Malá Desenská válka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Desná.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Malá Desenská válka byla jedna z válek v roce 1691 (když se založila osada Desná a tam i probíhala).

Průběh války[edit]

Válka se rozpoutala tím, že roku 1691 známý vězeň Albrecht Sramilián Desřáč utekl a dorazil na místo osady Desné. Praha ho vystopovala a tím pádem vyvrcholila Malá Desenská válka mezi Pražáky a Desřáči. Desráči měli vítezství, protože Praha vyslala malé vojsko. Tímto vítězstvím udělila Praha Desráčovi milost a tím pádem mír a osvobození od vězení. Jenže Desráčovi to bylo nasrat, protože po roce stejně zemřel.

Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.
Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válka