Inteligence rostlin

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Inteligentní rostlina, hrách, ilustrační obrázek

Výzkum[edit]

VTN zkoumal inteligenci rostlin a zjistil překvapivé okolnosti, většina rostlin je velmi inteligentní na rozdíl např. od politiků. I mezi rostlinami se ovšem najdou rozdíly, např. blázen nebo brambora příliš inteligencí nevyniká, na rozdíl od vykutáleného hrášku. Pokusy s hráškem prokázaly jeho dobrou paměť a učení. [1]

Typická masožravá rostlina, vyhlížející kořist

Masožravé rostliny[edit]

Některé masožravé rostliny zase nesežerou jen tak něco, nejlépe jim chutnají inspektoři policie, popřípadě nepohrdnou i sličnou děvou.

Příklad slunečnicové elektrárny

Smysly[edit]

Je dokázáno že mají běžné smysly jako lidé a zvířata, ovšem se daleko lépe vyznají v chemii, když dělají rozbor hlíny, aby se mohly rozhodnout o dalším postupu. Rostliny se orientují v čase mnohem lépe než člověk, jak známo když je člověk v hospodě tak řekne že jde hned, ale kdy má jít nikdy neví. Mají většinou rády vážnou hudbu a mírný větřík. Dokáží zdravě riskovat.[2] Slunečnice se umí rychle otáčet za sluncem, což se s výhodou využívá při výrobě solární energie.

Výroba drog[edit]

Některé rostliny zase distribuují drogy aby jim sloužily, např. včely.[3]

Matematika[edit]

Mucholapky umí zase dobře počítat. [4]

Politika[edit]

Podle teorie rostlin je možno křížením vypěstovat moudré rostliny, které by již dnes mohly nahradit český senát, dá se předpokládat že po jejich vstupu do vlády se ekologie prudce zlepší. Jak je známo, tak rostliny mají mnohem lepší chápání ekologie než člověk. O inteligenci rostlin nelze pochybovat, nakonec již o tom bylo napsáno hodně knih a natočeno více filmů, s poslední doby např. Avatar.


Pokud se nechcete dozvědět vůbec nic, a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Inteligence rostlin na české Wikipedii.
Hopsající Wikipedie.gif
Sarracenia flava.jpg
Rostliny
AcerAdelaide kratzmariBanánovníkBez černýBolševník velkolepýBrokoliceCelerCibule kuchyňskáCírkevČajovník čínskýČerný hypízČuhýřEjakulyptusFrňákovník smrtelnýHopsinkyInteligence rostlinJílovec MaďarJmelíKaktus polárníKlausovec obrovskýKlementýnkaKokoticeKonopí setéLilek bramborLípaLopata pracovníMák setýMasožravé rostlinyOkurka setáPleskatec zavlhlýPýr zkroucenýSlunečnice ročníSmrk velkýŠalinovníkTrnka obecnáTřešeňTrdelníkTučňákVlas člověčíVlaštovičníkVrbaZelí