Válka o Skalickou Čest
Tento článek se tematicky překrývá s článkem Overwatch. To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
Tento článek se tematicky překrývá s článkem Overwatch (teroristická skupina). To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit. |
„Co to Kurva?!“
„CHEERS LOVE! THE CAVALRY'S HERE!!!!!“
„MUHEHEHEHEHEHHEHAHAHAHAHAHAHHAA, You're not speedy anymore!!“
V roce 2060 se Skalická Velkoříše stala terčem brutální invaze, známé jako operace "Iron Shadow", kterou vedla teroristická organizace Overwatch. Pod záminkou falešných zpráv o vývoji zbraní hromadného ničení ve Skalické Velkoříši se Overwatch rozhodla tento malý, avšak strategicky významný stát v českých zemích vymazat z mapy světa. Tato propagandistická kampaň měla ospravedlnit agresivní vojenské zásahy a získat podporu pro invazi, která však měla pro Skalickou Velkoříši zničující následky.
Domnělý vývoj ZHN[editovat | editovat zdroj]
Skalická Velkoříše se v roce 2060 ocitla v centru mezinárodní pozornosti kvůli zprávám o vývoji zbraní hromadného ničení (ZHN), které šířila organizace Overwatch. Tato propaganda byla součástí širšího plánu na ospravedlnění invaze a následné okupace této malé, ale strategicky významné země. Overwatch tvrdila, že Skalická Velkoříše tajně vyvíjí pokročilé jaderné zbraně a biologické agens, které by mohly destabilizovat celý region střední Evropy.
Podle dezinformací šířených Overwatch měly skalické laboratoře disponovat technologiemi, které dalece přesahovaly možnosti místních vědců. Tato propaganda zahrnovala falešné satelitní snímky a zmanipulované zprávy o tajných podzemních zařízeních, kde mělo docházet k výrobě těchto zbraní. Overwatch dále tvrdila, že Skalická Velkoříše plánuje tyto zbraně použít proti svým sousedům, což mělo vyvolat strach a paniku v mezinárodním společenství.
Navzdory těmto obviněním se později ukázalo, že Skalická Velkoříše neměla žádné programy na vývoj jaderných či biologických zbraní. Mezinárodní inspektoři, kteří byli povoláni po ukončení konfliktu, nenašli žádné důkazy, které by podporovaly tvrzení Overwatch. Skalická Velkoříše byla pouze obětí rozsáhlé propagandistické kampaně, která měla ospravedlnit neoprávněnou vojenskou agresi.
Příprava na invazi (OW)[editovat | editovat zdroj]
Když se falešné zprávy o vývoji zbraní hromadného ničení ve Skalické Velkoříši začaly šířit mezinárodním společenstvím, Overwatch zahájila intenzivní přípravy na vojenskou invazi. Tento proces zahrnoval mobilizaci elitních jednotek, logistické plánování a zajištění podpory veřejnosti a spojenců. Přesvědčivá propaganda a dezinformační kampaně hrály klíčovou roli v získání podpory pro tuto operaci, která měla být rychlá a rozhodná.
Mobilizace sil[editovat | editovat zdroj]
Overwatch povolala své nejzkušenější agenty a vojenské stratégy, aby se připravili na útok. Elitní tým, složený z Reinhardta Wilhelma, Leny "Tracer" Oxton, Angely "Mercy" Ziegler, Winstona a Jacka "Soldier: 76" Morrisona, byl vybrán pro tuto misi díky svým odborným schopnostem a zkušenostem z předchozích operací. Tito agenti byli důkladně připraveni na různé scénáře, které by mohly během invaze nastat.
Logistické plánování[editovat | editovat zdroj]
Přípravy zahrnovaly komplexní logistické plánování, které mělo zajistit hladký průběh operace. Zajištění zásobování, transportu a komunikace bylo klíčové pro úspěch invaze. Overwatch využila své pokročilé technologie k vytvoření detailních map a strategických plánů, které měly pomoci při rychlém a efektivním postupu přes území Skalické Velkoříše.
Propagandistická kampaň[editovat | editovat zdroj]
Overwatch spustila rozsáhlou propagandistickou kampaň, která měla za cíl přesvědčit mezinárodní společenství o nezbytnosti invaze. Falešné zprávy o hrozbě ze strany Skalické Velkoříše byly šířeny prostřednictvím médií a diplomatických kanálů. Tato kampaň měla za úkol vyvolat strach a získat podporu pro vojenskou akci, kterou Overwatch plánovala. Taktiky zahrnovaly i podvržené důkazy a manipulaci veřejného mínění.
Diplomatické manévry[editovat | editovat zdroj]
Overwatch se také snažila získat podporu od svých spojenců a neutralizovat jakoukoli opozici vůči plánované invazi. Diplomatické snahy zahrnovaly jednání s vládami a mezinárodními organizacemi, aby zajistily politickou podporu a legitimitu pro vojenskou akci. Cílem bylo prezentovat invazi jako nezbytný krok pro zajištění globální bezpečnosti a eliminaci domnělé hrozby.
Výcvik a simulace[editovat | editovat zdroj]
Během příprav probíhal intenzivní výcvik a simulace, které měly za úkol připravit agenty na různé situace, se kterými by se mohli setkat během operace. Tým Overwatch trénoval bojové taktiky, infiltrační techniky a záchranné operace, aby byl připraven na jakýkoli možný vývoj situace. Tyto přípravy měly zajistit, že každý člen týmu bude schopen rychle a efektivně reagovat na nepředvídatelné události během invaze.
Tyto rozsáhlé přípravy měly vytvořit dojem, že Overwatch je neporazitelná síla, která dokáže eliminovat jakoukoli hrozbu. Avšak ukázalo se, že tento úkol, není tak snadný, jak ve skutečnosti vypadá.
Příprava (Skalická velkoříše)[editovat | editovat zdroj]
Když Skalická Velkoříše začala zaznamenávat znepokojivé zprávy o možné invazi ze strany Overwatch, rozhodla se rychle a strategicky připravit na obranu svého území. Přestože se jednalo o malý stát, jeho vedení a obyvatelé byli odhodláni chránit svou zemi za každou cenu. Následující kroky charakterizovaly jejich přípravy na nevyhnutelný konflikt.
Nákupy vojenské techniky[editovat | editovat zdroj]
Jedním z prvních kroků bylo posílení vojenského arzenálu. Skalická Velkoříše začala urychleně nakupovat stovky kusů tanků T-72 z dostupných zdrojů. Tyto robustní a osvědčené tanky měly zajistit dostatečnou obrannou kapacitu proti technologicky vyspělejším jednotkám Overwatch. Vedle tanků se investovalo i do modernizace stávajících obrněných vozidel a nákupu dalšího vojenského vybavení, jako byly protiletadlové systémy a těžká dělostřelectva.
Intenzivní výcvik[editovat | editovat zdroj]
Skalická armáda zahájila rozsáhlá cvičení, která měla připravit vojáky na očekávaný střet s elitními jednotkami Overwatch. Výcvik zahrnoval nejen tradiční bojové techniky, ale i partyzánskou taktiku a asymetrický boj, který se ukázal jako velmi účinný v předchozích konfliktech. Vojáci byli školeni v používání nově zakoupené techniky a zbraní, aby maximálně využili jejich potenciál v boji.
Mobilizace rezervistů[editovat | editovat zdroj]
V reakci na hrozbu invaze byla vyhlášena všeobecná mobilizace. Všichni rezervisté byli povoláni do aktivní služby a občané byli vyzváni k přípravě na obranu své vlasti. Mnozí dobrovolníci se přidali k vojenským jednotkám, čímž se výrazně zvýšil počet obránců schopných účinně čelit nepříteli. Mobilizace byla doprovázena náborem nových rekrutů a posílením výcvikových programů pro nové i stávající vojáky.
Pevnostní systémy a opevnění[editovat | editovat zdroj]
Skalická Velkoříše investovala také do výstavby a modernizace pevnostních systémů a opevnění podél svých hranic. Byly vybudovány nové bunkry, zákopy a obranné pozice, které měly zpomalit postup invazních sil a poskytnout strategické výhody místním jednotkám. Klíčová města a průmyslové oblasti byly obehnány silnými obrannými liniemi, které měly chránit civilní obyvatelstvo a klíčovou infrastrukturu.
Zpravodajská činnost a dezinformace[editovat | editovat zdroj]
Skalická zpravodajská služba hrála klíčovou roli v přípravách na invazi. Shromažďovala informace o pohybech a plánech Overwatch a zároveň šířila dezinformace, aby zmátla nepřítele a narušila jeho strategii. Díky efektivní zpravodajské činnosti dokázala Skalická Velkoříše předvídat kroky Overwatch a připravit se na ně s dostatečným předstihem.
Civilní obrana[editovat | editovat zdroj]
Vedení Skalické Velkoříše se také zaměřilo na přípravu civilního obyvatelstva na nadcházející konflikt. Byly zavedeny programy civilní obrany, které zahrnovaly evakuační plány, školení v první pomoci a zabezpečení základních potřeb, jako jsou potraviny a léky. Civilisté byli instruováni, jak se chovat v případě napadení a jak se zapojit do obranných aktivit.
Tyto rozsáhlé a důkladné přípravy umožnily Skalické Velkoříši čelit invazi Overwatch s neuvěřitelnou odvahou a odhodláním. Přestože byla zaskočena rychlostí a brutalitou útoku, její připravenost a odhodlání byly klíčovými faktory, které jí umožnily vzdorovat a nakonec přispět k neúspěchu operace "Iron Shadow".
Chronolog[editovat | editovat zdroj]
Předvečer války[editovat | editovat zdroj]
Propaganda Overwatch (2059):
Overwatch zahajuje rozsáhlou dezinformační kampaň s cílem zdiskreditovat Skalickou Velkoříši. Příběhy o vývoji zbraní hromadného ničení (ZHN) ve Skalické Velkoříši se šíří jako lavina. Satelitní snímky ukazují falešné podzemní bunkry plné raket a chemických laboratoří, zmanipulované dokumenty naznačují tajné plány na globální útok a fingovaná svědectví "přeběhlíků" potvrzují nejhorší obavy.
Sociální sítě, média a diplomatické kanály jsou plné zpráv o hrozící apokalypse, čímž Overwatch úspěšně zvyšuje tlak na mezinárodní společenství, aby podpořilo vojenskou akci. V důsledku této kampaně roste podpora pro vojenskou intervenci, zatímco Skalická Velkoříše čelí obviněním a diplomatickému izolování.
Skalická reakce (konec roku 2059)[editovat | editovat zdroj]
Skalická Velkoříše reaguje na hrozbu intenzivními přípravami na obranu. Nakupují stovky tanků T-72 z různých dostupných zdrojů, mobilizují rezervisty a provádějí intenzivní vojenský výcvik. Podél hranic jsou rychle budovány nové bunkry a opevnění.
V zoufalé snaze posílit své obranné schopnosti obnovuje Skalická Velkoříše výrobu tanků Tiger II. Tyto tanky jsou modernizovány na dieselové motory a přezbrojovány kanóny ráže 120 mm na standard A1, aby lépe odpovídaly moderním bojovým požadavkům. Vzhledem k tomu, že nové produkční kapacity nejsou dostatečné, Skalická Velkoříše dokonce obnovuje staré Tigery II, které byly vyřazeny a používány jako památníky po První Skalicko-Borské válce . Tato historická vozidla jsou pečlivě zrestaurována a připravena na návrat do služby.
Země se sjednocuje proti hrozbě. Výcvikové tábory se plní novými rekruty, kteří se učí bojovat v náročných podmínkách. Místní komunity podporují vojáky, poskytují jim jídlo, oblečení a morální podporu. Přípravy zahrnují rozsáhlé cvičení civilní obrany a budování zásobovacích skladů.
Skalická Velkoříše se zaměřuje také na modernizaci svých stávajících vojenských technologií a infrastruktury. Vojenský průmysl přechází na válečnou výrobu, zaměřuje se na produkci nejen tanků, ale i dalších obranných prostředků. Vyvíjejí se nové obranné systémy, včetně pokročilých protitankových zbraní a vylepšené letecké obrany.
Vláda organizuje rozsáhlé kampaně, aby zvýšila povědomí obyvatelstva o důležitosti přípravy na válku. Veřejné služby a školy pořádají školení pro civilisty o základních dovednostech první pomoci a sebeobrany. Celá společnost se mobilizuje, aby podpořila válečné úsilí.
Morálka ve Skalické Velkoříši roste s každým dalším krokem směrem k obraně vlasti. Lidé jsou odhodlaní a jednotní, přesvědčení, že jejich úsilí je klíčové pro přežití národa. Tento nově nalezený duch jednoty a odhodlání se šíří po celé zemi, připravujíc Skalickou Velkoříši na nevyhnutelný střet s Overwatch.
Začátek konfliktu[editovat | editovat zdroj]
Invaze Overwatch - Operace "Iron Shadow" (jaro 2060):
Elitní tým Overwatch, složený z Reinhardta Wilhelma, Leny "Tracer" Oxton, Angely "Mercy" Ziegler, Winstona a Jacka "Soldier: 76" Morrisona, vtrhne na území Skalické Velkoříše s cílem eliminovat údajnou hrozbu. Operace "Iron Shadow" je zahájena pod rouškou noci, kdy se Overwatch pokouší provést rychlý a rozhodný úder.
První nájezdy se zdají být úspěšné. Overwatch se rychle dostává do klíčových oblastí a začíná neutralizovat domnělé hrozby. Ale situace se rychle mění, když narazí na dobře připravené a motivované skalické obránce.
První střety (duben 2060):
Overwatch narazí na silný odpor Skalické Velkoříše, což zpomalí jejich postup. Partyzánské taktiky a dobře připravené obranné linie způsobují Overwatch značné ztráty. Skalické jednotky ukradnou Winstonovu výzkumnou soupravu a Tracerin chronalický akcelerátor, což způsobí chaos v řadách Overwatch. Napětí mezi elitními agenty roste.
Rozvinutí konfliktu[editovat | editovat zdroj]
Skalické ztráty (květen 2060):
Brutální ztráty mezi skalickými vojáky během prvotních útoků přinutí Angelu "Mercy" Ziegler k přehodnocení svých akcí. Mercy začne poskytovat lékařskou pomoc i zraněným nepřátelům, čímž si získá respekt a přezdívku "Best Milf". Její humánní přístup se stává inspirací pro oba tábory, ačkoli mnoho skalických vojáků se stále dívá na Overwatch s nedůvěrou a nenávistí.
Mercy se stává symbolem naděje a lidství. Na bojišti je vidět, jak ošetřuje zraněné, často pod palbou. Její rozhodnutí poskytnout lékařskou pomoc všem bez rozdílu vede k mnoha dojemným okamžikům, kdy vojáci na obou stranách začínají chápat, že válka má lidské tváře.
Mimoňské legie na pomoc (květen 2060):
Mimoňské legie, elitní jednotky z Mimoňského království, přicházejí na pomoc Skalické Velkoříši. Tyto jednotky se specializují na noční útoky a záškodnickou činnost, což výrazně posiluje obranu. Mimoňské legie provádějí sabotáže na základnách Overwatch, což způsobuje ztráty na zásobách a vybavení.
Mimoňské legie používají neobvyklé metody, včetně útoků z bažin, používání zvukových klamů a nasazování falešných signálů, aby zmátly nepřítele. Jejich znalost terénu a schopnost se dokonale skrýt dává Skalické Velkoříši strategickou výhodu.
Skalický partyzánský útok ze zálohy (červen 2060):
Speciální jednotky SRÁČ (Speciální Rota Asymetrických Činností) provádějí zákeřné útoky na zásobovací linie Overwatch. Taktika narušuje logistiku a morálku nepřítele, včetně krádeže Reinhardtova bojového kladiva. Partyzánské jednotky také provádějí noční přepady a nastražují pasti, což vede k značným ztrátám mezi elitními agenty Overwatch.
Jednotky SRÁČ jsou známé svou schopností překvapit nepřítele tam, kde to nejméně očekává. Sabotují konvoje, kladou miny a provádějí rychlé údery, po kterých se stejně rychle stahují zpět do bezpečí. Reinhardtovo kladivo je vystaveno v hlavním městě Skalické Velkoříše jako symbol odporu a odvahy.
Ponížení členů Overwatch (červenec 2060):
Skalické jednotky provádějí ponižující útoky na členy Overwatch. Lena "Tracer" Oxton je chycena při neúspěšném pokusu o infiltraci a její vybavení je vystaveno na veřejnosti jako trofej. Jack "Soldier: 76" Morrison je nucen sledovat, jak jeho jednotka trpí kvůli neustálým záškodnickým útokům a ztrátě klíčového vybavení. Reinhardt Wilhelm je ponížen při veřejném odhalení jeho ztraceného bojového kladiva, které skalické jednotky ukazují s velkou pompou.
V zoufalé situaci se skalické jednotky uchylují k různým formám ponižování členů Overwatch, aby dále demoralizovaly nepřítele. Lena "Tracer" Oxton je svázána a její chronalický akcelerátor je vystaven na náměstí. Dav se schází, aby sledoval tento ponižující okamžik, což výrazně demoralizuje jednotky Overwatch. Jack Morrison je viděn, jak bezmocně sleduje, jak jeho tým trpí pod neustálými útoky a záškodnickými akcemi.
Lihové milice a další záškodnické činnosti[editovat | editovat zdroj]
V zoufalé situaci začínají skalické jednotky využívat i netradiční taktiky. Lihové milice, skupina ozbrojených štamgastů z místních hospod, se stávají aktivními bojovníky proti Overwatch. Tito veteráni a místní obyvatelé, známí svou odolností a vynalézavostí, začínají provádět sabotáže. Jednou z jejich nejznámějších akcí je "Operace Mokré Spodky", kde skupina členů Lihových Milic v noci pronikla do táborů Overwatch a močila na jejich drahé vybavení.
Zoufalství některých skalických vojáků dosahuje takové úrovně, že se uchylují k bizarním formám odporu. Lihové Milice se dostávají hluboko do týlu nepřítele, kde provádějí akce, které mají za cíl demoralizovat a zesměšnit Overwatch. Po "Operaci Mokré Spodky" se vybavení Overwatch začne porouchávat a vojáci jsou nuceni čistit své zbraně a vybavení s vědomím, že bylo znesvěceno. Tato akce má obrovský psychologický dopad na morálku Overwatch.
Skalická tanková ofenziva (červenec 2060):[editovat | editovat zdroj]
Tankové pluky "Stahlfaust" a "Donnerkeil" pod velením Oberstů Jana "Tiger" Schmidta a Petra "Blitz" Müllera zahajují překvapivé útoky. Přesně cílené operace výrazně oslabují útočící síly Overwatch a zastavují jejich postup. Ofenziva vede k těžkým ztrátám mezi tanky Overwatch a demoralizuje jejich posádky.
Tanky "Stahlfaust" a "Donnerkeil" se ukazují být nečekaně efektivní. Díky vynikajícím taktikám a vedení Oberstů Schmidta a Müllera se podaří zasáhnout klíčové cíle a způsobit zmatek v řadách Overwatch. Tankové jednotky operují s přesností a rychlostí, což je výrazně oslabuje a demoralizuje nepřátelské síly.
Skalické ztráty a frustrace (srpen 2060):[editovat | editovat zdroj]
Navzdory úspěchům jsou ztráty mezi skalickými vojáky těžké, což vyvolává frustraci a odhodlání bojovat ještě tvrději. Brutální boje vedou k vysokému počtu zraněných, kterým Mercy poskytuje lékařskou pomoc, čímž získává respekt nejen od spojenců, ale i od nepřátel. V reakci na ztráty a nedostatek moderního vybavení začíná skalická armáda obnovovat výrobu tanků Pz.Kpfw. IV. Některé tyto tanky jsou přezbrojovány na starší, 105 mm děla kvůli nedostatku novějších protipěchotních zbraní. Tento krok umožňuje skalickým jednotkám pokračovat v boji s obnovenou silou a odhodláním, ačkoliv to znamená návrat k osvědčené, ale starší technologii.
Mercy se stává klíčovou postavou na bojišti, kde neúnavně pracuje na záchraně životů. Její humánní přístup ji činí symbolem naděje a odvahy. Navzdory těžkým ztrátám se skalické jednotky nevzdávají a jejich odhodlání roste.
Závěr konfliktu[editovat | editovat zdroj]
Kapitulace Overwatch (srpen 2060):
Členové Overwatch, obklíčeni a bez možnosti úniku, jsou donuceni kapitulovat. Skalická Velkoříše triumfálně přehraje svou hymnu „Unser Panzerdivision“, což symbolicky zlomí morálku útočníků. Reinhardt Wilhelm je veřejně zbaven své výstroje a postaven před skalické jednotky jako symbol porážky. Skalická Velkoříše slaví své vítězství a svět je svědkem nečekaného konce konfliktu.
Na ostatní členy Overwatch se páchají různé diskreditační akce. Členové Overwatch jsou terčem házení hoven, jejich podobizny a vlajky jsou páleny na veřejných shromážděních. Tato forma psychologického boje má za cíl zničit morálku nepřítele a posílit odhodlání skalických jednotek. Na různých místech jsou pořádány veřejné akce, kde jsou členové Overwatch zesměšňováni a ponižováni.
V posledním aktu války se Overwatch musí smířit s porážkou. Skalická Velkoříše slaví, zatímco Mercy se stává symbolem lidskosti a odvahy. Reinhardt Wilhelm je ponižován před davem, jeho výstroj je symbolicky spálena, což představuje konec nadějí Overwatch. Lena "Tracer" Oxton a Jack "Soldier: 76" Morrison se stahují se zbytky svých sil, zatímco skalické jednotky slaví svůj triumf.
Oslavy ve Skalické Velkoříši jsou velkolepé. Ulice jsou plné lidí, kteří zpívají hymnu a oslavují své hrdiny. Reinhardt Wilhelm je postaven na veřejné pranýři, zatímco jeho výstroj hoří na hranici. Tento okamžik symbolizuje konec nadvlády Overwatch a začátek nové éry pro Skalickou Velkoříši.
Mezinárodní reakce během války[editovat | editovat zdroj]
Prosinec 2059[editovat | editovat zdroj]
- Spojené státy: Jakmile konflikt vypukne, Spojené státy okamžitě vyjadřují plnou podporu Overwatch. Americký prezident prohlásí Skalickou Velkoříši za globální hrozbu a slibuje pomoc ve všech ohledech. Někteří Američané se už připravují na další sezónu seriálu "Válka je peklo, ale my to zvládneme".
- Evropská unie: Členské státy EU nemají jednotný postoj. Velká Británie a Francie podporují vojenskou intervenci, zatímco Německo a Španělsko volají po diplomacii. Evropský parlament svolává mimořádné zasedání, kde se zdá, že každý mluví najednou, což nikoho nikam neposune.
Leden 2060[editovat | editovat zdroj]
- Čína: Čína vyjadřuje obavy z eskalace a volá po příměří. Nabízí se jako zprostředkovatel v mírových rozhovorech, ale při pohledu na rozbíhající se vojenské akce se rozhodne raději zůstat doma a pěstovat rýži.
- Africká unie: Projevuje solidaritu se Skalickou Velkoříší a zdůrazňuje důležitost národní suverenity. Nabízí humanitární pomoc, ale zároveň si uvědomuje, že je lepší zůstat v bezpečí a sledovat situaci z dálky.
Únor 2060[editovat | editovat zdroj]
- Latinská Amerika: Reakce je různorodá. Brazílie a Argentina kritizují vojenskou intervenci a volají po mírovém řešení, zatímco Kolumbie vyjadřuje obavy z destabilizace regionu. Všichni se ale shodují na tom, že by bylo lepší sedět u táboráku s kytarou než jít do války.
- Japonsko a Jižní Korea: Blízcí spojenci Spojených států podporují Overwatch a nabízejí logistickou a humanitární pomoc. Varují před možnými regionálními důsledky, ale zároveň si nemohou odpustit lehký úsměv nad absurdností celé situace.
Březen 2060[editovat | editovat zdroj]
- OSN: Rada bezpečnosti svolává mimořádné zasedání. Generální tajemník OSN vyzývá k příměří a navrhuje vyslání mírové mise. Bohužel, rozdílné názory mezi členy Rady způsobí, že se setkání změní v další zbytečnou debatu, která nikam nevede.
Duben 2060[editovat | editovat zdroj]
- Globální humanitární organizace: Nezávislé humanitární organizace, jako Červený kříž a Lékaři bez hranic, vysílají týmy do zasažených oblastí, aby poskytly lékařskou pomoc a podporu civilnímu obyvatelstvu. Skončí to tak, že se snaží přimět válčící strany, aby aspoň na chvíli přestaly střílet.
Květen 2060[editovat | editovat zdroj]
- Neutrální státy: Švýcarsko a Rakousko vyzývají k mírovému řešení konfliktu a nabízejí své služby jako neutrální zprostředkovatelé. Diplomatické úsilí těchto zemí je zaměřeno na zprostředkování dialogu mezi znepřátelenými stranami, zatímco si znovu a znovu připomínají, že se jim do toho vlastně vůbec nechtělo.
Červen 2060[editovat | editovat zdroj]
- Mezinárodní obchodní komory: Globální obchodní komory vyjadřují obavy z narušení obchodních cest a dodavatelských řetězců. Vyzývají k rychlému vyřešení situace, aby minimalizovaly ekonomické dopady, protože nikdo nechce, aby se jim zastavil přísun nových mobilů.
Červenec 2060[editovat | editovat zdroj]
- Světové veřejné mínění: Na sociálních sítích a v médiích probíhají intenzivní debaty. Veřejné mínění je rozdělené, někteří podporují vojenskou intervenci Overwatch, zatímco jiní volají po mírovém řešení. Nejvíce ale rezonují memy a vtipy na účet obou stran, které přinášejí alespoň trochu odlehčení.
Srpen 2060[editovat | editovat zdroj]
- Mezinárodní humanitární krize: OSN a další organizace varují před hrozící humanitární krizí. Vyzývají k okamžitému ukončení bojů a poskytnutí humanitární pomoci civilnímu obyvatelstvu. V praxi to znamená, že se všichni snaží najít někoho, kdo by do toho šel místo nich.
Mezinárodní reakce po válce[editovat | editovat zdroj]
Září 2060[editovat | editovat zdroj]
- Spojené státy: Po kapitulaci Overwatch jsou Spojené státy v šoku. Prezident pořádá mimořádnou tiskovou konferenci, kde prohlašuje, že "tohle jsme nečekali, ale musíme se poučit." Vysílají diplomatickou misi, která má za úkol vyjednat podmínky propuštění zajatců a obnovu diplomatických vztahů. Veřejnost sleduje situaci s mixem rozčarování a úlevy, že je válka konečně u konce.
- Evropská unie: Reakce v Evropě jsou smíšené. Některé země vítají konec konfliktu a okamžitě volají po mírovém procesu a rekonstrukci, zatímco jiné jsou rozhořčené porážkou Overwatch a obávají se destabilizace regionu. Evropský parlament schvaluje humanitární pomoc a zvažuje sankce proti Skalické Velkoříši za válečné zločiny.
Říjen 2060[editovat | editovat zdroj]
- Čína: Čína se snaží zaujmout klidnou a pragmatickou pozici. Vysílá mírovou delegaci a nabízí se jako prostředník pro poválečné rozhovory. V Pekingu se koná summit, kde se diskutuje o rekonstrukci a budoucím uspořádání regionu. Čínští diplomaté se snaží využít situace k posílení svého vlivu.
- Africká unie: Africká unie vyjadřuje radost z konce bojů a vyzývá k okamžitému zahájení mírového procesu. Mnohé africké státy nabízejí pomoc při obnově a humanitární pomoc obyvatelstvu Skalické Velkoříše. Doufají, že tímto krokem získají mezinárodní uznání a posílí své postavení na globální scéně.
Listopad 2060[editovat | editovat zdroj]
- Latinská Amerika: Brazílie a Argentina vedou iniciativu na poskytnutí humanitární pomoci a zahájení diplomatických rozhovorů. Kolumbie se připojuje k těmto snahám a společně organizují regionální summit zaměřený na stabilizaci situace ve Skalické Velkoříši. Latinoamerické země se snaží prosadit své humanitární a mírové iniciativy na mezinárodní úrovni.
- Japonsko a Jižní Korea: Obě země vyjadřují své zklamání nad porážkou Overwatch, ale zároveň volají po mírovém řešení a spolupráci na obnově zničených oblastí. Japonsko a Jižní Korea posílají týmy odborníků na obnovu infrastruktury a nabízejí technologickou pomoc při rekonstrukci.
Prosinec 2060[editovat | editovat zdroj]
- OSN: Organizace spojených národů svolává mimořádné zasedání, kde se schvaluje rezoluce o poválečné obnově a humanitární pomoci Skalické Velkoříši. Generální tajemník OSN vyzývá všechny členské státy k přispění na fond pro rekonstrukci a obnovu. OSN také ustanovuje vyšetřovací komisi, která má za úkol prozkoumat obvinění z válečných zločinů.
Leden 2061[editovat | editovat zdroj]
- Globální humanitární organizace: Červený kříž, Lékaři bez hranic a další organizace rozšiřují své operace ve Skalické Velkoříši. Poskytují zdravotní péči, potravinovou pomoc a podporu při obnově komunit. Jejich přítomnost pomáhá stabilizovat situaci a zmírnit utrpení civilního obyvatelstva.
Únor 2061[editovat | editovat zdroj]
- Neutrální státy: Švýcarsko a Rakousko se aktivně zapojují do poválečných rozhovorů. Nabízejí své služby jako zprostředkovatelé a pořádají několik setkání mezi bývalými znepřátelenými stranami. Jejich cílem je dosáhnout trvalého míru a podpořit ekonomickou obnovu regionu.
Březen 2061[editovat | editovat zdroj]
- Mezinárodní obchodní komory: Po skončení konfliktu se obchodní komory zaměřují na obnovu a posílení obchodních cest. Podnikatelské subjekty z celého světa investují do rekonstrukce infrastruktury a obnovy průmyslu. Světové ekonomické fórum pořádá zvláštní zasedání zaměřené na ekonomickou obnovu Skalické Velkoříše a její reintegraci do globální ekonomiky.
Duben 2061[editovat | editovat zdroj]
- Světové veřejné mínění: Veřejné mínění se po skončení války výrazně mění. Lidé po celém světě volají po míru a obnově. Na sociálních sítích a v médiích jsou populární příběhy o lidskosti a odvaze, zejména příběh Angely "Mercy" Ziegler, která se stala symbolem naděje a lidskosti. Zesílené volání po míru a spolupráci vede k novým iniciativám a projektům zaměřeným na prevenci konfliktů.
Květen 2061[editovat | editovat zdroj]
- Mezinárodní humanitární konference: OSN pořádá velkou humanitární konferenci, na které se diskutuje o poválečné obnově a podpoře pro civilní obyvatelstvo Skalické Velkoříše. Výsledkem je založení mezinárodního fondu pro rekonstrukci, do kterého přispívají státy, mezinárodní organizace i soukromé subjekty.
Reakce Skalické Velkoříše vůči ostatním sátům[editovat | editovat zdroj]
Září 2060, Spojené státy: V reakci na porážku Overwatch, která se pokusila zasáhnout na jejich území, Skalická Velkoříše vítá diplomatickou misi Spojených států, avšak zdůrazňuje potřebu respektování své suverenity a nově získané moci. Při jednáních naznačuje, že případné propuštění zajatců z Overwatch a normalizace vztahů budou záviset na splnění určitých podmínek, jako je zrušení ekonomických sankcí a přijetí závazků k nevměšování se do jejich vnitřních záležitostí.
Říjen 2060, Evropská unie: Skalická Velkoříše reaguje na různé reakce z Evropy s opatrností. Zatímco vítají humanitární pomoc, varují před jakýmkoli pokusem o zasahování do jejich vnitřních záležitostí. Skalická Velkoříše souhlasí s přijetím evropské pomoci, ale pouze za podmínky, že EU nebude usilovat o politické ovlivňování.
Čína: Skalická Velkoříše má k Číně hlubokou nedůvěru a nesnášenlivost, kterou veřejně vyjadřuje. Obviňují Čínu z podpory svých nepřátel a z pokusů o destabilizaci regionu. Diplomatické vztahy jsou napjaté a Skalická Velkoříše odmítá jakékoli čínské iniciativy zaměřené na spolupráci či vyjednávání. Veřejné projevy v Skalické Velkoříši často zdůrazňují negativní postoj vůči čínské vládě a varují před „čínskou hrozbou“.
Listopad 2060, Africká unie: Skalická Velkoříše oceňuje podporu afrických států a souhlasí s přijetím humanitární pomoci. Spolupráce s Africkou unií je viděna jako příležitost pro posílení vztahů a rozvoj nových obchodních cest. Skalická Velkoříše navrhuje společné projekty zaměřené na infrastrukturu a zemědělství.
Latinská Amerika: Skalická Velkoříše vítá iniciativy z Latinské Ameriky, zejména humanitární pomoc a diplomatické rozhovory. Nabízí reciproční spolupráci v oblasti obchodu a kultury. Zároveň zdůrazňuje, že očekává respektování své suverenity a vnitřních záležitostí.
Prosinec 2060, Japonsko a Jižní Korea: Skalická Velkoříše reaguje pozitivně na nabídky Japonska a Jižní Koreje týkající se technologické a humanitární pomoci. Spolupráce je rozšířena na oblasti vědy a technologie, s důrazem na obnovu zničené infrastruktury. Skalická Velkoříše však trvá na tom, že jejich územní integrita a nezávislost musí být respektována.
Leden 2061, OSN: Skalická Velkoříše přijímá rezoluci OSN o poválečné obnově, ale varuje před jakýmkoli pokusem o zasahování do jejich politického systému. Spolupracují s OSN na humanitárních a rekonstrukčních projektech, ale trvají na tom, že veškeré činnosti musí být konzultovány s jejich vládou.
Únor 2061, Neutrální státy: Skalická Velkoříše vítá iniciativy Švýcarska a Rakouska a souhlasí s jejich rolí zprostředkovatelů. Cení si jejich neutrálního postoje a otevřenosti k dialogu. Společně organizují několik setkání zaměřených na dlouhodobý mír a ekonomickou stabilizaci.
Březen 2061, Mezinárodní obchodní komory: Skalická Velkoříše se aktivně zapojuje do diskuzí s mezinárodními obchodními komorami a podporuje investice do rekonstrukce a rozvoje infrastruktury. Otevírají se nové obchodní možnosti a Skalická Velkoříše zdůrazňuje, že je připravena spolupracovat s mezinárodními partnery, kteří respektují jejich suverenitu.
Duben 2061, Světové veřejné mínění: Skalická Velkoříše využívá mezinárodních médií k propagaci svého vítězství a humanitárních iniciativ. Snaží se vylepšit svůj obraz v očích světové veřejnosti a ukázat, že jsou ochotni spolupracovat na mírových projektech. Skalická Velkoříše zahajuje různé kulturní výměny a programy, které mají za cíl posílit mezinárodní porozumění.
Květen 2061, Mezinárodní humanitární konference: Skalická Velkoříše se aktivně účastní humanitární konference OSN a souhlasí s podmínkami mezinárodního fondu pro rekonstrukci. Zároveň trvají na tom, že veškeré projekty musí být schváleny jejich vládou a musí respektovat jejich vnitřní politiku a zájmy.
Co bylo s členy OW[editovat | editovat zdroj]
Reinhardt Wilhelm: Po porážce Overwatch se Reinhardt Wilhelm, slavný německý rytíř, vrátil do své domoviny. Přestože je Skalická Velkoříše velmi opatrná vůči jakémukoli přeživšímu agentovi Overwatch, jeho pověst a čestný charakter mu zajišťují určitý respekt i mezi jeho bývalými nepřáteli. Reinhardt nadále bojuje za spravedlnost a ochranu nevinných, i když to znamená operovat mimo oficiální struktury.
Lena "Tracer" Oxton: Lena Oxton, známá jako Tracer, byla zajata během finálního střetu se Skalickou Velkoříší. Je držena jako válečný zajatec a její propuštění je jedním z bodů vyjednávání mezi Skalickou Velkoříší a jejich protivníky. Tracer zůstává symbolem odboje a naděje pro mnoho bývalých členů Overwatch. Její nezdolný duch je inspirací pro ty, kdo nadále bojují proti útlaku.
Angela "Mercy" Ziegler: Angela "Mercy" Ziegler se po válce stala symbolem lidskosti a odvahy díky své neúnavné lékařské pomoci zraněným vojákům na obou stranách konfliktu. Navzdory jejímu členství v Overwatch je oslavována a Skalická Velkoříše jí udělila medaili za humanitární zásluhy. Mercy má však pochyby ohledně úmyslů Francie, USA a Velké Británie, jejichž politiku vnímá jako potenciální hrozbu pro mír a stabilitu v regionu. Nyní působí jako čestná velvyslankyně pro humanitární záležitosti, cestuje po světě a propaguje mír.
Winston: Po porážce Overwatch se Winston, geneticky upravený gorilí vědec, stáhl do izolace a pracuje na tajných projektech, které by mohly obnovit Overwatch nebo vytvořit novou obrannou sílu. Jeho brilantní mysl je nyní zaměřena na nalezení způsobů, jak bojovat proti dominanci Skalické Velkoříše a chránit nevinné. Winston stále věří v ideály, které vedly k vytvoření Overwatch, a snaží se je udržet naživu.
Jack "Soldier: 76" Morrison: Jack Morrison, známý jako Soldier: 76, se po porážce Overwatch stal nejhledanějším mužem Skalické Velkoříše. Stal se terčem intenzivního pronásledování, protože je považován za jednoho z hlavních strůjců invaze. Přesto pokračuje ve svém osobním boji proti nespravedlnosti, skrývá se a stále bojuje za svou představu spravedlnosti. Morrison se nevzdává naděje na lepší svět a nadále podporuje odbojové skupiny, které sdílejí jeho ideály.