Inteligence rostlin

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Inteligentní rostlina, hrách, ilustrační obrázek

Výzkum[edit | edit source]

VTN zkoumal inteligenci rostlin a zjistil překvapivé okolnosti, většina rostlin je velmi inteligentní na rozdíl např. od politiků. I mezi rostlinami se ovšem najdou rozdíly, např. blázen nebo brambora příliš inteligencí nevyniká, na rozdíl od vykutáleného hrášku. Pokusy s hráškem prokázaly jeho dobrou paměť a učení. [1]

Typická masožravá rostlina, s IQ 20 000, vyhlížející kořist

Masožravé rostliny[edit | edit source]

Některé masožravé rostliny zase nesežerou jen tak něco, nejlépe jim chutnají inspektoři policie, popřípadě nepohrdnou i sličnou děvou.

Příklad slunečnicové elektrárny

Smysly[edit | edit source]

Je dokázáno že mají běžné smysly jako lidé a zvířata, ovšem se daleko lépe vyznají v chemii, když dělají rozbor hlíny, aby se mohly rozhodnout o dalším postupu. Rostliny se orientují v čase mnohem lépe než člověk, jak známo když je člověk v hospodě tak řekne že jde hned, ale kdy má jít nikdy neví. Mají většinou rády vážnou hudbu a mírný větřík. Dokáží zdravě riskovat.[2] Slunečnice se umí rychle otáčet za sluncem, což se s výhodou využívá při výrobě solární energie.

Výroba drog[edit | edit source]

Některé rostliny zase distribuují drogy aby jim sloužily, např. včely.[3]

Matematika[edit | edit source]

Mucholapky umí zase dobře počítat. [4]

Politika[edit | edit source]

Podle teorie rostlin je možno křížením vypěstovat moudré rostliny, které by již dnes mohly nahradit český senát, dá se předpokládat že po jejich vstupu do vlády se ekologie prudce zlepší. Jak je známo, tak rostliny mají mnohem lepší chápání ekologie než člověk. O inteligenci rostlin nelze pochybovat, nakonec již o tom bylo napsáno hodně knih a natočeno více filmů, s poslední doby např. Avatar.

Vodkazové a referenčata[edit | edit source]

Pokud se nechcete dozvědět vůbec nic, a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Inteligence rostlin na české Wikipedii.
Hopsající Wikipedie.gif
Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariAnálnasBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBombax pentandrumBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřDynamitový stromEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKulčibaKlementýnkaKokoticeKonopí setéKvitko domácíLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPampeliška domácíPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýRůžeSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVařené větveVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí