Čtvrtý odboj

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Viva la revolución
Libertad.jpg

Velká francouzská revoluce
Velká trpasličí revoluce
Milovická revoluce
Povstání rudých turbanů
Sousedský puč
Revoluce ve skladování
Povstání chemikářů
Čtvrtý odboj
Moravská osvobozenecká armáda
Šumavské povstání

MELSM.gif

Čtvrtý odboj je označení pro odbojové hnutí vzniklé po podepsání Libanonské smlouvy, jehož cílem bylo svrhnout Evropskou unii a vytvořit samostatný český stát.

nový znak EU je českým vlastencům trnem v oku

Historie[edit | edit source]

Samotná činnost tohoto hnutí vznikla poté, co bylo jeho veličenstvo slovutný Václav přinuceno podepsat kapitulaci a následně se v hradních komnatách se svými nejvěrnějšími rozhodlo pro ráznou akci odporu. Již druhý den se desítky českých vlastenců shromažďovali v mnoha hospodách a přemýšleli, co zábavného EU provést. Padaly návrhy typu dovezeme do Bruselu syrečky nebo ukážeme jim co je pravý rum. Ti nejodvážnější dokonce chtěli přivést křivé banány! Odboj, mající nejprve jednoho člena, měl již za měsíc tolik členů, že by naplnili průměrnou českou vesnici.

s povinností nosit na spodním prádle znak Unie není možné souhlasit

První akce[edit | edit source]

Měsíc po zformování se hnutí odporu rozhodlo uspořádat výpravu do Bruselu. Tradiční vozy, z kterých bylo možno vytvořit vozovou hradbu, nebyly bohužel pro nedostatek přepřahávacích stanic pro koně na cestě použitelné, bylo tedy nutné hledat náhradní řešení. Nakonec bylo moudře rozhodnuto, že se zakoupí hromadná jízdenka na vlak, dojede se k hranicím s Německem a dál se uvidí. Po vystoupení ve Furth im Waldu (výpravou ale důsledně označovaném jako Brod nad lesy) se všichni vydali do nedaleké restaurace zahnat žízeň, neboť lahvové pivo došlo už v Berouně a čas na nákup nových zásob v Plzni na hlavním nádraží byl zoufale krátký. Pobyt v restauraci byl příjemný, ovšem místní das Bier velmi nechutné, neboť jak jinak si vysvětlit, že mnoho členů družiny se neudrželo a muselo se vyzvracet do kašny před hospodou. Ráno toho všichni litovali a chtěli se jít omluvit, jaké ale bylo překvapení, když si jeden bdělý člen výpravy všiml nápisu na kašně. Ten by se dal do češtiny přeložit asi takto: "Opraveno z fondů Evropské unie". Omluva rázem nepřicházela v úvahu, ba naopak. Pomsta Evropské unii byla dokonána a tito vlastenci se mohli vrátit do Čech snovat nové plány.

Vlajka Československa.svg Války, bitvy, revoluce, povstání, puče a rvačky týkající se Česka edit 

Pravěk: Studená válka
Středověk: Nultá světová válkaDívčí válkaHusitské válkyBlitva u Sudoměře
Raný novověk: Defenestrace (1618)Bitva na Bílé hoře (1620)Bitva u Vídně (1683)Malá Desenská válka (1691)
Světové války: Revoluce 1848První světová válkaVálka s čolky (1939)Druhá světová válkaPrvní Desenská válka (1945)
Studená válka: Druhá Desenská válkaVálka volů (1987)Sametová revoluce
Devadesátá léta: Studená občanská válka
Nultá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostMimoňská občanská válkaKopřanská krizeSedmidenní válka s Rakouskem (2008)Šumavské povstání
Desátá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostChilsko-česká válka (2011) • Česko-norská válka (2016)Střetnutí u Tábora (2016)Sousedský puč (2016)Milovická revoluce (2017)Povstání chemikářů (2018)
Dvacátá léta: Česká válka za nezávislostŘeporyjská válka (2020)Covidová válka (2021)Válka mezi Babišovými příznivci a odpůrci (2022)Ruská invaze na Ukrajinu (2022)
Třicátá léta Strážsko-libereckokrajská válka Čtyřicátá léta První Skalicko-Borská válka Později Dvacetidenní válkaInvaze do Zdislavy