Věci veřejné

From Necyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Věci Veřejné podporují i známé a vlivné osobnosti.
Veřejné záchodky

Mezi věci veřejné patří například:

„Jsme křišťálově čistí.“
- Radek Kohn

Věci veřejné, zkráceně VV, jsou poměrně neznámá a netradiční česká politická strana. Formálně se definuje jako strana středu, ačkoliv jedno z křídel mluví o pravicovém konzervatismu, druhé o levicovém liberalismu.

Dominy posraneckého klubu VV, první půlky zleva krásní Krasnovou. Foto vyjadřuje motto strany: „Občané polibte nám prdelky!“

Strana je tak velkou otázkou; její předseda Radek Kohn ovšem již několikrát uvedl, že strana je z politického hlediska stranou přímé demokracie a odmítá rozdělení na pravici a levici, konzervatismus i liberalismus. Tím ovšem zavdal části strany další téma k budoucím sporům, neboť údajně hrozí vznik konzervativně-liberálního křídla a pravicově-levicového. Oficiální kruhy o této skutečnosti ovšem zatím striktně mlčí.

Diskuze o pozadí Věcí veřejných je v současné době tématem celé společnosti. Někteří namítají, že je modré, jiní se ovšem domnívají, že strana je ve skutečnosti temnou stranou Síly. Tyto spekulace vyvolaly plakáty s Anakinem Skywalkerem, který je známý volič Věcí Veřejných, neboť politika přímé demokracie se v Impériu ukázala jako velmi účinná.

Osoba předsedy strany Radka Kohna také vyvolává znepokojení, že Věci Veřejné mají pozadí z oblastí Izraele a mossadu. S touto spekulací přišel Vědecký tým Necyklopedie, který přišel na to, že modrá je nejen barva Věcí veřejných, ale také Izraele. Za tento objev vyhrál VTM Nobelovu cenu v oboru barvoznalectví.

VTch maj.svg (VTch)[edit | edit source]

Vrtěti tchořem (v angl. originále "Wag the polecat") jest pražská fraška z roku 1997 ± autobus. Jedná se o příběh mladé ambiciózní dominy, léčící se z těžkých blonďatých mindráků šikanou úspěšného shopného malého Kašpárka a neúspěšného publicisty Šmidry. (dvojitým) VVyvrcholením díla má být odhalení Kašpárka a Šmidry coby nepřátel demokracie/diktatury proletariátu/elit a jejich vydání spravedlnosti Nejvyššího, tedy na milost a nemilost toho, zda-li Koba/Dzeržinskij bude mít či nebude propisku/pero a čas či nečas, podepsat/nepodepsat milost/nemilost. Zde je vidět jistá nevypsanost neznámého autora, neboť se jedná o katarzi dosti přeplácanou, byť s historizujícími odkazy a v pravdě robustní vůči momentálním mocenským výkyvům. Před koncem ovšem přichází zvrat, Šmidra uniká z osidel ďábelského plánu, neboť nečte e-maily. Když se provalí, že je funkčně negramotný, zanechá svých literárních pokusů a dožije zbytek svých hojných let šťasten coby zaměstnanec ve Schwarzenberském serailu. Na Praze zatím utuží feudalismus poté, co místní kníže přechází výhradně na tuhou stravu. KK se zbaví svých mindráků poté, co si v hypnóze uvědomí svou flatulofilii a doma vymění psíka za tchoře. Před závěrečným sborovým zpěvem se ještě dozvídáme, že z VV se konečně stává významná politická síla se vstupem nového strategického partnera a přejmenováním na VW - Věci Weřejné.

Jedenáctero[edit | edit source]

Billboard z doby 1991 kdy strana začínala! Dnes se už polepšila

Strana má své volební desatero, které splní, ať to stojí, co to stojí. Sepsal ho osobně sám pan Kohn, který se inspiroval desaterem muslimské demokratické unie. (akorát, že jedno přidal)

 1. VV prosazují přímou volbu prezidenta, ředitelů škol, všech starostů, hejtmanů, soudců, policistů atp.
 2. VV sníží počet rebelů v prostoru Impéria o 100 %.
 3. VV zlikvidují pokoutnou korupci zavedením Státního úřadu pro poskytování mimořádných finančních služeb.
 4. VV zajistí více strážníků v ulicích. Tělesné ostatky zemřelých strážníků budou proto pohřbívány na ulici.
 5. VV radikálně sníží nezaměstnanost zavedením trestu smrti pro nezaměstnané.
 6. VV podpoří rodiny s dětmi a děti s rodinami.
 7. VV se nechá uplatit, aby úplně zničila korupci.
 8. VV vytvoří primitivní zákony, snadno obcházitelné.
 9. VV zruší sociální dávky. Nebudou potřeba, viz 5).
 10. VV se zasadí o přímé zvolení Chucka Norrise prezidentem.
 11. VV přejmenuje nejen některé stanice pražského metra např.: Střížkov-Škárkov, Nové Butovice-Nové Bártovice, Jinonice-Johnovice, ale i většinu pražských ulic: Politických vězňů-Politických dinosaurů.a.j.
Czech flag 2.PNG Politické strany České republiky Czech flag 2.PNG

Ach anoČSSDČSSSDČeská alkoholicko revoluční stranaDělnická stranaHipíci za zelené jistotyKoruna ČeskáKSČMLev21MDU-ČSLNE 2011Novojičtí černoprdelníciODSPirátiPSSDSPDSPOZKSTANSMER-ČSSDStrana svobodných občanůTOP 09Úsvit – Národní KoaliceStrana zelených
zaniklé: Mumie svobodyNárodní stranaVěci veřejné