Kvitko domácí

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Kvitko domácí
Kvitko domácí.jpg
Jeden z možných exemplářů kvitka domácího (zřejmě majitel typu obyč; viz níže)

Vědecká klasifikace
Říše: Rostliny (Plantae)
Podříše: libovolná
Oddělení: různé
Třída: určitě taky nějaká
Řád: náhodný
Čeleď: nezdárná
Rod: Kvitko (Floris)
Binomické jméno
Kvitko domácí (Floris domesticus)

Kvitko domácí je poddruh rostliny, která většinu žije ve vnitřních prostorech. Většinou ho najdeme v květináči, takže se něj musí někdo starat (většinou majitel).

Výskyt[edit]

Kvítkem domácím může být prakticky libovolná rostlina, od petúnie přes cypřiš až po velmi specifické druhy, jakým je například Adelaide kratzmari. Kvitko je velmi přizpůsobivé, a tak může žít skoro kdekoliv, jen se něj někdo musí starat.

Domácnosti[edit]

Zde se vyskytuje na různých parapetech, skříních, stolech a dalších kusech nábytku, popřípadě na zemi. Mezi obvyklé místnosti patří pokoje, ložnice, pracovny, obýváky, kuchyně, jídelny. Kvitko sice dokáže přežit skoro kdekoliv, ale nemá moc rádo kotelny, garáže, sklepy, celkově místa, kde je temno a chlad.

V domácnostech se může setkat s nejrozrůzněnější škálou majitelů. (Původ pojmenování "majitele" povstal ze slov mají tele. V době současné se však v domácnosti telata vyskytují už jen ve formě pubertálních dívek.) Majitel svou držbu kvitka domácího může delegovat na zplnomocněného pečovatele florálního.


Obchody[edit]

Do této skupiny patří různé hobby markety, květinářství, zahrádkářství a někdy i supermarkety.

Hobby markety[edit]

Zde se kvitka vyskytují na různě velkých policích, regálech, případně na zemi (pokud je kvitko moc velké). Tradičně se toto místo výskytu nachází v oddělení zahrady.

Mladá kvitka na tomto místě čekají na svého nového majitele.

Bývá tu o ně dobře postaráno. Nebo jen tyto podniky chtějí, abychom si to mysleli, protože podle určitých zdrojů jsou tyto hobby markety pouze nelegální pěstírny kvitek. Kvitka tu jsou údajně pěstovány v nevyhovujících podmínkách (mají málo místa, špatné pěstitele, málo světla, živin, dihydrogenmonoxidu a dalších věcí, které kvitka k životu potřebují) a někdy jsou na nich i prováděny nerostlinské genetické experimenty.

Květinářství a zahrádkářství[edit]

Tady čekají na svého majitele mladá kvitka, ale i zárodky kvitek.

Typicky bývají menší než hobby markety.


Veřejné prostory[edit]

V této skupině jsou zastoupeny různé úřady, kanceláře, pošty, školy atd.

Zde se kvitka vyskytují na chodbách, někdy i v samotných kancelářích.

Zpravidla se na tomto místě výskytu o jedince nestará majitel kvitka, ale nějaký zaměstnanec s konvičkou.

"Majitel" kvitka[edit]

Majitel bývá většinou ten, kdo se o kvitko stará. Zalévá ho, dává mu živiny, občas přesazuje...

Je mnoho druhů majitelů, od skvělých po příšerné.

Obyč[edit]

Tento člověk (či jiný tvor) se o něj vcelku dobře stará. Zalévá ho, přesazuje, dodává mu živiny a poskytuje přístřeší.

Tento druh bývá nejběžnější.

Vegan nebo vegetarián[edit]

Tento druh bývá u kvítek velmi neoblíbený a je pro ně smrtelně nebezpečný. On totiž kvitka velmi rád žere. Kvitka se ale proti němu nemohou ubránit, pokud nemají trny, jsou jedovaté nebo nechutné.

U tohoto druhu zůstávají jedinci až do své smrti, ale narozdíl od většiny ostatních majitelů je doba mezi kaufem a smrtí krátká.

Vědec[edit]

Tento druh je lepší než předchozí druh (no, jak kdy). Někdy ho mají kvitka ráda a někdy ne.

Vědec provádí na kvitkách různé experimenty. Od dobrých (zlepšování vlastností, dobrovolný rostlinný sex...) až po smrtelné (vědomé zanedbání péče, mutovaní rostlin proti jejich vůli...).

Tento typ občas i spolupracuje s hobby markety.

Orchidejová ženská[edit]

Tato druhyně vlastní hlavně orchideje, výjimečně i jiné. Orchideje se u ní nalézají typicky na parapetech.

Bývají to často starší ženy, které mají mnoho příbuzných a známých.

Orchideje se u tohoto druhu nejčastěji rozmnožují při jisté události zvané oslava narozenin. Tehdy se počet jedinců rozroste o jeden až tři kusy. Někdy to bývá i více.

Pěstitel marihuany[edit]

Tento druh (jak už bylo řečeno nahoře) pěstuje marihuanu. Jeho oblíbenost u kvitek se vědeckému týmu nepodařilo zjistit, protože všeci byli zhulení (jo, dokonce i kytky se můžou zhulit). Je ale velmi neoblíbený u policie, podle nich je to prý nelegální. Ostatní obyvatelstvo ho ale má rádo, je s ním totiž prdel a ještě k tomu může dodávat ostatním hulivo.

Škodlivost kvitka domácího[edit]

Kvitko domácí je, bez ohledu na jeho jakoukoliv další specifikaci, destruktivně dřevokazné. Své zhoubné působení provádí skrytě a dlouhodobě. Následky jeho destruktivní činnosti se objeví teprve při jeho přesouvání na jiné místo. Pak teprve je zjištěn nevratně zničený povrch nábytku, přesně kopírující tvar vodozádržné misky pod kořenáčem, který se dosud pod ní skrýval. Velmi často je dřevo nábytku prohnilé do značné hloubky. V extrémních případech, specielně tehdy, je li kvitko domácí umístěno na skříni, může být podkvítková hniloba natolik mohutná, že květináč i s kvítkem domácím propadne skrz vyhnilou díru dovnitř. V takových případech nastává i následná desintegrace tabulového skla, a to tehdy, kdy do nepříčetna nasraná majitelka postižené skříně a jejího obsahu ve stavu vrcholné excitace vyhodí celé to kvitko domácí skrz zavřené okno ven.

Problematické může být i umístění květináče s kvitkem domácím (zde specielně s petúnií) na vnějším okenním parapetu. Blíže viz Stopařův průvodce po Galaxii.

Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariAnálnasBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKlementýnkaKokoticeKonopí setéKvitko domácíLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVařené větveVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí