Eurovision Song Contest 2011

Z Necyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Merge-arrows.png Tento článek se tematicky překrývá s článkem Eurovision Song Contest 2010.

To je dobře, můžeš založit další čtyři podobné a vzájemně je propojit.

ESC2011.png

„Ta sračka z Řecka stojí za prd, ale hlas jí poslat prostě musím.“

- neznámý hlasující z Kypru

„V roce 2015 hodláme rozdělit Českou republiku na 6 zemí, které by pro sebe vzájemně hlasovaly, abychom měli také nějakou šanci na alespoň 20 bodů. Tento systém použila v minulosti Jugoslávie a skvěle se jí to nyní vyplácí.“

- Václav Klaus

„Tato soutěž je pro Česko moc úpadková a nestojí nám za to, protože prohráváme.“

- Česká televize

„Kdo bude hlasovat pro Arménii, tomu osobně seberu mobil“

- Ázerbajdžánský prezident Aliyev

„Během Ázerbajdžnáského vystoupení nás bude čekat krátká reklama.“

- Arménský hlasatel

„Došel mi gel na vlasy!“

- Eric Saade

„Došel mi lubrikační gel!“

- Alex Vorobyov

„Moje skladba nemá žádný politický podtext.“

- běloruský prezident Lukašenko

Eurovize je zejména politickou soutěží, která využívá hudbu k vyjadřování antipatií a nenávisti mezi jednotlivými národy a naopak také k lezení do zadku těm zemím, u kterých je to pro danou zemi třeba. Tato soutěž se tento rok konala v Německu ve městě Dieseldorf, neboť tato země získala v minulém ročníku nejvíce "vlezdoprdelků".

Vítěz[editovat | editovat zdroj]

Klasická scéna z Eurovize.

Vítězem se tento rok stal počin z Ázerbajdžánu, který nazpíval mladý zpěvák Ell a asi o 20 let starší žena v domácnosti jménem Nikki. Píseň se zove "Running Scared". Název je více než přiléhavý, neboť člověk s hudebním sluchem musel při falešném kvílení Nikki skutečně utéct strachy od obrazovky. Nicméně většina diváků hudební sluch nemá, takže to pro Ázery dopadlo skvěle. A to doslova skvěle - v roce 2008, kdy se Ázerbajdžán přihlásil do soutěže byl v této zemi vydán zákon, podle jehož je každý neúspěšný reprezentant odsouzen k smrti (podobný systém později zavedli ve Švédsku, Arménii nebo v Nizozemí). Ell a Nikki byli tedy první reprezentanti, kteří to celé přežili (Elnur a Samir byli pohřbeni zaživa, Arash sice zdrhnul, ale AySel byla vydána na život a na smrt Arménům a Safura byla nabodnuta na kůl). Příští ročník se tedy bude konat v Ázerbajdžánu, i když zatím není kde (jeden z návrhů je situovat celou show mezi ropné vrty). Jelikož Ázerbajdžán je asijská země, jeho vítězství povzbudilo mnoho neevropských států, které se hodlají zúčastnit soutěže v roce 2012. Svou účast již potvrdilo Lesotho, dále Brunej, Uruguay, Grenada, Fidži a také Antarktida, která má již vybraného reprezantanta - tučňáky z filmu Happy Feet.

Bývalý Sovětský svaz[editovat | editovat zdroj]

Reprezentanti bývalého Sovětského svazu se těší velké oblibě právě mezi zeměmi Sovětského svazu, které si navzájem (určitě ne z politických důvodů) posílají s obrovským nadšením hlasy. I tento rok tomu tak bylo. Rusko alias "největšího Sověta" reprezentoval playboy Alex Vorobyov, který během svého pobytu v Dieseldorfu stihl připravit o čest reprezentantky ze Slovenska, Slovinska, Chorvatska, Norska, Litvy, Estonska, Arménie, Gruzie, Nikki z Ázerbajdžánu, Španělska a San Marina. Nedala mu pouze Ukrajinská reprezentantka, která předvedla ukolébavku s názvem Angel.

Moldávii reprezentoval band se záhadným názvem "Zdob şi Zdub", který to na jeviši rozjel ve velkém (a to doslova - viz dívka na jednokole). Estonská reprezentantka spoléhala očividně na to, že se na přenos dívají i děti starší 5 let, Litevka Evelina Sašenko zase myslela na to, aby si její píseň užili i neslyšící (nejspíš marná snaha). Gruzii reprezentovala skupina Eldrine - i s démonickým kytaristou prošli až do finále, Lotyši nikoho nezajímají a Arménie svým vystoupením "Boom Boom" nejspíše chtěla upozornit na válku o Náhorní Karabach.

Bělorusy pak potěšila Lukašenkova skladba I Love Belarus, kterou předvedla hrdá budovatelka socialismu a osminásobná nositelka řádu práce Alastasiya Vinnikova. Bohužel, Bělorusko má malou diasporu, tudíž to celé bylo neúspěšné.

The big 5[editovat | editovat zdroj]

Každý rok se do velkého finále automaticky dostávají země, které mají nejvíce přistěhovalců z Turecka a z Řecka - Francie, Německo, Spojené království, Španělsko a Itálie, která se vrátila do soutěže asi po 50 letech nebo co.

Domácí Německo opět reprezentovala poslední vítězka Lena, která s Německou televizí uzavřela doživotní kontrakt (nyní bude Němce reprezentovat navždy jenom Lena), po její smrti se Německo odhlásí navždy ze soutěže. Francie se neúspěšně pokusila o kulturní pozvednutí soutěže - operní pěvec Amaury Vassili po svém neúspěchu prohlásil - "Mon aéroglisseur est plein d'anguilles" - tedy Mé vznášedlo je plné úhořů. Co tím chtěl říct, je dosud záhadou. Itálie už dopadla líp - druhé místo pro jazzového zpěváka Rafaela Gumazziho nebo jak bylo nečekaným úspěchem, neboť Rafael není ani gay, ani nepoužívá gel na vlasy a není z Ruska, Bosny, nebo jiné země, která má okolo sebe spousty dozadkulezoucích sousedů.

Španělsko zase vsadilo na absolutní nudu, což ze záhadných důvodů nevyšlo, Británie zase oživila dávno mrtvé Blue, kteří tedy vstali z hrobky a přišli do Dieseldorfu odkvílet svou odrhovačku s názvem "I Can", což znamená ve volném překladu něco jako "Už budu".

Vikingové a tak[editovat | editovat zdroj]

Vikingské země si také s chutí vyměňují body a nejinak tomu bylo i v tomto roce. Norsko reprezentovala pravá vikingská děva z Keni Stella Mwangi se svojí písní Haba Haba (volně přeloženo jako Mám chuť na smažený kuřecí řízek s hranolkami, tatarkou a kečupem). Tato píseň však i mezi jedlíky zůstala bez odezvy. Velkou odezvu však měl jiný pravý Viking, tentokrát z nějaké země jako je Irák - Eric Saade. Některé dohady tvrdí, že si geluje i chlupy na pohlaví, každopádně přivedl k televizním obrazovkám více gayů a zejména pak puberťaček s IQ pod 85. Ty si ani kvůli masturbování u jeho vystoupení nestačili všimnout, že Eric má asi oktávu rozsah a jeho píseň obsahuje asi 7 slov. Na každý pád Eric skončil na třetím místě, z čehož byl velice šťastný. To ho záhy přešlo, jelikož ho po přímém finálovém přenose v zákulisí znásilnilo 89 rozvášněných puberťček (Eric si je naštěstí pro ně může díky svému náboženství vzít všechny za ženu).

Finsko reprezentoval se svojí životnímu prostředí nezávadnou písní Da Da Dam tzv. "Oskar z ráje", Island a Dánsko pak dvě zcela rozdílné hudební skupiny.

Jugoška[editovat | editovat zdroj]

Jugoslávie byla co se týče hlasování opět zcela bezchybná - ano, opět všichni všem navzájem. Makedonii reprezentoval opilý magor, Srbsko zombie ze 70. let, Slovinsko zase přestrojená Christina Aguilera. Chorvatsko zaujalo leda tím, že zpěvačka Daria umí rychle měnit svršky a vystoupení Bosny potěšilo všechny gerontofily, což Bosně přineslo umístění v nejlepší 10.

Další země[editovat | editovat zdroj]

Turkům překvapivě nepomohlo do finále ani to, že ve většině zemí Evropy je více jak polovina obyvatel Turků a skončili v semifinále. Nevedlo se například ani Maďarské dámě v letech, prapodivné slátanině z Kypru, Belgické partičce, Holandské kapele, která zkrachovala především kvůli otřesným svrškům, dále vyhořelo Bulharsko, Malta, Albánie, Portugalský výlet z blázince, San Marino dostalo málo hlasů, protože ho většina diváků nenašlo na mapě a nebyla si jistá, zda s nimi náhodou San Marino nesousedí. Israelské vystoupení Dany International (muže/ženy, kdo ví?) skončilo taky fiaskem, z čehož byl(a) Dan(a) pořádně rozčarován(a).

Naopak diváci podpořili Rakouský cajdák o lásce, Švýcarský cajdák o lásce a také Řeckou prapodivnou píseň, která zřejmě postoupila díky tomu, že Řecký rapper svým projevem zastrašil diváky u televizních obrazovek.

Slovensko[editovat | editovat zdroj]

Slovensko se potřetí za sebou neúspěšně ucházelo o místo ve finále. Nyní zvolili duo Twiins, které tvoří dvě bůh ví proč úplně stejné zpěvačky. Jelikož však většina diváků u jejich vystoupení usnula, začala si kreslit nebo šla vařit, nikdo si je nepamatoval a dívky dostaly málo hlasů.

Česká "republika"[editovat | editovat zdroj]

Česko se pro změnu neúčastnilo. Už v roce 2010 se na soutěž s podivem vyprdlo, neboť naši reprezentani měli vesměs skvělé výsledky. Ze tří vystoupení dokonce jednou ani nebyli poslední a pouze jedenkrát odešli s 0 bodů. Češi se však hodlají vrátit, vhodným kandidátem pro příští rok by měl být duet Karla Gotta a Rudy z Ostravy, také uvažuje o rockovém uskupení Moravanka. Podle ČT by však Česko s nejvyšší pravděpodobností měl reprezentovat Radek John se svou skladbou "Věci Vysrané".

Řekli o ESC 2011:[editovat | editovat zdroj]

„Když jsem soutěžíval já, nebyly tam takové sračky jako dneska a nikomu nehořely vlasy.“

- Johnny Logan na adresu Jedward z Irska

„Letošní skladby z Ruska a Srbska byly hnusný, tak za rok zkusíme Kosovo.“

- ředseda Eurovize Sund

„Já rád zkusila se účastnit rok 2012 za Kazachstán.“

- Borat

„Má píseň Sognu je vlastně o zažívacích potížích - Sognu je v korsičtině "hovno".“

- francouzský reprezentant A.Vassili