Česká televize

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Události na ČT v roce 2020.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

Logo České televize se řediteli ČT Petru Dvořákovi příliš nepovedlo
Česká televize jako jediné médium nevysílá reklamu. Pan Vajíčko je minulostí. - edit: Česká televize při příležitosti oslabení veřejného mínění za koravinové pandemie reklamy znovu začala vysílat. Pan Vajíčko ale stále chybí... ;(

Česká televize je veřejnoprávně-bulvární pragocentristické médium, které propaguje zejména Cajzly, Sudeťáky a pravdoláskaře. Podle Oty Černého zní celý název "Česká, tedy naše televize." S tím však nesouhlasí radikální Moravané z Televizija Moravija, kteří tvrdí, že ČT vysílá zprávy jen z Prahy a přilehlého okolí. Proto ČT zřídila na Moravě diverzní studia v Brně a Ostravě, odkud sem tam nějakou zprávu pošlou do Prahy. Ty jsou však odvysílány jen v tom případě, že Češi už nic jiného nanatočili.

Historie ČT[edit | edit source]

Česká televize je pokračovatelkou Československé televize, která vznikla v roce 1954. Úkolem Československé televize byl zejména boj proti imperialismu a obhajoba vymožeností socialismu. Mohly se kritizovat pouze USA a ostatní kapitalistické státy, o SSSR a ostatních satelitech se mohlo hovořit pouze kladně. Po Velké listopadové revoluci roku 1989 došlo k zasadní změně. Kritizovat se mohou jen ty státy, které se předtím jen chválily a chválit se musí ty státy, které se před tím jen kritizovaly. Bylo zakázáno vysílat seriály Třicet případů majora Zemana, Žena pod pultem a Muž za radnicí, protože v tom hráli všichni čeští herci kromě Haliny Pawlowské. Na konci roku 2000 došlo v ČT k Velké prosincové revoluci, protože se jejím zaměstnancům nelíbil nový ředitel. Jejich ideový vůdce revolucionář Karel Schwarzenberg vyhlásil, že veškerá moc v ČT patří těm, kteří v ní pracují. Začátkem následujícího roku zaměstnanci stávku ukončili a ČT si zprivatizovali.

Kanály ČT[edit | edit source]

Česká televize do každé koupelny

Přestože má Česká televize 7 vysílacích kanálů, vysílá jich podle jejich názoru 6, což je sice nesmysl, ale nevadí - jimi jsou: ČT1, ČT2, ČT24, ČT sport, ČT :D, ČT ART (a donedávna ČT3).

Vysílací schéma ČT 1[edit | edit source]


Vysílací schéma na rok 2020

Dělení zpráv ČT[edit | edit source]

Zprávy ČT musí být vždy srozumitelné

Obsah Událostí ČT[edit | edit source]

Česká televize vysílá Události současně na dvou programech, i když vlastně nikdo neví proč. Mezi hlavní vysílané zprávy patří např. reportáž o půjčovně banánových bedýnek, přehled povánočních slev v hypemarketech, porovnání počtu facebookových fanoušků slowfoodu a řetězce McDonald’s, slevy zájezdů, počet centimetrů technického sněhu na sjezdovkách, složení a cena klobás, prodejnost kuchařských knih, geniální tah národní banky, policejní honička, zpráva o zvýšených prodejích křovinořezů v českých hypermarketech, Bohumil Vochcál s novinkami z Brusele, reportáž o ochutnávce piva v pražské kavárně, zpráva o spadlém rogalu v Egyptě, reportáž o korespondenci Karla Maye s jeho českým nakladatelem z 19. století. ČT v žádném případě nevysílá bulvární reportáže známé z komerčních televizí se zvířátky na konec. Tento pořad uvádí obvykle zaručeně pravá černovláska, ke které se v poločase připojí kolegyně při promenádě. V textech prezentovaných zpráv pod obrazem se občas objeví pravopisné chyby, ale na nějakémto I/Y nesejde. Sem tam si moderátor splete revolver s pistolí, vojenský samopal s loveckou kulovnicí, policisty s černým šerifem, ale kdo to nakonec dnes pozná! Zásadní politické zprávy jsou obsáhle komentovány tak, aby lidé vždy věděli, co si o tom mají myslet. Aby mohly být Události vysílány padesát minut, je třeba často opakovat to, co již vysíláno bylo, mnohdy i to, co již bylo mezitím vyvráceno. Důležité je aby se objevila nějaká informace proti Rusku, Číně, rasistům nebo kritikům islámského nebe.

Publicistika[edit | edit source]

Česká televize má svůj omezený okruh spolupracovníků – tzv. „univerzálních odborníků“, kteří jsou neustále zváni do publicistických a zpravodajských pořadů, kde jsou pasováni na „elitní policisty“, „elitní kriminalisty“, „elitní rektory“, „elitní děkany“, „elitní bojovníky s terorismem“, „elitní vojáky“, „elitní generály“, „elitní obhájce“, „elitní státní zástupce“, „elitní soudce“ a jiné „elitní odborníky“ na to či ono, jakoby u nás ani jiní odborníci neexistovali či nebyli k dispozici. Tito vybraní lidé neřeknou nic jiného, než si žádá oficiální propaganda. Jejich názory jsou divákům předem známy a neřeknou prakticky nic nového pod sluncem, i když je jim dán široký prostor a nikdo jim neskáče do řeči. ČT si čas od času pozve i jiné odborníky s odlišnými názory, od nichž se však divák nic nedozví, protože než se stačí k tématu vyjádřit nebo na položenou otázku stačí odpovědět, redaktor jim položí jiné téma nebo jinou otázku. Do publicistických pořadů je stále dokola zván úzký okruh spřízněných novinářů a pracovníků neziskovek, kteří mají na daná témata stejné názory, jako je oficiální stanovisko ČT. Tito pak na oplátku udělují redaktorům ČT a jejich pořadům prestižní ceny. Atypickým publicistickým pořadem je Hydepark, ve kterém se mohou diváci ptát hosta na dané téma. Je však nutno počítat s tím, že některé položené otázky jsou zcenzurovány a u nepříjemných témat nejsou nejvíc palcované otázky hostu vůbec položeny. Dále je třeba brát v úvahu, že některé osobnosti, které nemají názory v souladu s pravdou a láskou, se v Hydeparku vůbec neobjeví.

Ocásky Václava Hlodafce soutěžily v Týtý o cenu na nejlepší humoristický pořad

Ocásky Václava Hlodafce[edit | edit source]

Populárně-naučný pořad, kterým Česká televize každé nedělní odpoledne obšťastňuje své koncesionáře. Vedle seriálu Simpsonovi se jedná o jeden z největších taháků pro veřejnoprávní diváky. Cílem pořadu je, aby se lidé, kteří právě obědvají nebo mají po obědě, seznámili s problematikou ocásků a ocasů. Její široký prostor umožňuje téměř nevyčerpatelnou zásobu témat, která je možno neděli co neděli obměňovat, aniž by se divák dozvěděl něco nového. Někteří odborníci se domnívají, že po nadměrném sledování hrozí deprese a doporučují si raději dát po obědě šlofíka. Tvůrci pořadu ale doufají, že se jim podaří dosáhnout sledovanost 99,9%.

Pořady ČT[edit | edit source]

Česká televize se neobejde bez vysílání filmů a seriálů, které byly natočeny za socialismu. Tyto filmy mají prakticky největší sledovanost, protože mají většinou hlavu a patu. Patří mezi ně např. Babiška, Dobrý voják Žvejk či Nemocnice na kraji města. Kromě toho má ČT i kvalitní filmy, které vysílá téměř pravidelně až po 22 hodině, aby je nemohli sledovat ti, kteří vstávají brzy ráno do práce. Česká televize též velmi ráda vysílá pohádky, protože už jedině tam dnes vítězí dobro nad zlem. Mezi nejúspěšnější patří Princezna se zlatou hvězdou na čele, O Odčervené Karkulce, Mrazík a další. Stejně tak jsou velmi oblíbené Večerníčky pro děti, k nejvíce vysílaným lze přiřadit např. Včelí medvídky či Makovou panenku. Zábavné pořady jsou koncipovány tak, aby si přišly na své celebrity, které tam vystupují. Co na tom, že lidi si většinou žádnou zábavu neužijí nebo musí poslouchat vtipné historky, které už slyšeli na jiných televizích. Zábavné pořady z Moravy musí moderovat Cajzli, protože jedině celebrita napojená na finanční toky ČT může být zárukou dobré zábavy. Díky ČT, která se soustředila na mladé akční publikum, mohla vzniknout televize Šlágr. Jediným pořadem pro důchodce na ČT je tak Klub přátel dechovky, který se vysílá až po půlnoci, kdy nevysílá TV Šlágr.

Vyváženost České televize[edit | edit source]

Vyváženost je důležitou veličinou, která odlišuje Českou televizi od ostatních televizí. Vychází z teorie papežské neomylnosti a je postavena na učení George Orwella. Vyváženost v ČT se měří dle základního vzorce z Ovečkinovy konstanty. Dociluje se jí zejména tak, že k politicky korektnímu názoru univerzálního odborníka se přisadí druhý politicky korektní názor jiného univerzálního odborníka, jenž mu přitakává. Různí přicmrndávači a přitakávači, kteří jsou v ČT jako doma, si vzájemně potvrzují tentýž nesmysl, čímž vzniká ověřená a vyvážená informace, která je v souladu s pravdou a láskou. U politicky nekorektních témat, kde je nutno zachovat úhel pohledu Evropské unie, se pluralita dosahuje tak, že jsou k debatám zváni pouze politici, kteří mají vzájemně konformní názory a stanoviska. Tento postup je nutný zejména z důvodu, aby do ČT nepronikli agenti-přisluhovači nebo nedejbůh ruští špióni. Důležitá je i vyváženost při politických debatách, kam si ČT zve vybrané politiky z různých politických stran. Zásadou je, aby všichni přítomní včetně moderátora měli na dané ožehavé téma stejný nebo podobný politicky korektní názor, jenž je předem znám.

Objektivita[edit | edit source]

Objektivita je dalším výrazným atributem, který je v ČT založen na principu kvadratury kruhu. Na počátku každé informace je jedna jediná pravda, která je okomentována důvěryhodným novinářem. Poté naběhnou výzkumníci, kteří vyzkoumají, že lidé si opravdu myslí to, co si myslet mají, a Česká televize to následně v dalších zprávách patřičně okomentuje, že to je opravdu tak, jak to je, protože lidé si to opravdu myslí. A protože si to lidé opravdu myslí, tak kvůli těm, kteří si to náhodou nemyslí, se vytvoří výzkum veřejného mínění, který se v případě, že nedopadne tak, jak má dopadnout, opakuje. Poté se zjistí, že si lidé myslí opravdu to, co si mají myslet a tudíž všichni dobře placení zaměstnanci i členové Rady ČT mohou být spokojeni. Když i přesto se najdou takoví, kteří si to nemyslí, tak nastupují příslušní odborníci, kteří označí tyto lidi jako bolševiky, neonacisty nebo proruské agenty.

Informovanost ČT[edit | edit source]

Mezi důležité atributy ČT je informovanost, protože jen správně podaná informace přispívá k uvědomění mas lidu. Prvotním úkolem redaktorů je správný výběr informací. Následuje jejich jazyková a stylizační úprava, aby tato informace byla podána správně a v souladu s vnitřními zásadami pravdy a lásky. Některé informace, jako jsou např. zprávy o protivládních demonstracích v EU nebo o skutečných důsledcích přívalu imigrantů do Evropy je třeba podat tak, aby lidé nebyli zbytečně vyděšeni a mohli úspěšně budovat rozvinutou kapitalistickou společnost. U zpráv z demonstrací proti oficiálním dogmatům je třeba postupovat vždy tak, aby se divák ČT nedozvěděl nic o tom, o čem to bylo, ale aby se na tom našlo vždy něco, co udělá z demonstrujících protistátní živly, fašisty, rasisty nebo xenofoby. Pokud se někde konají dvě protichůdné demonstrace, dohlížející veřejnoprávní inkvizitor ČT nejprve určí, která z nich je ta správná a která z nich je ta špatná. Poté se ve zpravodajství postupuje podle Henychova vzorce, kdy je počet účastníků té správné demonstrace vynásoben koeficientem 2,5 až 16,2, přičemž výše koeficientu je určena odbory ČT. Počet účastníků té špatné demonstrace je stanoven podle té kamery ČT, která jich snímá nejméně. V případě, že se nepodaří ututlat, že některá informace podaná ČT je nepravdivá či zavádějící, je nutno ji opakovat tolikrát a tak dlouho, až se z ní stane pravda.

Financování ČT[edit | edit source]

Česká televize je z důvodu vysoké úrovně veřejnoprávnosti financována z výpalného, které se nazývá koncesionářský poplatek. Tento poplatek musí platit každý, kdo si dovolí koupit do domácnosti televizní přijímač, a je stanoven tak, aby bylo možné pokrýt všechny nároky umělců a kamarádíčků napojených na finanční cecík ČT. Ta z těchto prostředků jednak financuje filmy, které dle kulturní fronty mají vysokou uměleckou úroveň, ale na které se téměř nikdo nedívá, jednak zábavné pořady, v nichž si vystupující umělci vydělají za hodinu tolik, co průměrný občan za celý rok (pozn. některým umělcům stačí k takovému výdělku i deset minut). Dále je z těchto peněz placena tzv. dokumentární tvorba, jejíž téma musí být v souladu s pravdou a láskou, která ale nemusí za každou cenu zvítězit nad lží a nenávistí. Důležité je, aby se odměna za dokument dostala ke správnému kamarádovi. Kromě toho ČT platí hafo redaktorů, kteří se dostanou i na zahraniční teplé místečko, ovšem musí mluvit tak, jak je to správné a jak to má být. Roční rozpočet ČT je větší, než rozpočet Ministerstva kultury ČR a nemůže ho zkontrolovat ani Nejvyšší kontrolní úřad. Česká televize je tak druhou nejbohatší firmou v Česku, hned za Agrofertem Andreje Babiše. Na rozdíl od něj a dalších českých miliardářů, kteří sídlí v Průhonicích, se její rezidence nachází na Krkavčích horách.


Odbory ČT[edit | edit source]

Česká televize jako jediná na světě má odbory, které prosazují pravdu a lásku a jsou řízeny mediálně-kulturní frontou. V roce 2000 provedly v ČT spacákový puč, při kterém mohli v jeho útrobách přespat v teplácích i mnozí politici. Od té doby musí být v každé místnosti na Krkavčích horách obraz Václava Havla, odbory v roce 2013 také prosadily, že v kancelářích vedoucích manažerů musí viset i obraz Karla Schwarzenberga. V případě nejasností se odbory radí s pražskými kavárenskými povaleči. Odboroví pracovníci ČT jsou specialisty v různých profesích, spolupracovali např. při přípravě Zákona o slyšném. Dohlížejí mj. i na to, aby se na ČT nevysílaly vulgarismy.

Komunikace ČT s veřejností[edit | edit source]

Nespokojení vesničané si jedou stěžovat do Prahy na Kavčí hory

ČT komunikuje se svými poplatníky jednak prostřednictvím publicistického pořadu "Ptejte se na co chcete, my vám stejně neodpovíme", jednak prostřednictvím internetu. Pro jistotu však ČT už před léty zrušila všechna diskuzní fóra u zpravodajských pořadů. Do ČT lze psát různé náměty, je třeba však počítat s tím, že na ně nikdo neodpoví. Jako poslední možnost styku s ČT je využití služeb lampárny, kde se řeší i případné stížnosti.

Čečenec v plísni[edit | edit source]

Čečenec v plísni je teroristická organizace ČT, která je napojena na Al-Káidu, Islámský stát, CIA a Stranu zelených. Je částečně financována z výpalného organizaci OSA, peníze jí pomáhá přes nadace sponzorované USA shánět i Jaromír Štětina, Kateřina Žáková a Dana Kuchtová. Zpravidla kritizuje porušování lidských práv, ale jen tam, odkud nedostává peníze na svou činnost.

Rada ČT[edit | edit source]

Rada ČT je další teroristická organizace založená ČT, jejímž zřizovatelem je OSA. Členy rady ČT jsou Kocour Mikeš, Malý Bobeš a Milouš Jakeš. Ti mají za úkol zjišťovat, zda všichni redaktoři mluví pravdu a zda je zpravodajství vedeno z úhlu pohledu, který nařizuje Evropská komise. Když se jim něco nezdá, je zaměstnanec ČT umístěn na detektor lži, pokud lže, je posazen na elektrické křeslo. To však není napojeno na elektřinu, takže se pak všichni sbalí a jdou na pivo. Od roku 2013 zřídila Rada ČT levicovou sekci, jejímž úkolem je podávání popelníčku. Rada ČT má ve svém rozpočtu prostředky na to, aby si sama zadávala průzkumy a analýzy objektivity a vyváženosti zpravodajství. Ty se dělají tak dlouho, až vyjdou stejně, jako obdobné průzkumy, které sama sobě zadává a schvaluje ČT. V roce 2015 udělila Rada České televize České televizi cenu České televize za objektivní a vyvážené zpravodajství České televize.

Pravidla pro koprodukci českých filmů[edit | edit source]

ČT se podílí na tvorbě filmů, které však musí splňovat určitá kritéria, o kterých rozhodují odbory. Směrodatné je, aby ve filmu zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, v případě komedií aby tam byl kopec srandy. Např. film z druhé světové války musí splňovat tato kritéria: všichni sudeťáci musí být hodní, říšští Němci musí být prakticky chudáci, oběti války. Ve filmu musí být aspoň jeden zlý Němec, nejlépe šéf gestapa, na konci filmu se však ukáže, že měl české kořeny. Češi musí být naopak hajzlové a když už nějaký český občan udělá hrdinský skutek nebo je Němci zabit, tak se ukáže, že to byl Žid. Pokud film splní tyto body, pak je mu Českou filmovou akademií udělen titul Český tučňák.

Skalní odpůrce ČT

Víte, že ...[edit | edit source]

Citát[edit | edit source]

"Putinova moc začíná tam, kde končí signál ČT"
Tomáš Fuk


Čumni taky na ...[edit | edit source]

Českofilm
Kopřanská televize (KTV)
Potravinový inspektor TV Hovna
Televizija Moravija
Televize Vysočina
Česká televize
ČT24
TV Prima
TV Hovna
TV Plivna
ČT :D
ČT Péčko
TV Frnda

• • • •