The Walking Dead

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search

The Walking Dead, v originálním českém znění s titulky Šmatlající zheblíci, ve Starogermánii vydané pod názvem Die Toten Kroken Františka Janečka, je doukumentární seriál o práci v korporátním prostředí pří výpadku dodávek kofeinu. Dílko, sklízející metály na všech hlavních festivalech a některých vedlejších byl natočen ve spolupráci z Říší vycházejícího slunce a protektorátem Kim Čong-Unland.

Hlavní postavy[edit | edit source]

Série je protkána dějovými zvraty, nečekanými situacemi, alegoriemi na náboženská témata a v tom bordelu aby se prase vyznalo, milé dítko. Pro účely vypracování referátu do hodin češtiny (páč jinak tenhle článek nikdo nehledá) bude stačit, když uvedeme ty osoby, které se proplétají dějem jako zahradní hadice a ne ty, co se mihnou na obrazovce jako veverka na pervitinu.

  • Andy - drsný, obhroublý a nerudný šéf callcentra.
  • Jan (čti s francouzským akcentem, čili Žón) - pomocný skladník, pozdějí jeden z náboženských vůdců.
  • Stáník - šéf kanceláře marketingu, latténtní heterosexuál, aspirant na ředitelské křeslo.
  • Šárka - manažerka úklidu podlahových krytin, pašerák kontrabandu a informační centrum v jednom.
  • Kadel - dospívající chlapec, toho času pomocná síla ve výtahu - zdvižboy.
  • Hlavní akcionář - Der Hauptaktieninhaber - původce úpadku i zachránce situace. Alegorická postava Spasitele jakou je například Miroslav Kalousek.

Stručné výtahy jednotlivých sérií[edit | edit source]

První série[edit | edit source]

Z důvodu úspory nákladů na administrativu vyhlašuje hlavní akcionář zákaz nákupu erárního kafe. Zaměstnanci spolu nejprve skrytě, posléze již zcela viditelně bojují o tenčící se zásoby životodárné sypké hmoty. Za povšimnutí stojí vozová hradba vytvořená z vozíčků na archivní materiály v pátém dílu a dobývací katapult vyrobený ze stojanu na obleky, gumy z podprsenky a sešívačky v díle osmém. Kadel si nechává od Šárky ukázat za balíček Nescafé prsa, přičemž nejdříve uspokojuje svou mladickou zvědavost, leč záhy propadá depresi, protože za tenhle balíček by od pátého dílu dále mohl vidět i lem kalhotek.

Druhá série[edit | edit source]

Přeživší obyvatelé kancelářské budovy se spojují v dvě nesmiřitelné náboženské frakce - Uctívače Svatého Moccachina a stoupence boha Lógra. Zoufalí zaměstnanci spolu bojují pomocí smrtících foukaček z propisovaček, ženy souloží za druháka či meltu. Šárka pomalu a nenápadně rozjíždí svůj pašerácký byznys. Kadel instaluje ve zdviži zrcadlovou podlahu.

Třetí série[edit | edit source]

Šárka pomocí pašungu pomalu, ale jistě začíná kontrolovat celou budovu. Stáník ji podporuje, ovšem potají uzavírá spojenectví s Andym, který mu slíbil každé ráno preso s mlékem. Nastává epická bitva jako v kině, kápo Mokačínistů Žón je poslán pro posily, takže je zavřen do kopírky a odeslán po schodech dolů na vrátnici, přičemž kopírka prorazí prosklené schodiště, dopadne na dlažbu ze třetího (prvočíslo) patra, tam do ni nabourá kamion, co přijel pro zboží a odmrští ji pod kola rezavého vlaku, který má šichtu na vlečce. Na trosky rozmnožovacího stroje kálí zdivočelá vačice a Žónovi přišlápne malíček. Žón nastupuje pracovní neschopnost.

Standa s Andym na konci série vychytralou lstí zbavují Šárku nasyslených kapslí s životadárnou tekutinou a Kadel domělé počestnosti.

Čtvrtá série[edit | edit source]

Ukradené zásoby docházejí, Andy se zmocňuje Standy v těsném kamrdlíku a plánuje z něj udělat první dámu. Šárka nabídne Standovi chladivý gel a ukáže mu své dvojité latté. Standa zrazuje svého druha a plánuje převrat. Kadel propašovává do výtahu letištní kamerový systém a sleduje vášnivou scénu ve výtahu, kdy Šárka zavazuje Standovi tkaničku u boty, nebo co to tam vkleče dělá.

Pátá série[edit | edit source]

Hlavní akcionář doráží do kancelářské budovy a zděšen z důsledků svého rozhodnutí ruší svůj zákaz. Kafe se stává opět běžnou komoditou, obyvatelé administrativní budovy jej konzumují po litrech, mažou si je navzájem do podpaží, snídají jej lopatou na sníh a celková morálka a stmelení kolektivu upadá. Pracovní výkony se ovšem raketově zlepšují zejména v oblasti používání kanalizační stoky, proradný Andy je pozásluze povýšen do funkce výrobního ředitele a Šárka zavazuje tkaničku hlavnímu akcionáři. Kadel se spřátelí s novou bílou kopírkou a vzniká mezi nimi pevné pouto.


Ts4333.jpg

Seriály:

30 případů Miloše ZemanaAkta XBatman: GothamDoktor HnůjDvě minuty nenávistiKriminálka Las VegasKrok za krokemLéčebna pro alergiky v růžové zahraděMickeyho klubíkNecyklopediansNemocnice na kraji městaPat a MatPerníkový tátaSamurai JackSex na vesniciSimpsonoviŠmoulovéThe Walking DeadTřicet případů Miloše ZemanaÚčetnické humoreskyVálka volůVčelka MájaZtraceniŽenatý... pod pantoflem

Večerníčky:

Für Volk, Rasse und HönigMotýl Onanuel a maková panenka

Reality show:

VykaleníBig BrothelProstřevo

Další důležité pořady:

Chcete být miliardářem?Česko Slovensko nemá talentPošta pro tebeTati, ožer mě