Pýr-tu-pýr

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


„Tu pýr or not tu pýr, that is the question.“

- Švejkspýr

Pýr tů-pí-r[edit | edit source]

Stručný náčrt rostliny pýru zkrouceného, aby jej pochopil každý nýmand.

Pýr zkroucený, často označovaný též pýr , je běžně rozšířený plevel. Zkráceně se v běžné mluvě drsné mládeže zkracuje na P2P.

Vzorec odkazuje na pokusy o změření jeho délky, které se datují od raného středověku. Několika generacemi alchymistů a pokustónů bylo zjištěno, že je to mrcha křivá a nedá se změřit pravítkem. Původce teorie s délkou není jistě znám, ale existují hypotézy, že se jedná o Nikolu Teslu, protože pýr prý blízce souvisí s jedním z jeho nejvýznamnějších objevů - taktickým rezonátorem částic.

V novověku byla tato teorie ověřena s přesností na dva a půl desetinného místa pomocí papírového měřítka, které se dá snadno ohnout. Podle některých konspiračních teorií ale nemůže být toto měření nikdy přesné, protože je v rozporu s prvním zákonem termodynamiky[1].

Pírt upír[edit | edit source]

Upír, jehož křestní jméno je Pírt.

Pýr! TU, pýr![edit | edit source]

Peer-to-peer[edit | edit source]

Je francouzský výraz, který znamená čurák k čurákovi.

Pýr-tu-pýr[edit | edit source]

Pýr-tu-pýr (latinsky Elytrigia Torrentum) je zvláštní odrůda pýru. Objeven byl teprve roku 2001 Bramem Cohenem.

Pýr-tu-pýr se od běžného pýru odlišuje decentralizovanou struktourou rostlin i jejich kultur. V rostlinách neexistují cévní svazky ani žádná jiná centralizovaná vodivá pletiva, veškerý traffic (živiny) probíhá prostě od pýru k pýru. Rozmnožování probíhá stažením speciálního semene pýr-tu-pýru do zeminy, kde si semeno již samo stáhne vše potřebné od ostaních pýr-tu-pýrů. Tento pýr se nejčastěji rozmnožuje v biotopech jako The Pirate Bay apod.

Pýr-tu-pýr je bohužel na seznamu ohrožených druhů, neb nasraní ochránci běžných pýrů i GSP (growth services provider) proti nim z nepochopitelných důvodů bojují různými pýrycidy.

Pí r * tupý R[edit | edit source]


Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariAnálnasBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBombax pentandrumBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřDynamitový stromEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKulčibaKlementýnkaKokoticeKonopí setéKvitko domácíLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPampeliška domácíPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýRůžeSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVařené větveVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí