Pýr-tu-pýr

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search


„Tu pýr or not tu pýr, that is the question.“

- Švejkspýr

Pýr tů-pí-r[edit]

Stručný náčrt rostliny pýru zkrouceného, aby jej pochopil každý nýmand.

Pýr zkroucený, často označovaný též pýr , je běžně rozšířený plevel. Zkráceně se v běžné mluvě drsné mládeže zkracuje na P2P.

Vzorec odkazuje na pokusy o změření jeho délky, které se datují od raného středověku. Několika generacemi alchymistů a pokustónů bylo zjištěno, že je to mrcha křivá a nedá se změřit pravítkem. Původce teorie s délkou není jistě znám, ale existují hypotézy, že se jedná o Nikolu Teslu, protože pýr prý blízce souvisí s jedním z jeho nejvýznamnějších objevů - taktickým rezonátorem částic.

V novověku byla tato teorie ověřena s přesností na dva a půl desetinného místa pomocí papírového měřítka, které se dá snadno ohnout. Podle některých konspiračních teorií ale nemůže být toto měření nikdy přesné, protože je v rozporu s prvním zákonem termodynamiky[1].

Pírt upír[edit]

Upír, jehož křestní jméno je Pírt.

Pýr! TU, pýr![edit]

Peer-to-peer[edit]

Je francouzský výraz, který znamená čurák k čurákovi.

Pýr-tu-pýr[edit]

Pýr-tu-pýr (latinsky Elytrigia Torrentum) je zvláštní odrůda pýru. Objeven byl teprve roku 2001 Bramem Cohenem.

Pýr-tu-pýr se od běžného pýru odlišuje decentralizovanou struktourou rostlin i jejich kultur. V rostlinách neexistují cévní svazky ani žádná jiná centralizovaná vodivá pletiva, veškerý traffic (živiny) probíhá prostě od pýru k pýru. Rozmnožování probíhá stažením speciálního semene pýr-tu-pýru do zeminy, kde si semeno již samo stáhne vše potřebné od ostaních pýr-tu-pýrů. Tento pýr se nejčastěji rozmnožuje v biotopech jako The Pirate Bay apod.

Pýr-tu-pýr je bohužel na seznamu ohrožených druhů, neb nasraní ochránci běžných pýrů i GSP (growth services provider) proti nim z nepochopitelných důvodů bojují různými pýrycidy.

Pí r * tupý R[edit]


Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKlementýnkaKokoticeKonopí setéLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí