Mimoňská občanská válka

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pohřeb.jpg Černý humor je specifický druh humoru a komiky založený na tom, že paradoxně vyvolává smích prostředky, které ve své podstatě vůbec k smíchu nejsou.

Mimoňská občanská válka je ozbrojený konflikt na území Protektorátu Mimoň. Bojuje zde Mimoňská Revoluční Garda, podporovaná Českolipským Císařstvím a Strážským Knížectvím proti institutu GYMI a Mimoňskému protektorátu.

příčiny[editovat | editovat zdroj]

V roce 2004, kdy byl Mimoň ještě městský stát s minimálním územím, se diktátor rozhodl, že se musí Mimoň zvětšit. A tak ještě toho roku obsadila Hradčany, Vranov, Boreček, Ralsko, Ploužnici a Hvězdov. Osadu Bohatice ubránilo Zákupské Vévodství a Republika Doksy vyslmouvala případnou okupaci prodejem dvou tanků T-55 a čtyř štosů pornografie. V roce 2005 vzniklo Mimoňské Království, vedené Václavem I. Mimoňským. V roce 2011 se království změnilo na protektorát. Na okraji Letné (neplést se Spartou) se nachazí tajný institut pro vývoj jaderných zbraní a těžké

techniky, pod krycím názvem GYMI (Gymnázium Mimoň).

Tajný institut pro vývoj jaderných zbraní GYMI

Mezi roky 2020-2022 se však vedly spory ohledně pracovní morálky zaměstnanců institutu, zvláštním stravování (30 let staré plechovky lunchmeatu), vysokými ambicemi ředitelky institutu, která své zaměstance nazývá ELITA NÁRODA . Později si začala stěžovat i na dress-code svých zaměstnanců a zakázala nošení crop-topů, útlých triček, minisukní, kraťasů, tílek a tepláků. Chtěla dokonce zavést pracovní uniformy, což byly sovětské tankové uniformy. To už byla poslední kapka pro zaměstnance, kteří začali protestovat. A jelikož mnoho zaměstnanců žilo v Českolipském Císařství a Strážském Knížectví, tak začali protesty i tam. A to už začalo být opravdu zle.

zbrojení a přípravy na válku[editovat | editovat zdroj]

Opravdu nasraní zaměstnanci (povstalci) GYMI založili odboj pojmenovaný Mimoňská Revoluční Garda (zkráceně MRG), ovšem brzy zjistili, že nemají dostatečné zbraně na válku ( 1 pistole ČZ 75 ráže 9 mm, mrtvý hmyz, tasemnici, 1 multifunkční nůž, pohovka). Naopak samotný institut měl lepší výzbroj (automobily, jeden bojový autobus). Proto MRG okamžitě kontaktovala o pomoc aglomeraci osad Lysá nad Labem a Milovice, odkud jim starostka (a profesionální šlapka) D.Byrtusová prodala 68 kusů tanků T-55A a 54 kusů tanků T-54AM2 Kladivo z Milovického tankodromu za symbolickou hodnotu 1 kč. Taktéž VHÚ Lešany dodalo do MRG 2 tanky T-34/76 vzor 1942 a 15 kusů tanků T-34/85. Povstalci také koupili 4 autobusy Karosa C 954E a 1 Autobus SOR CG 12,

Bojový autobus povstalců SOR CG 12 vybavený bezzákluzovým dělem

které vybavili bezzákluzovými protitankovými puškami ráže 82 mm. Taktéž se v Hradčanech našlo 15 stíhacích letounů MiG-23ML. MRG si taktéž založilo několik pěchotních praporů a dvě tankové divize, "Garda Hollan" a "Garda Korch". Protektor si všiml zvláštních kolon tanků a okamžitě mobilizoval svou armádu složenou ze dvou tanků T-55, šesti samohybnými lafetami M36 Jackson, bojového autobusu, pojmenovaného "Ploučnice" a 150 mužů. Vedoucí Institutu GYMI si také všimli taktéž zvláštních kolon a okamžitě přešeli do pohotovostního režimu a povolalo svou domobranu čítající 80 lidí. Taktéž volalo USA o pomoc, ovšem USA pomoc po zkušenostech při česko-americké válce jejich žádost odmítla kvůli tomu, aby neztratilo další kolony. Jejich prosbu však vyslyšely americké vojenské sklady a prodaly GYMI 2 tanky M1 Abrams a 5 Bojových vozidel pěchoty M2 Bradley. GYMI taktéž podpořila Francie, která slíbila dodávku 4 tanků AMX 56 LeClerc. Všichni již byli připraveni.

samotný průběh[editovat | editovat zdroj]

první den (2.2. 2022)

6:32: Garda Korch vyjíždí z okolí Dobranova směr GYMI

6:35: GYMI mobilizuje

6:48: Garda Korch, čítající 25 tanků T-55AM2, 18 tanků T-55, a 9 tanků T-34/85 přijíždí k institutu GYMI, kde kolona zjišťuje, že GYMI už mobilizovalo

6:49: Z jednoho tanku T-55AM2 vylézá major D.Korch, který do megafonu říká, aby se GYMI vzdalo, nebo uvidí

6:50: Z budovy se ozvývá ženským hlasem "Naser si a jdi s tou tvojí kolonou do řiti!!" Korch mezitím přemýšlí, jak to má chápat

6:52: Korchovi došlo, že mu osoba vlastně vyhlásila válku. Dává rozkaz k útoku. Mezitím plukovník V.Tran, velitel 2. divize bojových autobusů vyjíždí z depa Stráž.

T-55AM2 Kladivo střílející na budovu Institutu GYMI

6:53: Korch vystřelil ze svého tanku a zničil jednu Škodu Játy, přestavěnou na sanitní vůz

6:55: GYMI hledá trasu dodávaných tanků LeClerc

6:59: GYMI vyjíždí se dvěma BVP Bradley, které jsou však téměř okamžitě zničeny.

7:01: Armáda Mimoňského Protektorátu vyjíždí na pomoc institutu GYMI. Mezitím byl ztracen jeden stíhač tanků M36, kterému někdo ukradl hnací kolo.

Zničený tank Mimoňského Protektorátu

7:12: 2. divize bojových autobusů přijíždí na místo bitvy. Mezitím se velitel tankové divize Garda Hollan, podplukovník N.Hollanová probouzí poté, co jí někdo vystřelil do domu z tanku T-55.

7:40: první civilní oběti. 4 lidé byli přejeti bojovým autobusem

7:55: Garda Hollan je konečně připravena k boji na mimoňské dostihové dráze.

8:59: Tanky z Gardy Hollan jsou uprostřed Mimoně, kde vyřadily oba Protektorátní tanky T-55. Mezitím si tankisté zašli do Penny pro housky a paštiky.

Jeden z Protektorátních tanků T-55 společně s se protitankovou samohybnou lafetou M36 přijíždějí ze směru Ralsko

9:26: O válce je informováno Českolipské Císařství. Císař okamžitě posílá 12 vozů UAZ 469.

9:27: Republika Doksy je informována o válce. Prezident Josef I. posílá 12 Tanků M4A3E8 Sherman Easy 8 pro podporu GYMI

9:28-18:40: Boje pokračují. Konají se zde válečné zločiny typu znásilňování psů, ovcí a jiných zvířat. Garda Korch značně poškodila domobranu GYMI. Garda Hollan ještě nepřijela na bojiště

18:45: Bojové autobusy omylem zahubily Českolipské posily.

18:57: Na fotbalovém hřišti byla odpálena raketa GYMI-1, směřující na Stráž pod Ralskem. Garda Hollan stále nikde.

18:58: Raketa dopadla na Strážskou věznici.

19:00: Korch volá vzdušné posily. Ovšem zjistil, že devíti stíhačkám někdo ukradl výzbroj.

20:06: Garda Hollan přijíždí k institutu GYMI. K jejich překvapení je domobrana GYMI tak poškozena, že se Gardě Hollan vzdala bez boje

tank T-55A před téměř dobytou budovou institutu GYMI

3.2. 2022

14:41: Ze čtyř tanků LeClerc zbyly pouze tři. Kolona mimochodem uvízla v Pertolticích pod Ralskem. Hledá se čtvrtý tank.

francouzská posádka tanku LeClerc se vzdává policii ve vsi Velký Grunov

15:54: Čtvrtý tank s francouzskou posádkou, co měla zaučovat tankisty s technikou se našel ve Velkém Grunově. Posádka se vzdala policejní hlídce R.Trpišovského

Boje pokračují dál....

13.5. 2022: Mimoňský Protektorát nakoupil cvičné letouny T-6 Texan z USA a upravil je na stíhačky. Přejmenovány na MITOP A1.

Protektorátní stíhací letoun MITOP A1

12.9. 2022: Posádka z Gardy Hollan (tank T-55A, číslo 420) zničila Všechny doposud jezdící Protektorátní stroje M36 Jackson. Konec roku 2022: GYMI a Protektorát chystají ofenzívu IVANA, která končí neúspěchem

M1 Abrams institutu GYMI zničený při ofenzívě IVANA

rok 2023: MRG plně získala kontrolu na zemi a v průběhu srpna téhož roku i ve vzduchu. Tajná policie je všude.

Garda Hollan když dobyla Hradčany

16.9. 2023: MRG spáchalo kobercové bombardování na budovu GYMI leden-květen 2024: GYMI a Protektorát vyčerpaly všechny svoje síly

bruh

15.6. 2024, 15:00: Institut GYMI a Mimoňský potektorát podepisují mír a Václav I. kapituluje, jako protektor je zvolený jistý písničkář Jaromír I., který zakládá Republiku Mimoň

2024-2025: období míru. Využil toho i strážský obchodník Josef Schtuczech, který rozjel v Mimoni obchod s opiem vyráběným z máku na pečivu. V roce 2048 za to získal Nobelovu cenu za chemii.

2.5. 2025: Probíhá převrat, Jaromír I. je sesazen strážským hrabětem Václavem z rodu Králů, z republiky se stala monarchie a sám se zvolil Králem

2026: Zprávy o válce se donesly i do Osady Krompach. Od tamtud jsou na pomoc GYMI vyslány tři trakaře s osadníky. Vedl je náčelník Scheeerr (číst šír). Z občanské války se stala regulérní válka.

2.9.2026: Království Mimoň vyhlásilo válku Strážskému Knížectví. Strážané do Mimoně poslali 58 modernizovaných tanků IS-2 a 132 tanků Pz.Kpfw IV Ausf.G "Jaguar".

Strážský tank Pz.Kpfw. IV Ausf.G "Jaguar" jedoucí po silnici 270 ze Stráže pod Ralskem k Mimoňským hranicím. Focen u Novin pod Ralskem, hlavní části Novinovského Markrabství, které je spojencem se Strážským Knížectvím.

Mezitím si Mimoňské království objednalo 20 tanků T-55, 2 tanky Panther, a dalších 18 stíhačů M36 Jackson z muzea Smržovka.

4.9. 2026: Strážské jednotky dorazily k hranicím Mimoňského Království, kde mezitím MRG bojuje s loajalisty GYMI, kterých není málo. Jeden tank T-34/85 Gardy Hollan byl zničen po nájezdu zelené Škody Rapid napěchované výbušninami. Mezitím Českolipské Císařství vyhlášuje válku Mimoňskému Království. K tomu se do války vrhá i Zákupské Vévodství, vedené arcivévodou Šefčíkem ze Zákup. Vévoda také vyhlašuje válku Radioaktivní Zóně Dubnice, i když k tomu neměl vůbec žádný důvod.

5.9. 2026; 0:56: Dubnický regent Ivan Horváth-chan se dozvěděl o válce, a válku přijal. Se svými otroky nasedl do dodávky Ford Transit a vydal se směr Mimoň.

3:44: Zákupské Vévodství, disponující jedním tankem M48A2 Patton a dvanácti automobily Lada vyjíždí ze Zákup.

Kolona tanků IS-2-90 "Zvezda" divize "Vischnack" jedoucí po ulici Mimoně. Vlevo odepsaný tank T-34/85 Gardy Korch

6:55: Strážské jednotky vjíždí po několika hodinách do města Mimoň. Přitom páchají válečné zločiny jako krádeže vysavačů, jídla a zvířat. Jeden strážský tank IS-2 musel být vyřazen. Někdo mu ukradl motor. MRG se snaží obsadit nádraží okupované institutem GYMI

7:21: Plk. V.Tran volá pro pomoc svého kamaráda, Skalického vladaře L.van Geesta, který vypravil ze Skalického nádraží bojový vlak "Löffelmann". MRG zatím vymyslelo taktiku, že se vzdají nádraží. Práci za ně udělá ten vlak..

Bojový vlak Löffelmann stojící v České Lípě na doplnění kulometné munice

7:44: Novinovské Markrabství se rozhodlo, že pomůže Stráži a vypravilo své čtyři tanky M4A3 Sherman

8:02: vlak "Löfelmann" přijíždí na třetí kolej nádraží v Mimoni, kde začíná okamžitě odstřelovat výpravčí budovu. Mezitím strážský kníže Hans V. Vischnack von Reichenberg a jeho kancléř T.F.Böhm přemýšlí, jak chytře obsadit Mimoň

9:07: Nádraží Mimoň je plně pod rukou MRG. V těchto chvílích mimoňský král Václav II. (Václav I. z dynastie Králů) neví, na koho zaútočí dříve. Rozhodl se však jako první zaútočit na Zákupské Vévodství, které poráží.

18:51: Elitní jednotka Tygřřřřřři z Osady Krompach přišla do Mimoně a začala útočit klacky a oštěpy na tanky MRG. Tanky MRG vyvázly většinou s kosmetickými vadami, vyjímkou byl jeden tank T-55 měl zničený pás po zásahu pěstním klínem.

Scheeerrovy poslední okamžiky

18:52: z Gardy Hollan musel být odepsán tank T-34/76. Zasekla se převodovka. Toho využil náčelník Scheeerr a další tři jím vybraní osadníci. Ovšem díky jejich nezkušenosti s technikou, nevědomosti o tom, jak se kanón vůbec nabíjí se však stala nevyhnutelná katastrofa. Náčelník Scheeerr sám sebe pasoval jako velitele tanku (který je zároveň i nabíječem děla), a jelikož Scheeerr znamená něco jako "bůh na zemi, co vše zná a umí vše" což si osadníci vyložili tak, jako normální lidé. Scheeerr se snažil narvat granát do závěru děla. Ovšem granát se mu zasekl. Proto začal do granátu mlátit. Ten však explodoval a vyhodil celý tank do povětří, přičemž zabil Scheeerra a jeho 3 osadníky.

19:27: Vischnack nařizuje start tří bombadérů Tupolev TU-22, které mají vypustit jadernou raketu BGM-169 "Jesus", letouny o dvě minuty později doletí k centru ovládanému Václavem II. Králem, které pomocí rakety "Jesus" srovná se zemí. Mezitím strážské jednotky obsadily Tesco, Penny, Hvězdov a Ralsko.

2027: Novinovské Markrabství obsadilo Ploužnici,

Tanky M4A3 Novinovského Markrabství dobývající Ploužnici

Král Václav II. Král začal opětovně útočit na Hradčany, Ralsko a Hvězdov.

2029: Plk. V.Tran začal na rozkaz knížete Vischnacka s tzv. Mind Games. poslal jeden tank T-34/85 s namontovaným megafonem, ze kterého začalo po příjezdu za nepřátelskou linii hrát "E moj druže Beogradski" od chorvatské kapely Film. Píseň žádala ukončení války ze strany Václava II. Krále a jeho spojenců. Píseň byla taktéž varováním pro případ, když by Václav II. Král stále útočil na Hvězdov a Ralsko, že ho síly zdevastují. Ti na oplátku z jejich megafonu hrají srbskou píseň "E moj druže Zagrebački", čímž dávají najevo, že se vzdávat nebudou. Mezi tím byl Mjr. Korch povýšen na brigádního generála. GYMI bylo zestátněno.

Úplné získání Mimoně, zánik království, konec války[editovat | editovat zdroj]

Novinovský tank M4A3 Sherman u Náměstí ČSLA

V roce 2031 se MRG dokázalo opětovně dobýt centrum Mimoně, čímž zničili morálku GYMI a královské armády. Do roku 2033 získala MRG, Strážské Knížectví, Novinovské Markrabství, mimoňský odboj a chvilkově zapojené Českolipské císařství úplnou kontrolu v Mimoni, Hradčanech, Ralsku, Hvězdově a Ploužnici. V roce 2034 byla podepsána Mimoňská mírová smlouva. Ta žádala zrušení království, osamostatnění malých městských států, které Mimoň získala v roce 2004, odzbrojení Mimoně, a nakonec, odsunutí všech vojsk spojenců MRG. MRG a spojenci však měli možnost uspořádat vítěznou přehlídku. Království Mimoň zaniklo a stal se z něj opět městský stát. GYMI opravdu začalo fungovat jako gymnázium.

Spojenci MRG opouštějí Mimoň 1.1. 2036, přesně v 0:01, ve stylu půlnoční vítězné přehlídky
Vlajka Československa.svg Války, bitvy, revoluce, povstání, puče a rvačky týkající se Česka edit 

Pravěk: Studená válka
Středověk: Nultá světová válkaDívčí válkaHusitské válkyBlitva u Sudoměře
Raný novověk: Defenestrace (1618)Bitva na Bílé hoře (1620)Bitva u Vídně (1683)Malá Desenská válka (1691)
Světové války: Revoluce 1848První světová válkaVálka s čolky (1939)Druhá světová válkaPrvní Desenská válka (1945)
Studená válka: Druhá Desenská válkaVálka volů (1987)Sametová revoluce
Devadesátá léta: Studená občanská válka
Nultá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostMimoňská občanská válkaKopřanská krizeSedmidenní válka s Rakouskem (2008)Šumavské povstání
Desátá léta: Česká válka za nezávislostMoravská válka za nezávislostChilsko-česká válka (2011) • Česko-norská válka (2016)Střetnutí u Tábora (2016)Sousedský puč (2016)Milovická revoluce (2017)Povstání chemikářů (2018)
Dvacátá léta: Česká válka za nezávislostŘeporyjská válka (2020)Covidová válka (2021)Válka mezi Babišovými příznivci a odpůrci (2022)Ruská invaze na Ukrajinu (2022)
Třicátá léta Strážsko-libereckokrajská válka Čtyřicátá léta První Skalicko-Borská válka

Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBoj za nelidská neprávaBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaSousedský pučStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka mezi Babišovými příznivci a odpůrciVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válkaIII. Rýžová válkaPrvní Skalicko-Borská válka