česká válka (2011) • Česko-norská válka (2016)Střetnutí u Tábora (2016)Sousedský puč (2016)Milovická revoluce (2017)Povstání chemikářů (2018)
Dvacátá léta: Česká válka za nezávislostŘeporyjská válka (2020)Covidová válka (2021)Válka mezi Babišovými příznivci a odpůrci (2022)Ruská invaze na Ukrajinu (2022)
Třicátá léta Strážsko-libereckokrajská válka Čtyřicátá léta První Skalicko-Borská válka