Strážsko-libereckokrajská válka
Černý humor je specifický druh humoru a komiky založený na tom, že paradoxně vyvolává smích prostředky, které ve své podstatě vůbec k smíchu nejsou. |
Strážsko-libereckokrajská válka (německy:Wartenbergen-Reichenberglanden Krieg) je ozbrojený konflikt mezi strážským knížectvím a několika různými městskými státy, osadami, opidy či vévodstvími, sympatizujícími zvláště s Českolipským císařstvím.
příčiny[editovat | editovat zdroj]
Po občanské válce ve státě Mimoň se z mimoňského království stala demokratická republika, kde se konaly svobodné volby, ve kterých vyhrála N.Hollanová (D.Korch ani V.Tran nežili v Mimoni, tudíž nemohli být jejím prezidentem). Hollanová zavedla různé reformy, nechala obnovit dostihovou dráhu, zrenovovala armádu, přispěla ke školství a nechala doživotně uvěznit předchozího krále Václava I., který jeho vinou zpustošil Mimoň, a nakonec uvalila sankce vůči Strážskému Knížectví, což se samozřejmě vůbec nelíbilo knížeti Hansovi Viktorovi Vischnackovi von Reichenberg, který si připisoval značný zisk z osvobození Mimoně, a také se zasloužil o finance Mimoně krátce po válce. Na druhou stranu se prezidentce nelíbilo, že během války strážská vojska znásilňovala psy, ženy, kočky a hlavně výfuky u aut. Dále strážané dosti rabovali, a náhodně častovali civilisty. Navíc H.V. Vischnack často lhal během zasedcích meetingů uhledně jeho techniky, kterou chtěl Mimoni prodat. Ukázalo se totiž, že jí měl pouze půjčenou z muzea Smržovka. A ještě k tomu Vischnack začal napadat Novinovské markrabství kvůli nevydařené svatbě s dcerou Novinovského markraběte.
strany[editovat | editovat zdroj]
Strážské knížectví si přilákalo na svou stranu osadu Valtinov, Protektorát Reichenberg, Protektorát Gablonz, Republiku Osečná, osadu Krompach a nakonec také Republiku Doksy. Vytvořili pakt FWR (Frei Wartenberg und Reichenberg) Naopak Mimoni přislíbilo podporu Českolipské Císařství, Skalické Opatství, republika Nový Bor, Sloupské Vévodství, Zákupské Vévodství a město Lysá nad Labem patřící pod Čechistán. Ti si alianci pojmenovali MIMOŇ. Radioaktivní zóna Dubnice zůstala nestranná.
výzbroj[editovat | editovat zdroj]
FWR nemělo ve skutečnosti tak silnou výzbroj, jak se myslelo, protože kníže Vischnack lhal o své armádě. Protektorát Reichenberg neměl armádu o moc lepší. Reichenberg a Stráž měly v počtech celkem 680 tanků, 2000 vozů a 180 letadel. Většinu tanků tvořily stroje Pz.Kpfw. V Panther a M15/42, přestavěná na vestavění kanonu ráže 57 mm místo původního, ráže 47 mm, a nakonec tanky Pz.Kpfw. IV, upravené na verzi Hentai. Letadla zastupovaly španělské stroje Hispano Aviación HS-1112 Buchon, což byly licenční druhoválečné stíhačky Meesserschmitt Bf-109G-2. 144 připadlo Reichenbergu, 26 Jablonci, 4 Strážskému Knížectví a 4 Republice Osečná. Díky osadě Krompach se do výzboje dostaly spolehlivé, byť archaické bojové ovce, a silní váleční prasopsi. Republika Osečná přispěla transportérem BVP-1. Doksy měly ve výzbroji 2 tanky T-55, a 12 tanků M4A3E8 Sherman Easy Eight. Naopak MIMOŇ měla ve výzbroji 400 tanků Pz.Kpfw. IV, 95 tanků T-55, 3 tanky M4A3, 60 letadel (MITOP A-1, MiG-23ML, Avia S-199, Junkers ju 87), 80 samohybných děl (M36, StuG III Ausf.G), nespecifikovaný (ale vysoký) počet dělostřelectva, obrněný vlak Löffelmann a silo s raketami V-2 a SS-18 Satan. Nemohlo se určit, kdo má lepší výzbroj. Obě strany ale byly připraveny na válku. Obě strany měly jako štábní vozy určeny Škodu Superb.
taktika[editovat | editovat zdroj]
FWG mělo taktiku následující: Stráž, Reichenberg, Gablonz a Osečná měly přejet přes neutrální zónu Dubnice, kde by se vojska nesetkávala ani s minimálním odporem. Letadla vzlétala z provizorních letišť v Osečné a Stráži, ale i na Reichenbergském letišti. Krompach měl zaútočit na Nový Bor. Doksy na Zákupské Vévodství, v oblasti Božíkova. Ovšem šibal V.Tran, veterán z předchozí války, nyní velitel 3. skalického tankového pluku Manfred začal s přesuny k lesům u Božíkova, pro útok Doksáckým praporům do zad. Novoborské stroje se přesunuly k osadě Bohatice, kterou střežili před Valtinovským 80. plukem obrněných aut, patřícím Reichenbergu. Lysá nad Labem zajistila doktrínu MAX, která dodávala milovické tanky T-55 jako náhradu k případným zničeným tankům stejného typu. Hlavně díky dobrým vztahům starostky Lysé a prezidentky Mimoně. Sloupský 88. regiment samohybných houfnic Bison se přesunul k okraji Mimoně pro snadnější odstřelování Strážského knížectví.
chronolog[editovat | editovat zdroj]
22.2. 2037, 22:22: Vischnack společně s ostatními vůdci FWR plánují útok na Mimoňskou republiku. Podle plánu by měl začít o den později, přesně v 7:38. Dohodli se, že útok povedou přes radioaktivní zónu Dubnice, kde by se neměli potkat se žádným odporem. Vischnack poté odejde domů a celou noc sleduje Anime.
23.2. 2037, 7:38: Jednotky Rechenbergu, Gablonze, Osečné a Valtinova vyjíždějí ze svých pozic. Kníže Vischnack ještě spí.
23.2. 2037, 8:40: Kníže Vischnack se probouzí a uvědomuje si, že zaspal. Prakticky okamžitě vyhlašuje válečný stav na dobu neurčitou. Mezitím Mimoň uzavírá hranice a její tankové jednotky se vydávají k hranicím Mimoně.
23.2. 2037, 9:00: Po vydatné snídani a návštěvě latríny Vischnack posílá všechny pozemní divize do Mimoně. Aby byl jeho postup rychlejší, použil silnici č.270. Mezitím bylo alarmováno Novinovské Markrabství, které vyhlašuje válečný stav a mobilizuje.
23.2. 2037, 9:32: Strážské jednotky přijíždí k hranicím Novinovského Markrabství. 3 Novinovské tanky M4A3 Sherman čekají v keřích na svou příležitost.
23.2. 2037, 9:35: Novinovské tanky dokázaly za pár minut zničit 5 strážských vozidel. Poté se jednotky stáhly. Skalické jednotky se vydávají přes Bohatice do k hranícím Mimoně, kde měly pomáhat těm Mimoňským. Mezitím Novoborské stroje přijíždějí ke Grunovu, kde okamžitě odstřelují Reichenbergské stroje. Za 3 hodiny jich zničí 47.
23.2. 2037, 9:55: Reichenbergské pozemní jednotky žádají vzdušnou podporu v pertoltickém průsmyku. Mezitím se Strážské jednotky ocitají pod palbou houfnic Bison jež byli zasaženy 2 junkersy. Českolipské Císařství vysílá na pomoc Mimoni 84 tanků Pz.Kpfw. IV.
červen 2037: Skalický pluk Manfred nakopal prdel Doksáckému 8. tankovému praporu Mácha, čímž Doksy vyřadil ze hry
Boje pokračují podobně další dva roky.
2039
16.2.: Gablonzský pilot, SF-Kommandant A.Haufer se svým letounem HS-1112 sestřelil za den 8 strojů, čímž se právoplatně stává stíhacím esem. Ihned na to byl sestřelen bitevníkem MITOP A-1. Haufer nouzově přistál přibližně 3 kilometry od letiště Hradčany. Po přistání byl zajat mimoňskými jednotkami. A.Haufer však s Mimoní spolupracoval a spřátelil se dokonce s prezidentkou N.Hollanovou. Hollanová Hauferovi dosadila azyl a ochranu, nechala mu opravit stroj, a přejmenovala námestí ČSLA na Hauferovo. Zároveň Hollanová závodu MITOP nařizuje výrobu explozivních koláčkových nábojů do tanků
19.2: Haferův stroj byl opraven a beze změn na markingu. Haufer dostal nápad, jak zmást nepřítele. A to, že by s ním ve vzduchu byl jiný mimoňský letoun, který by mu kryl záda při sestřelování. Navíc to vypadalo, že ho pronásleduje nepřítel, jelikož letoun nebyl přemarkován. Touto taktikou zmátl mnoho pilotů FWR, které později sestřeloval, aniž by ho z toho někdo podezíral.
18.3: Radioaktivní zóna Dubnice vstupuje do války po straně aliance MIMOŇ. Nějací Strážané ukradli drtivou většinu otroků, kterou naverbovali do Sonderkommando Böhm, což byla speciální sebevražedná jednotka, jejíž úkol zpočíval ve vypouštění otroků a zajatců s granátem model 24 (nebo Geballte Ladungem, i když velice vzácně) přilepeným na ruce proti nepřátelským vozidlům, u kterých měli explodovat, čímž vozidlům aliance MIMOŇ způsobily menší škody.
19.4. : Pozemní síly aliance MIMOŇ dostávaly armády FWR do kleští. Zepředu Mimoň, Skalické Opatství a Českolipské Císařství, zboku Nový Bor, Zákupské vévodství, a zezadu Novinovské Markrabství, které se za rok rozrostlo o 47 tanků Pz.Kpfw. IV Ausf.H, darované Českolipským Císařstvím. 2 Skalické tanky musely být odepsány po nájezdu osady Krompach. Jeden měl oštěp zaseknutý v kanónu, a druhý měl roztržený pás po pazourku.
28.6.: O válce se dozvěděla Republika Úvaly, vedená prezidentem A.Brožkem, který měl dobré vztahy se skalickým majorem V.Tranem. Jako důkaz přátelství poslal do Mimoně 6 tankových divizí, čítajících 84 vozdel Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger, StuG III Ausf.G a Flakpanzer IV Wirbelwind. Okamžitě po příjezdu do Mimoně začínají útočit na Strážské divize.
30.6: Osada Krompach pod velením reinkarnovaného náčelníka Scheera byla naprosto rozprášena Sloupským dělostřelectvem. Sloupští zdecimovali jejich bojové ovce a psy. Osadníci byli pobyti. Mezitím ve Strážském Knížectví probíhají nepokoje. Valtinov byl poražen a okupován Dubnickými vojsky. Hned na to Valtinov zanikl a připojil se k Dubnici. Dubnický obchodník Josef Schtuczech se dobrovolně přihlásil do mimoňské armády, a to rovnou k letectvu.
červenec 2039 až prosinec 2041: Stále stejná pohádka. Osečná utrpěla těžké ztráty u Pertoltického Průsmyku, kde ztratila přes 80 svých tanků. Českolipské, Mimoňské, Skalické, Novoborské, sloupské, a Zákupské síly tlačí většinu armád FWR zpět ke Stráži. Během ústupu střážstí vojáci upalují kočky, jí ovce, hází svoje exkrementy po ptactvu, znásilňují malé děti, žonglují s granáty a hrají telepatické člověče nezlob se!.
28.11. 2042: Den zvaný strážský zázrak. Jeden tank Panther, pojmenovaný Mephisto, ustupující u obasti grunovské nížiny zničil za 3 hodiny 64 tanků aliance MIMOŇ. Poté tanku došla munice, posádka vylezla z tanku, až tedy na řidiče, který tank znehodnotil. Zbylí 4 členové posádky si vytáhli granát a nabíhali na 4 nepřátelské tanky. Další 2 stroje byly zničeny tímto sebevražedným útokem. Další tank, M15/42, pojmenovaný Uran für Sieg!! zničil v oblasti Pertoltic 12 vozidel. Tank se však zasekl a posádka musela stroj opustit stroj byl poté rizprášen Junkers EM 87g v dojmu že je pořád obývaný.
květen 2043: Strážské Knížectví zažívá největší krizi za posledních 80 let. V ulicích se rabuje, znásilňují se krávy, ovce, a dokonce, kočky, a dokonce i lidé. Lidé kradou, protestují. Navíc se zjistilo, že Vischnack nechal založit Sonderkommando Böhm, což také při jeho projevu rozzuřenému lidu popřel. Mezitím se armády koalice MIMOŇ blíží k hranicím Stráže, což Strážský lid taktéž špatně nesl. Vischnack lidu slíbil, že IHNED po projevu se pokusí diplomaticky jednat s aliancí MIMOŇ, aby nějak urovnal situaci. Samozřejmě lhal. Místo toho se uvelebil na trůn a začal sledovat ANIME.
Červen 2043: Lidé se proti Vischnackovi tak bouří, že páchají atentáty, byť se značně odlišnou dávkou inteligence. 2.6. se snažil jeden strážský občan na Vischnackovi udělat tzv. Somálskou vendettu, tj. vykadit se na ruku a hodit exkrement plný metanu do tváře oběti. Exkrement by měl explodovat. Bohužel pro atentátníka útok selhal, jelikož nebyl dostatečně teplý vzduch. Druhý atentát, 16.6. byl chytřejší. Vischnackovi někdo do latríny instaloval protitankovou minu, kterou nastavil tak, aby explodovala už při minimálně slabém kontaktu, tz. když se měl Vischnack vysrat, hovno, které dopadlo na minu mělo spustit detonátor, který měl donutit minu explodovat. To se opravdu stalo, ovšem Vischnack atentát přežil. Během června na něj bylo spácháno na 529 atentátů!
2044: Mimoňské jednotky se dostávají do patové situace. MITOP, firma co vyráběla letadla a náhradní díly do tanků začala stávkovat. Ve firmě se začali zaměstnanci začali vraždit navzájem, což vyústilo ve vraždu ředitele společnosti R.Trpišovského, který byl zabit úderem vibrátoru do hlavy a nakonec byla celá továrna rosprášena těžkým dělostřelectvem a Junkersy které nakonec všechny rozprášily kuličková ložisková ložiska vystřelená z provizorních praků z leteckých gum používaných na prototipech . Ani na bojišti se nedařilo. Major V.Tran, který úspěšně bojoval proti strážanům, byl omylem přejet svým Volvem 960 Executive, který se rozjel z kopce. Vischnack navíc, aby zvýšil své drasticky klesající počty vojáků začal propouštět vězně. Ti si však udělali vlastní divizi "SS-Kackentopf", která po dvou měsících zmizela.
Červenec 2045: Zoufalý Vischnack se snaží z posledních sil ubránit Stráž, ale marně. 6.7. 2045 do Stráže vjíždějí alianční vojska, doprovázena spiknutými strážskými. 8.7. Byl Vischnack svržen a hned na to zabit lidem. Strážské Knížectví je minulostí. Stráž spadá pod Mimoňskou Republiku.
mýty[editovat | editovat zdroj]
V bojích prý byla použita Škoda Henlein.
Traduje se, že Josef Schtuczech se snažil pomoct Mimoňské armádě opiovými rohlíky...
Sonderkommando Böhm je fikce..............
Strážské knížectví existuje.........