Večerníček

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Večerníček.JPG
Multikulturní Večerníček

Večerníček je fenomén. Třetí nejsledovanější televizní fraška v České republice hned po Teleshopingu a reklamě na Dobrou vodu, kterou vysílá Česká televize. A přesto tento na první pohled geniální vzor, který dokáže jet na jednokolce, dívat se na děti, usmívat se a rozhazovat papíry na všechny strany za stereotypní hlášky "Dobrý večer" nemá na děti dobrý vliv. A proč? Zde máte hitparádu Večerníčkových hříchů:

  1. Pat a Mat - Tato dvojice nemá na děti dobrý vliv. V každém díle něco zničí, nebo aspoň trochu zkazí. Pravdou je, že jsou to kutilové, kteří děti učí kreativnímu myšlení, ale přece jenom pokud sečtete všechno co za pouhé dva týdny zničí, dopracujete se k číslu okolo půl milionu. Děti by též měly pochopit, že když někdo nosí v létě kulicha, nemá to v hlavě v pořádku.
  2. Rákosníček - Tak tohle je už trochu horší. Zatímco u Pata a Mata můžeme mluvit o dvou idiotech, tady je to něco jiného. Rákosníček žije v rybníce, což z něj dělá celkem nemocného člověka, který bude trpět nadměrnou vodivostí a bude vaše děti lákat, aby pod vodou vydržely minimálně 9 hodin - aby se mohly vyspat. Jeho zlozvyk je například padání z oblohy bez jistícího padáku do vody, což je nebezpečný adrenalin. Také létání pomocí uší není zrovna dobrý nápad. Jediná dobrá věc, kterou příroda Rákosníčka obdařila, je zájem o předpověď počasí. Navíc prokazatelně pochází z Dálného Východu a nejpíš je čínským agentem, který se snaží v Česku obnovit zájem o bambusová křesla, tyčky k lyžím a rýži.
  3. Křemílek a Vochomůrka - Tihle dva skřítci jsou často prodiskutováváni jako homosexuálové a reklamní sponzor dřevěných oken Vekra. Jejich dům není žádný luxus, nemají prosklená okna ani základní vybavení. Ovšem ani jejich původ není znám. Vzhledem k tomu, že žijí sami uprostřed lesa, mohlo by se jednat o vyhozené dřevorubce, bezdomovce, děti Usámy bin Ládina nebo Gabčíka s Kubišem. Pro děti nebude dobrým vzorem to, že chodí bosi, nedodržují večerku a poté co skončí jejich show, klidně mastí pokr. V jednom díle si hrají se zábavnou pyrotechnikou (Ohnivý mužíček), v jiném zase obsluhují uprchlou agentku CIA (kuna). A ještě ke všemu, Vochomůrka má nebezpečnou nadváhu.
  4. Čmelda a Brumda – v poslední době byl v médiích hodně kritizován jejich rasistický obsah vyjádřený například písní Bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila. Podrobněji v samostatném článku.
  5. Bob a Bobek – normalizační pohádka, která má silně demoralizující vliv na mládež. Celý seriál se odehrává za nejasných okolností. S jistotou můžeme však tvrdit, že Bob a Bobek jsou zloději a uprchlíci, cestující ukradeným dopravním prostředkem, tzv. kloboukem jistého kouzelníka Pokustóna. V tomto psychologickém seriálu se hrdinové Bob a Bobek potulují kriminálním prostředím, přičemž starší, větší a méně inteligentnější Bob šikanuje mladšího, menšího a inteligentnějšího Bobka. Bobek se jako méně zkušený seznamuje v každém dílě s podsvětím.
  6. Krkonošské pohádky - propagandistická pohádka, situovaná do Krkonoš, řízená KSČ. Byla natočena podle skutečné události a vyobrazuje život aktivního německého podnikatele Trautenberga, funkcionáře KSČ Krakonoše, tří sluhů (Anče, Kuba, tajnej) a agenta StB Sojky. Téměř každý příběh každého dílu je velmi plytký. Díly se od sebe příliš neliší. Situace je vždy nastíněna tak, že Trautenberg přijde na začátku dílu s geniálním obchodním plánem, který je mu však zmařen závistí Krakonoše a tří sluhů. Krakonoše o všem vždy perfektně informuje agent Sojka, který je velice mobilní.
  7. Tři prasátka - akční antimuslimská pohádka, jejíž děj se odehrává v Teplicích. Tři prásatka, kterým se podaří uprchnout z Babišových jatek v Roudnici, se hodlají usídlit v Teplicích. Byty, které se uvolnily po naší diskriminované menšině, jsou pro ně nedůstojné a tak se snaží postavit si vlastní rodinné domky. Musí však přechytračit vedoucího stavebního odboru ing. Vlka. Jejich pohyb je monitorován místními muslimy, kvůli kterým zažívají mnohá (i životu nebezpečná) dobrodružství.

Tohle samozřejmě nejsou všechny Večerníčkovy hříchy, je jich mnohem víc. Ale myslím, že jsem vystihl všechny typy špatných vlivů: Šílence, hazardéra se životem a homosexuály. Proto radši dětem pusťte Základní instinkt, který je oproti pointě většiny Večerníčků slabý odvar.

Díky úpěnlivému hrabání ing. Hrabiše v archívech KGB, CIA a URNA se podařilo zjistit šokující informaci, totiž že Večerníček byl trestán za následující delikty:

  1. - únos agenta STASI Ferdinanda, občanským jménem Pferde Ďas a krycím jménem "kůň"
  2. - krádež motorového vozidla (na obrázku je zachycen v odcizeném voze)
  3. - šíření protistátních letáků

Bohužel existuje jen jediná zpřesňující informace, jenž se podařilo pomocí měření rozpadu radioaktivních bursíků zatím ověřit, je období incidentu mezi léty 1973-1987 (všiměte si, že jde o prvočísla). Žádné další důkazy o výši trestu nebo úloze agenta Ábendgrýse se získat zatím nepodařilo, proto je prozatím nutno tyto informace považovat za nedůvěryhodné až zavánějící.

Co o Večerníčku uvádí Jůtůb[edit]

Soubor:Večerníček nebezpečná inspirace


Necyklopediedetem.png

500 kilo jablek pro králeJá BarykádaJak Hudeček měnil až vyměnilMalý BobešMedvídek PúMotýl Onanuel a maková panenkaO kůzlátkáchO letadélku KakánětiO Odčervené KarkulceO šíleně smutném princiO třech prasátkáchOšklivé káčátkoPohádka o daníchPohádka o zemi krále KlidomilaPrincezna na sračkuPrincezna se zlatou hvězdou na čelePříručka pro pohádkového panovníkaSněhurka a sedm trpaslíkůŠípková RůženkaTunel BlankaVčelí medvídciVečerníčekVo chytrym draku Zvonimírovi