První Desenská válka

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Desná.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Adolf Hitler vyhlazuje Desnu se zemí

První Desenská válka byla válka mezi Hitlerem a Desňáky.

Průběh války[edit]

K výraznému úpakdu (odpadku) dochází roku 1945 začátken druhé světové hádky. Adolf Hitler se tenkrát chtěl usadit právě v Desné, v horách. Když došlo k rozpráskání přehrady a Desná se poškodila, Hitler viděl co se děje a rozkázall vojsku: Vyhladit obec Desnu. Započínala "První Desenská válka" Vyhladil ji a zbombardoval do posledního atomu. Jenže jak víme, Hitler prohrál válku. Češi obydlili místo a budovali osadu, která se měla přeměnit z městysu na město. A povedlo se jim to. Z Desráče (byl tam tenkrát samej sráč) se tomuto místu začalo v roce 1975 říkat Desná.

Pahýl Tento článek je příliš krátký na to, abyste se z něho něco dozvěděli. Pokud se chcete podívat na podobné zvratky, navštivte slovenskou Wikipedii.
Merkava-2.jpg Války edit 
Atomové bomby na velrybyBitva na Bílé hořeBitva u BasryBitva u Little Big HornuBitva u VídněBlitva u SudoměřeCovidová válkaČesko-norská válkaDesenská Covidová válkaDívčí válkaFlamewarHitlerovo vítězstvíChilsko-česká válkaKonfliktní týmKopřanská krizeKřižácké výpravyPedijská válkaMalá Desenská válkaMimoňská občanská válkaNultá světová válkaPrvní světová válkaDruhá světová válkaRovníková válkaŘeporyjská válkaSedmidenní válkaPrvní Desenská válkaDruhá Desenská válkaTřetí Desenská válkaSlovensko-francouzská válkaStalingradský kotelStrážsko-libereckokrajská válkaStudená válkaSvětová válkaSyrská občanská válkaŠumavské povstáníŠvýcarská invaze do LichtenštejnskaTřetí světová válkaVálka dvou NecyklopediíVálka s čolkyVálka s švábyVálka volůZimní válka