Borut Pahor

From Necyklopedie
(Redirected from Borat)
Jump to navigation Jump to search
Bratři Borut a David.

Borut Pahor (*2. listopadu 1963) je bratr Davida Ratha, který ale narozdíl od svého bratra umí lépe skrývat své psychické narušení. Již ve velmi útlém věku byl převezen do Slovinska, kde si později změnil jméno ze svého českého Borat Rath na Borut Pahor (ve Slovinsku je mnoho hor a pahorků). Svému bratrovi Davidovi je velmi podobný a je opravdu svou povahou typ sociálně demokratického politika.

Politik[edit]

Stejně jako jeho bratr David, se kterým se již nikdy neviděl, se přidal k sociální demokracii, ovšem díky tomu, že dokázal držet více emoce na uzdě, se nakonec dostal nejen do Státního shromáždění Slovinska a Evropského parlamentu, ale nakonec i do křesla premiéra.

Stejně jako jeho bratra jej kolegové poslanci považují za zábavného, originálního a neohroženého řečníka a jeho voliči i nevoliči ho milují.

Sprosťák[edit]

V této těžké funkci ovšem mnohdy zapomněl na sebeovládání, např. když se snažil (zřejmě po dlouhém tahu nočními lublaňskými kluby) namluvit novinářům, že jako premiér bere 2 eura měsíčně. Je také zřejmé, že Borut Pahor (alias Borat Rath) je v mnohém rozpolcenou osobností, není si např. jist zda je Slovinec nebo Angličan (zřejmě ho ovlivnilo trauma z dětsví, kdy byl převezen z Čech do Slovinska), protože na jiné tiskové konferenci, rozezlen pokřikoval na novináře slovinsky a prokládal svou mluvu slovy "So What?". Občas, když je vážně ve špatné náladě, ujedou mu na tiskovce i slova jako "krucifix", "zatraceně", apod.

Podnikatel[edit]

V době, kdy teprve vstupoval do slovinské politiky, založil Borut Pahor také ropnou společnost Borut Pahor International, neboli BP, od které se ale později vždy distancoval, zvláště po té menší nehodě v moři u USA v roce 2010.

Chcete-li se pobavit a ne se jen dozvídat nové užitečné věci, podívejte se na heslo Borut Pahor na české Wikipedii.
Nehopsající Wikipedie.png
Politici

Andrej BabišAdam VojtěchPavel BělobrádekEdvard BenešPavel BémJan Berwid-BuquoyLeoš HegerVasil BiľakJana BobošíkováJiří ČunekJiří DienstbierJiří Dienstbier mladšíJiří DrahošAlexander DubčekJan FischerKlement GottwaldStanda GrossMichal HašekVáclav HavelGustáv HusákMilan ChovanecKateřina JacquesMilouš JakešZdeněk JičínskýMarie KabrhelováMiroslav KalousekJan KavanVáclav KlausVáclav Klaus mladšíKristýna KočíEvžen KoksMartin KonvičkaKrakonošKatedřina KrasnováAdriana KrnáčováStanislav KřečekDana KuchtováIvan LangerHelena LangšádlováFrantišek LaudátPetr MachPetr NečasTonny NewotneyMiroslav NovákTomio OkamuraRoman OnderkaVlasta ParkanováJiří ParoubekMiloslav RoznerKarolína PíkováDavid RathCarda RetardaKarel SchwarzenbergBohuslav SobotkaMartin StropnickýVladimír ŠpidlaZdeněk ŠkromachRadovan ŠteinerJaromír ŠtětinaJan ŠvejnarVlastimil TlustýTomáš VandasLubomír VolnýLubomír ZaorálekAntonín ZápotockýMiloš ZemanZedník AlešJiří ZlatuškaRoman Prymula

zahraniční: Jásir ArafatGeorge W. BushArturo CallienteBill ClintonRobert FicoAl GorePo Si-laj Ho Do-lo-chuWinston ChurchillVojislav KalašnjikovMarian KotlebaLeninDmitrij MedveděvAngela MerkelBenito MussoliniBarack ObamaViktor OrbánBorut PahorSarah PalinováAugusto PinochetPetro PorošenkoPutinGerhard SchröderJán SlotaSeumas McSporranStalinJosip StalinDonald TrumpChristian WulffAdolf Hitler

Politici-animace.gif