Včelka Mája

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Včelka Mája
Včelka Mája
základní data
styl Gangsta thriller
stát Třetí říše, Japonsko, Belgie
rok 1975
délka 20 - 25 min
formát od chujového po super HD
produkce Studio Ganja
námět Waldemar Bonsels
scénář Quentin Tarantino
režie Adolf Hitler
hrají Tomáš Magnusek, Quentin Tarantino, Bruce Willis, Prdlo Porošenko, Ewa Złotowska, Fatty Pillow, Jiří Paroubek, Blond Boy, Inkontinetz von Kunden WC

Včelka Mája je německo - japonsko - belgický televizní seriál, který má zhruba 180 epizod. Hlavní kladnou hrdinkou je Včelka Mája a její kamarád Vilík, přesný opak a nejzápornější postava, kteří oba žijí ve společnosti jiného hmyzu obývajícího louku. I když si to dlouho všichni mysleli, jeden ze scénáristů později vypověděl, že seriál byl původně zamýšlen jako sociální zbraň a němci s japonci ho distribuovali hlavně na západ se záměrem zkazit tamní teenagery, na které je primárně zaměřen. Proto byl později označen za nevhodný pro děti a mládež a získal FSK 18+.

Děj[edit | edit source]

Děj je relativně poklidný, aby příliš neodváděl pozornost od škodlivých a antisociálních návyků, které jsou v něm prezentovány. Seriál především prezentuje bezohlednost, lhostejnost, sobectví, škodolibost a nesnášenlivost, v tomto ohledu jasně vede Vilík, tato postava navíc ještě sprostě nádává kolemjdoucím, všechny fakuje a prezentuje výhody chronického přejidání a lenosti, dle určitých studíí, existuje závěr, že v Česku se během vysílání tohorto seriálu zvýšil podíl obézních občanů ve věku 15 - 25 let o několik procent. Včelka Mája je zase pravý opak a jejím posláním je vzkázat divákům: Lepší je být špatným, protože těch špatných je víc a vždycky mají zastání. Včelka Mája je dá se říci kladná hrdinka, která se snaží vždy jednat poctivě a správně, a aby se splnil účel za jakým byl seriál vytvořen, je zásadně v roli outsidera, aby bylo vidět, jak zbytečné je snažit se být dobrým. Ostatní postavy vykazují ve svých vztazích rovněž veškeré negativní vlastnosti. Seriál obsahuje mnoho scén hromadných rvaček, hádek, vulgárních urážek a dalšího antisociálního a dokonce i kriminálního chování, jako jsou krádeže, vraždy, ublížení na zdraví, chuligánství či vandalismus.

Epizody[edit | edit source]

Seriál byl vytvořen ve třech sériích, a panuje jednoznačná shoda na tom, že pro mládež je nejnebezpečnější série druhá. Třetí nedávno vytvořená série měla za cíl, velmi špatnou reputaci seriálu vylepšit, především vytýkanou grafickou stránku a také tu dějovou. Ale stejně to dopadlo tak, že vynikající grafikou nové 3D Včelky Máji se mohou kochat všichni, jen ti, kterým ještě nebylo 18 si počkají. I když se totiž 3. série tváří jen jako neškodná komedie, kde oproti dřívějším epizodám, mají k sobě postavy relativně pozitivní vztah, hrozí že 15 leté dívky začnou podléhat štíhlosti Máji a ve snaze se jí přiblížit, budou anorektické.

Postavy[edit | edit source]

 • Včelka Mája — Jediná kladná postava, jejiž smyslem je v seriálu ukázat, že přísloví pro dobrotu na žebrotu platí.
 • Vilík — Pravý záporák a špatný příklad, je nesnášenlivý, líný, vulgární hulvát.
 • Tekla — Pavoučice, s otřesným hudebním vkusem, hrající na housle, na které neumí zahrát správně ani jeden tón, je příkladem nesebekritičnosti, a je to také brutální vražedkyně, a přesto je obecně velice přijímaná.
 • Hop – Luční koník, přítel Máji a Vilíka, a tak trochu také chuligán.
 • Beruška – Hlava chuligánského gangu, tvořeného z jejích dětí, jejich koníčkem je dělat bordel všude, kam přijdou a máma, jako nejsilnější z nich, ji vždy chrání.
 • Chramosil – Silák a rváč.
 • Maxa – Žížalák samotář, jeho smyslem je ukázat, že přátelé nejsou potřeba.
 • Alexandr – Myšák, ztělesnění pýchy a moralismu.

Postavy ve 3. sérii[edit | edit source]

 • Beatris - Motýl, baví ji tančit a flirtovat.
 • Ben - Chromák, neustále demonstrující svoji sexuální náklonnost ke svoji kouli hnoje.
 • Šelby - Šnek
 • Walter - Modrý chytrolín, a ukázka toho, když má nikde IQ 50 a snaží se strašně moc myslet.
 • Beeswax - Buzerant, buzerant protože buzeruje s každým sebemenším nedodržením pravidel, která bedlivě kontroluje.
 • Lara - Namyšlená beruška, která je ve všem nejlepší a nejchitřejší, jen kdyby to byla ještě pravda :-)
Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesniciSimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě