Kokot

From Necyklopedie
(Redirected from Čurák)
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s články Krokot, Penis

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Mužský pohlavní orgán.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Split-arrows.png Tento článek nemá nic společného s článkem Kokomotiva.

To je dobře, můžeš založit nejmíň další čtyři nepodobné a vzájemně je rozdělit.

Poznámka: Tento článok je zatiaľ malá kokotina (tzv. výhonok), veľkú kokotinu z nej môžte spraviť jeho rozšírením o ďalšie podstatné fakty, čím vznikne aj tzv. riadna kokotina.

Pozdrav z dovolene.jpg
I v daleké cizině žijí slovenští vystěhovalci.
——————————————
Kokot
Biografické informace
Pohlaví

kokot

Barva očí jakákoli
Vlasy

jakékoli

Narození

ano

Úmrtí

ne

Rodina

30 sourozenců, 480 bratranců a sestřenic

Děti

kokotko

Národnost

slovenská

Tituly

žádné

Přezdívka

kokot

Povolání

kokot

Zajímavosti
1

Kokot pojebaný

2

Kokot neuveritelný

3

Kokot naozajstný

Uctenka kokot.jpg
Slawomir Kokot.jpg
Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Kokot na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png

Kokot

zvuk Zbohem Slovensko


Pojem kokot označuje človeka trpiaceho chorobou zvanou kokotnosť. Jej geograficke rošírenie je v súčastnej dobe lokalizované zhruba južne od pohoria Vysoké Tatry po rieku Dunaj. Západné hranice výskytu sú ohraničené riekou Morava a východná hranica výskytu siaha po rieku Uh. V danej ohraničenej lokalite nájdete takmer samých kokotov. Kokoti s podobnou diagnózou mimo tohto regiónu sú na západ od rieky Morava známi ako kokotové, na sever od Tatier a východ od Uhu ako chuji, a na juh od Dunaja ako fasi, píše sa "fasz".

História

Kokotov je možné vysledovať už od úsvitu ľudských dejín, archeologické dôkazy však máme až od cca 6. storočia nášho letopočtu keď sa kokoti usadili na horeuvedenom teritóriu.

Málo známy, ale veľmi poučný je biblický príbeh, ktorý opisuje, že kokoti boli na tomto území zaznamenaní už pri stvorení sveta: Keď pánbožko stvoril všetko živé, tak zobral plnú náruč kokotov a začal ich rozhadzovať rovnomerne po celom svete. Avšak keď došiel pri rieku Nitru a prekračoval val tejto rieky, zakopol a celá náruč kokotov sa mu vysypala na jednu kopu. Pánbožko si ťažko povzdychol a skonštatoval: Tie Solčany môžu byť aj tu!...

(Oblasť a názov obce možno zameniť podľa potreby a okolností, podobná náruč kokotov sa mohla vysypať aj v Hornej Maríkovej, Slopnej a pod.)

Zvyky

Kokoti sa svojou kokotnosťou nijako netaja a bežne sa ako kokoti oslovujú. Napriek tomu je veľmi často badať, ze kokot kokota posiela do piči. V juhozápadnom cípe kokotskej oblasti je možné vysledovať aj lingvisticky odlišné posielanie do piče, významovo ide ale o rovnakú činnosť.

Demografické a profesionálne zastúpenie

Z určitosťou možno povedať, že kokoti sú všade. Najviditeľnejšie zastúpenie je samozrejme v mediálne propagovaných inštitúciách ako sú politici a celebrity. Vačšina kokotov taktiež súhlasí, že kokoti sú vo všetkých riadiacich a menežmentských postoch. Kokoti z týchto postov zase majú pomerne presné čísla aj o tom koľko podriadených je kokotov.

Spodná veková hranica kokota nie je ešte presne určená, každopádne môžeme povedať že základné školy už opúšťajú kokoti. Horná veková hranica je nekonečná, pretože o mnohých sa ako o kokotoch hovorí aj posmrtne.

Poddruhy kokotov

Kokoti sledujú futbal miesto toho aby si ho radšej zahrali.

Kokotológia, nauka o kokotoch, rozoznáva niekoľko poddruhov kokotov. Títo sú niekedy regionálne obmedzení, iní sú ubiqisti.

 • Kokot drevený plechom pobitý - výnimočne tupý poddruh, škodí všade a všetkým 24 hodín denne.
 • Kokot drevený čerešňami nadívaný - rovnaký význam ako kokot drevený plechom pobitý.
 • Kokot zasranej - český poddruh usadený najmä na západ od rieky Moravy
 • Kokot totální - obývá stredočeskú kotlinu
 • Kokot neuveritelný - ubiquist, vyznačuje sa nepredvídateľným chovaním
 • Kokot ojedinelý - vyznačuje sa vysokou mierou kokotnosti neúmerne prevyšujucou všetkých kokotov aj nekokotov vo svojom okolí
 • Kokot naozajstný - zatial vedecky neprebádaný poddruh, do vydania tohto článku bol popísaný iba jeden exemplár: Vlado Mečiar
 • Kokot letecký - osoba arabského pôvodu, ktorá sa zdržuje v leteckom priemysle. Je charakteristická tým, že ničí všetko dobré, rozhoduje o veciach, ktorým nerozumie, je arogantná a nenávidí obyvateľov strednej Európy. Má mylný pocit, že je stelesnením dokonalosti a na hlave ma vyrobenú "vlnku" z posledných chumáčikov arabských vláskov.
 • Oberkokot - tak veľký kokot, že snáď už ani väčší byť nemôže
 • Totalkokot - taký kokot, že keby bola súťaž kokotov, určite skončí až na druhom mieste, pretože je taký kokot, že nedokáže ani vyhrať
 • Sližár jebnutý, foršňou trafený - obyvateľ obce Solčany, podľa jeho vlastných slov vedome škodí 48 hodín denne. Na otázku prečo, keď deň má len 24 hodín, jasne odpovedá: "To nevadí, ja škodím aj v noci!"

Dúkaz, že detektiv a kokot je totéž

Kokotnosť sa vyskytuje aj v prírode.

Kokotovo

Obec na Slovensku, vyhlásená Štatistickým ústavom pre duševné a pridružené choroby na základe vyhodnotenia výsledkov sčítania pospolitého ľudu za východiskový model pri skúmaní súčasného rurálneho osídlenia štátu.

ZÁKLADNÉ ÚDAJE:

Poloha: pod lesom, nad riekou, cca. 30 minút autobusom od najbližšieho mesta

Rozloha: od horného konca po dolný

Geografické pomery: les, potok, lúka

Územné členenie: Horný koniec, Dolný koniec a Stred (Rýnok, Pľac)

Obyvateľstvo: apatické, vo väčšine trpiace cirhózou

Význačné budovy: krčma, kostol, maštaľ, požiarna zbrojnica

Heslo: "Radšej trocha rozliať s Parkinsonom, ako zabudnúť vypiť s Alzheimerom

Kokot v česku

Externé odkazy

Kokotko.jpg

Slovenská vlajka.png Administratívne rozdelenieSlovenska Slovenský znak.png

Severné Slovensko (Tatransko-Turizticko) | Južné Slovensko (Felvidék) | Východné Slovensko (Predzakarpatie) | Západné Slovensko (Prešpurkbáči) | Slovenské pivo (Szlovák sör) | Kokotovo (Faszváros)