Velká trpasličí revoluce

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


Nešlápněte do hovna.jpg Nepotěšil jsi mne chlapče, ale ani já tě nepotěším. Najde se nějaký hrdobec, který SPRASÍ tento článek?
Viva la revolución
Libertad.jpg

Velká francouzská revoluce
Velká trpasličí revoluce
Milovická revoluce
Povstání rudých turbanů
Sousedský puč
Revoluce ve skladování
Povstání chemikářů
Čtvrtý odboj
Moravská osvobozenecká armáda
Šumavské povstání

MELSM.gif

Tento článek pojednává o velké trpasličí revoluci, která se odehrála v roce 1929.

Důvod[edit | edit source]

I přesto, že se tato revoluce odehrála relativně nedávo a rychle se rozšířila do celého světa, její příčina zůstává nejasná nejen mnohým normálním lidem, ale dokonce i vědcům (hlavně americkým), a to je prostá a jednoduchá: trpaslíkům (nyní gnómům) se nelíbil název jejich rasy.

Průběh[edit | edit source]

První známky nespokojenosti se svým označením začali trpaslíci projevovat už na začátku dvacátých let minulého století. Bylo tedy uspořádáno referendum o změně jména, mohli v něm však hlasovat pouze lidé a ne trpaslíci. Proto vyhrál názor takový, že by se trpaslíci vůbec přejmenovávat neměli. To se jim však nelíbilo, a tal nespokojenost narůstala, až v roce 1929 vyvrcholila v obrovskou, takřka kosmopolitní revoluci. V noci ze 12. na 13. ledna si trpaslíci vyrobili spoustu plakátů a jednoduchých kapesních samostřílů. Zajali hlavní protagonisty světa (mezi nimi i Járu Cimrmana) a vyhrožovali, že je zastřelí, pokud se neprovede nové referendum a vyhraje změna jména. Po několikadenním váhání bylo referendum uspořádáno (ani nevím, kým), a to 17. ledna, a opravdu vyhráli gnómové. Hlavní protagonisty světa vrátili do jejich pozic a všichni se chovali, jako by se nic nestalo. Až na to, že se nyní trpaslíci jmenují gnómové.

Hlavní organizátoři[edit | edit source]

  • Trpaslav Malý - vynálezce gnómské myšlenky
  • Jörg Kleinmann, François LePetit a Blöndyn Mallönor - nejaktivnější členové trpasličího odboje
  • Nikolas Mikro Skopisch - pomocný organizátor referenda číslo 1
  • lord Jacob Smallington - pomocný organizátor referenda číslo 2
    Google uncyc.jpg Velká trpasličí revoluce na googleTohle je nejlepší článek na téma „Velká trpasličí revoluce“ na celým internetu.