Análnas

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

Análnas (staročesky ananas) je druh tropického ovoce, stejně jako banánas nebo citrusy. Jak již jeho název napovídá, je tento druh ovoce přímo určen pro vkládání do análního otvoru. Pro tento účel má totiž ideální tvar a povrchovou strukturu pro maximální potěšení. Pro laiky může být pro prvotní použití překážkou jeho listový střapec, který se obvykle odstraňuje. Zkušení fajnšmekři však tuto ozdobu ponechávají a užívají si nevšední pichlavou slast.

Kvůli nedostupnosti těchto plodů v Evropě byla v polovině 19. století vytvořena kovová napodobenina. Studený kov se však nelíbil Alfredu Nobelovi, jenž se rozhodl tuto napodobeninu upravit. Jeho idea spočívala v zahřívání kovu. Nejdříve do kovového odlitku vyvrtal otvor, který poté naplnil lihem. Ten se však ukázal jako málo výhřevný, proto jej nahradil nitroglycerinem. To se však při první zkoušce na dobrovolníkovi v roce 1864 ukázalo jako fatální. Po zapálení zápalné tkaničky došlo k explozi a roztrhání těla testovacího dobrovolníka. Přestože se kovový model neuplatnil pro svůj původní účel, Alfred Nobel pochopil co se stalo a předmět si nechal patentovat jako ruční granát.


Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariAnálnasBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBombax pentandrumBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřDynamitový stromEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKulčibaKlementýnkaKokoticeKonopí setéKvitko domácíLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPampeliška domácíPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýRůžeSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVařené větveVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí