Marihuana

From Necyklopedie
(Redirected from Rostliny)
Jump to navigation Jump to search
Hosana!

„Potom řekl Bůh: Zploď země trávu, [a] bylinu vydávající símě, [a] strom plodný, nesoucí ovoce podlé pokolení svého, v němž by bylo símě jeho na zemi. A stalo se tak.“

- Genesis 1, 11 (Kral)

„Maminko, jak jsem se narodila?“
„Jednou nám s tatínkem bylo moc hezky, tak jsme se rozhodli, že spolu zasadíme malé semínko. Tatínek ho dal pěkně do hlíny a já se o něj starala a oba jsme chtěli, aby z něj jednou vyrostla velká zdravá kytička. A tak se stalo, že jsme jednoho dne uviděli malý lístek a pak další a další a za pár měsíců to byla velká rostlinka, která nám dělala velkou radost. A když to bylo devět měsíců, nastal čas. S tátou jsme ji otrhali, usušili, smotali brčko a zhulili se tak, že jsme při šukání zapomněli na kondom.“

- Neviditelný Pes
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Marihuana na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png
Skunk z produkce tuzemské firmy Ganja a.s.
Reklamní billboard na Smíchovskou Santošku
Špek Miloš Zeman si dává špeka.
Pokročilý výrobek Smíchovských továren
V Rusku mají k marihuaně dlouhodobě dobrý vztah. Na fotografii žáci základní školy a jejich oblíbené "pozemky"
Krabicka.jpg
Maihuanová plantáž na Smíchově.

Marihuana (Konopí Sjeté, latinsky Cannabis Laxativa) je zelená rostlina překrásného vzezření a omamné vůně. Semena konopí patří mezi vyhledávanou rostlinnou pochoutku, zvanou ptačí zob. Zejména sýkorky pořádají v období zrání divoké nálety na konopné plantáže a neurvale se mezi sebou rvou o ty nejlepší kousky. Spoustu semen přitom rozhází po širokém okolí, což způsobuje vpravdě invazivní šíření konopí všude tam, kde mají konopné rostlinky sebemenší šanci zakořenit.

Účinky[edit | edit source]

Po této rostlince má poživatel výbornou náladu, svět se mu zdá hezčí, barevnější a veselejší, z nepřátel se stávají kamarádi atd. Na jedince v pubertálním věku má vliv velice dobrý, jelikož se potom usmívají a začínají mít rádi dokonce i své rodiče a především nejsou tak protivní/otravní (dosaďte dle potřeby).

Tato rostlina je blahodárná i celospolečensky. Vždy je totiž lepší narazit na vysmátého zhulence než na agresivního vožralu, nebo dokonce na perníkem naspídovaného rafana.

Užívání[edit | edit source]

Doporučuje se především lidem nespokojeným, ustaraným nebo zakomplexovaným (je jedno čím), ale také malým dětem (cca od 3 let), puberťákům, adolescentům, lidem ve středním věku i důchodcům, a vůbec.

Konopí je možno aplikovat cestou hulební nebo perhubicky coby poživatinu (obvykle jako specielní koření do vhodného pečiva).

Při výrobě konopných koláčků a podobných mňamek jest ovšem uvážiti, že kyselina tetrahydrocannabinolová, v množství větším než malém obsažená i v matroši, který by zkušený uživatel povržlivě nazval "pěkná slabota", se při delšímu vystavení teplotě nad 150°C dekarboxyluje. Tedy urve se jí její kyselý ocásek - a začnou se dít věci.
Výsledkem je totiž vznik aktivního THC, čímž síla takto upraveného matroše vzroste patnáct až dvacetkrát. Důsledkem je, že zamýšlená poklidná párty se díky nevinnému pečivu může změnit ve fakt divoký mejdan, spojený s mohutným ztřískáním se všech zúčastněných. Je to dáno tím, že zatímco příliš zhulenému žváro prostě z huby vypadne, konopí požité ve svých účincích nezadržitelně pokračuje až tam, kam jste se snad ani dostat nezamýšleli.

Naštěstí konopím, jak dosud bylo letitou zkušeností empirickou i seriosním medicinským výzkumem prokázáno, se nelze předávkovat fatálně - tedy až na níže uvedenou výjimku:
Konopné vlákno, které se coby vedlejší produkt pěstování konopí dá získat, se využívalo (a snad ještě i využívá) v textilním průmyslu, papírnictví, výrobě tepelně isolačních materiálů, a v řadě neposlední i v provaznictví - od výroby motouzů až po fakt macatá lodní lana - ty už něco vydrží, jak zpívá skupina Kabát.[1]
Konopný špagát byl díky své pevnosti a snadné dostupnosti hojně využíván i pro konečná řešení různých bezvýchodných situací. Výsledkem takto užitého konopí pravidelně bývá takzvaný "final trip", nebo též "ultimate experience".

I konopí může zabíjet!

Toto je též jediný známý způsob užití konopí, kdy je možno se konopím vskutku fatálně předávkovat.

Pěstování[edit | edit source]

Marihuana se pěstuje hlavně v Česku a v Moravistánu. V obou těchto zemích existují rozsáhlé plantáže na polích jejichž okraje jsou lemovány kukuřicí nebo slunečnicí. Letitá tradice, fortel venkovského obyvatelstva a odborné znalosti Čechů, Moravanů a dalších pronárodů obývajících Česko přináší každoroční bohaté žně. České (Řízlink Zbraslavský, Svatoprokopská tráva, Smíchovská Santoška, Úsměvná Mrázovka) a Moravské odrůdy (Bystrcká zelená, Král Marihradu, Rulantská bílá paní) slaví každoroční úspěchy na světových výstavách a veletrzích. České odrůdy převzali Holanďané a podvodně je vydávají za vlastní úspěchy. V padesátých letech minulého století se v rámci pomoci rozvojovým zemím od nás pěstování marihuany rozšířilo také do Afgánistánu, Indie, Kambodže, Mongolska a Ruska.

Nové odrůdy a způsoby pěstování[edit | edit source]

Láska lidí k této rostlině je natolik velká, že se v poslední době rozmohl trend pěstovat marihuanu doma ve speciálně upravené skříni (tzv. indór), do které se instaluje světelný zdroj (jako náhrada slunce), ventilátory (jako náhrada větru) a rozprašovač nebo zvlhčovač vzduchu (náhrada za déšť). Tento trend se do světa dostal z Ruska v rámci akce "Poroučíme větru&dešti". V devadesátých letech se do indorového pěstování marihuany dostala nová metoda hydroponie, kde se jako pěstební médium místo půdy používá voda obohacená o živiny. Takže místo z půdy mohou rostliny vyrůstat i na půdě.

Indórové pěstování a hydroponie způsobily také posun ve šlechtitelských snahách a nové odrůdy na sebe nenechaly dlouho čekat.

V posledních letech byly díky těmto metodám vyšlechtěny tyto odrůdy:

 • Podlampoffka
 • Pražský skéro
 • Hydročutka
 • Hydroskunk za dvě pade
 • Mořská okurka
 • pořádnej skunk z Wysočiny woe 24
 • od HU voe nebo bači
 • Maminčina domácí
 • Míchač hoven (ale dává dobře)
 • Zelé jak bič
 • Kokoška
 • Pravda a láska - o jejím vyšlechtění je film Kameňák 4.

Obchod s marihuanou[edit | edit source]

Volno!

Obchodování s marihuanou je celosvětově uznávaná živnost. S marihuanou se také obchoduje na všech světových burzách s výjimkou USA, kde kvůli lobby kokainových narkobaronů byl obchod s marihuanou zapovězen. Cena komodity se určuje jednou ročně podle výnosů na Světové plantáži (mezinárodní sdružení pěstitelů v Česku, Afgánistánu a Indii). Konopí z plantáží se zpracovává na marihuanu samotnou, hašiš, hašišovou marmeládu a olej, dodává se také ke druhotnému zpracování do čokoládoven. Přes velkosklady putuje marihuana do tzv. coffeeshopů, které najdete minimálně na každém druhém rohu v každém dobrém městě. Obchod marihuanou je celosvětově osvobozen od zdanění.

Největší tržiště s marihuanou se nachází na Václavském náměstí. Otevírá vždy po setmění, aby byla uspokojena poptávka i mimo otvírací dobu zmíněných coffeeshopů.

Domácí produkce marihuany je určena především pro samozásobování (po produktu je velká poptávka, úroda ze Světové plantáže většinou nevystačí na celý rok), ale každý se rád o své přebytky podělí, popř. část své úrody prodává po večerech v restauracích a barech. Pouliční prodej marihuany je oblíbenou formou letní brigády pro studenty a důchodce. Weed hustling (anglický výraz pro pouliční prodej marihuany) je, i přes v zákoně zakotveném zákazu prodeje, součástí zkoušky z dospělosti u většiny afroamerických kmenů.

Joint Venture

Marihuana ve hrách[edit | edit source]

Nedávno se z Australského ostrova začala ozývat kritika nově vydávané hry VypadniVen 3(Fallout 3). Kritikům však nevadí fakt, že hra je přehnaně násilná, ale to, že drogy v ní zařazené se jmenují příliš podobně jako v reálném žívotě. Od těch dob... Marihuana je mrtvá, ať žije hypertabák (nebo Buffout, Mentats ap.)!!!

Lékařské využití marihuany[edit | edit source]

Je potvrzeno že marihuanou lze léčit přílišnou ospalost i nespavost. Záleží, jak je zrovna potřeba.

Konopí vhodně požité je i dobré analgetikum - migrénám tvým zatopí dobré české konopí!

Pojmenováno po marihuaně[edit | edit source]


Růžový slon.jpg
CukrHalucinaceHašišHoubičkaChlastInstititut výzkumu muchomůrekInternetKafeKekafiKokainKukutikiLSDMarihuanaOkenaOkurkaPervitinPADSmajlíkŠňupajnTelevizeToulen
Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariAnálnasBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBombax pentandrumBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřDynamitový stromEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKulčibaKlementýnkaKokoticeKonopí setéKvitko domácíLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPampeliška domácíPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýRůžeSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVařené větveVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí